WikiGinkaUA.ru

Папайя: корисні властивості для шлунка, серця і доброго зору

Корисні властивості папайї

Папайя - неймовірно соковитий, солодкий екзотичний фрукт з яскравим, привабливим ароматом. Сьогодні їх вирощують в тропічних куточках світу цілий рік. Бувалі туристи стверджують, що найсмачніші плоди на Гаваях і в Пуерто-Ріко.

За формою папайя найбільше нагадує диню з яскраво-оранжевою м`якоттю зі злегка жовтуватим або рожевим відтінком. В серцевині заховані чорні круглі насіння. Народна медицина радить використовувати їх як приправу замість чорного перцю, щоб позбутися від паразитів.

Насправді, науці відомо безліч корисних властивостей папайї, що стосуються і соковитою м`якоті, і гострих, гірких насіння. Дійсно, тропічна природа щедро обдарувала ці фрукти чарівними антиоксидантами.

Харчова цінність папайї

Папайя славиться достатком вітамінів C, A і E - найпопулярніших і поширених антиоксидантів:

  • вітамін C очищає організм від отрут, хвороб серця, онкології і запальних процесів, зміцнює імунітет для боротьби проти сезонних вірусів;
  • вітамін A лікує і оздоровлює шкіру, береже зір, забезпечує здоров`я легенів, запобігає раку і відкладення каменів в нирках;
  • вітамін E корисний від раку сечового міхура і простати, хвороби Альцгеймера, запальних недуг і порушень метаболізму.

У складі папайї присутні і інші рослинні антиоксиданти: зеаксантин, лютеїн і лікопен. Особливо багато лікопену 2000 ME на 100 г. Інші цінні речовини: фолієва кислота, калій, кальцій, хлор, залізо, фосфор, кремній і натрій. Читайте також про інші харчові джерела зеаксантина.

Одна порція папайї (1 чашка нарізаної кубиками м`якоті) містить приблизно 55 калорій, 13,7 г вуглеводів і 2,5 г дієтичного волокна. Це відмінний джерело енергії, вітамінів і мікроелементів з екзотичним смаком і ароматом.

Чим корисна папайя для людського організму?

Про користь папайї можна говорити годинами. Її можна їсти для:

  • профілактики діабету;
  • зниження рівня холестерину в крові;
  • запобігання раку шлунково-кишкового тракту (особливо людям з сімейною історією онкологічних захворювань товстої кишки).

Дієтичне волокно в складі папайї має унікальну властивість зв`язувати і виводити небезпечні токсини з організму, знижуючи канцерогенні ризики.

Шкірочка і м`якоть фрукта має ранозагоювальні властивості. Їх можна використовувати в приготуванні домашніх антивікових і поживних масок.

1. Папайя для зору

Морква - традиційний лікар, коли мова заходить про поганий зір. Хоча вчені довели, що ефективність папайї набагато вище! Багато з проблем, що вимагають втручання окуліста, можна вирішити за допомогою цього тропічного фрукта, який забезпечує організм речовинами, що перешкоджають ослабленню зору, гальмує старіння і запобігає макулярную дегенерацію сітківки.

2. Папайя і сила ферментів

Вельми цінним джерелом аргініну, папаина і карпаіна. Як відомо, аргінін важливий для чоловічої репродуктивної системи. Папаин є протеолітичний фермент, який бере участь у перетравлюванні білкової їжі. А фермент карпаін медики вважають корисним для здоров`я серця. Крім того, в папайї є ще одна цінна речовина - фібрин, фундаментальна складова процесу згортання крові.

3. Папайя при вагітності

Багато тропічні фрукти багаті фолієвою кислотою (вітамін B9), і папайя - не виняток. Прийом цього вітаміну особливо важливий для жінок під час вагітності та годування малюка. Запобігає анемії, забезпечує приплив свіжої крові до матки. Дефіцит фолієвої кислоти небезпечний вродженими дефектами і негативно позначається на здоров`я нервової системи дитини.

Можлива шкода папайї

Існує думка, що фермент папаїн шкідливий при вагітності. Тому кожна вагітна жінка сама вирішує, чи варто їсти папайю або краще утриматися.

Відео: Папайя. Користь або Шкода

Подібно до інших тропічних фруктів, може викликати алергічні реакції через вміст латексу (поширений алерген). Інші побічні ефекти науці невідомі.

Анна Пяткіна 21.08.2014 17:36

Недарма народна медицина радить вживати в їжу папайю, так як це не тільки смачний і екзотичний фрукт, але і дуже корисний. Завдяки вживання папайї у мого тата знизився рівень цукру в крові. так як він діабетик. Порадив йому вживати папайю в їжу дуже хороший лікар-ендокринолог. Також у тата стало краще працювати серце. Єдино, що потрібно не перестаратися з дозами вживання фрукта.

Дар`я 21.08.2014 18:12

Дуже люблю папайю, подобається її солодкуватий смак. Вперше спробували цей фрукт в Таїланді, і тепер папайя частенько присутній в нашому раціоні. А виявляється, вона не тільки смачна, а й корисна. Особливо порадувало наявність в ній фолієвої кислоти, адже я чекаю дитину, а всім відома її користь вагітним.

Kamila 21.08.2014 18:27

Відео: Папайя. Маска для обличчя з папайї частина 1 Papaya. Papaya face mask part 1

Папая - один з моїх найулюбленіших фруктів. І я на собі переконалася наскільки вона корисна. У мене з дитинства проблеми зі шлунком, та ще й загин жовчного міхура. Але після того, як я стала щоранку з`їдати по кілька шматочків папаї, стала відчутно краще себе почувати. І смак у неї незвичайний і дуже приємний.

Алена 3.11.2014 6:25

Їздила до Індії на 3 місяці вагітності, поїла папайю, на наступний день раскровілось, довелося звернутися до аюрведічеському лікаря. Він сказав папайю і кунжут категорично не можна при вагітності, в Індії її навіть використовують для контрацепції.

Yala 31.03.2015 14:41

Які все приїжджають фахівці після тур поїздок в Індію. Я живу в Індії вже кілька років. Папайю тут їдять стиглу або нестиглі. Все що описано в коментарі вище відноситься лише до незрілим плодам папайї. Чи не стиглі фрукти і ягоди краще, напевно, взагалі не їсти вагітним або невагітним. Дітьми все були, проноси пам`ятаєте? Стигла папайя дійсно корисна, як і будь-який фрукт. Просто все фрукти їсти треба помірно в будь-який час.

Анна 21.10.2015 8:23

Відео: папайя користь

Стаття неточна. Шкідлива може бути тільки незрілий зелена папайя, в тому числі вагітним. Стигла корисна всім (за винятком індивідуальної непереносимості).



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Папайя: корисні властивості для шлунка, серця і доброго зору