WikiGinkaUA.ru

Інтегроване логопедическое заняття в підготовчій групі на тему «подорож до африки»

Інтегроване логопедическое заняття в підготовчій групі на тему «Подорож до Африки»

Ірина Григорян

Інтегроване логопедическое заняття в підготовчій групі на тему «Подорож до Африки»

Державна бюджетна освітня установа

дитячий сад № 1067 комбінованого виду

інтегроване заняття

педагога - психолога і вчителя - логопеда

в підготовчій до школи

педагог - психолог,

Догуева Дар`я Вікторівна,

учитель - логопед

м Москва

2013р

Цілі заняття: узагальнення теми «Тварини жарких країн», розвиток емоційно-особистісної сфери, розкриття творчого потенціалу.

Завдання заняття:

1. Активізація та актуалізація знань дітей про тварин жарких країн.

2. Закріплення вміння дітей складати речення різних конструкцій.

3. Тренувати дітей в словоизменении іменників (давальний відмінок множини, узгодження їх з дієсловом.

Відео: Підготовча логопедична група №6 АФРИКА

4. Розвиток цілеспрямованого вдиху і видиху.

5. Формувати логічне мислення, розвивати вміння аналізувати за кількома ознаками, встановлювати закономірності, розвивати розумову активність.

6. Формувати довільне увагу, розвивати стійкість і концентрацію, швидкість перемикання, розширювати обсяг слухового уваги і пам`яті.

7. Розвиток у дітей навичок співпраці, доброзичливого ставлення-ня.

8. Розвиток відчуття дотику.

9. Розвиток дрібної моторики.

Відео: Подорож по Африці

10. Розвиток предметно-ігрової діяльності.

11. Зниження психофізичного напруги.

Методи, що забезпечують результативність: вправи, ігри, спрямовані на мовленнєвий розвиток, комунікативної сфери дитини, розвиток дрібної і загальної моторики, вправи на уяву і релаксацію. Методи, створені, на матеріалах казки, пісочної терапії, мультфільму.

Матеріали та обладнання: пісочниця, іграшки - тварини жарких країн, картинки із зображенням тварин жарких країн, кеглі, запис «Звуки тварин Африки», мультфільм «38 папуг», комп`ютер.

Умови реалізації заняття: логопедична група.

Хід заняття.

1. Організаційний момент

Діти разом з учителем логопедом і педагогом-психологом встають в коло. Педагог - психолог вітає дітей:

- Привіт, хлопці! Настав новий день! Я сміявся вам, а ви посміхніться-тесь один одному і гостям. Порадуйте посмішками тих, хто поруч з вами. Ми спокійні й добрі, привітні і ласкаві. Давайте передамо ці почуття рукостисканнями (Діти потискають руки по колу).

Далі діти спільно з учителем - логопедом згадують тему тижня:

- Хлопці, скажіть, про кого ми з вами говорили весь тиждень? (Про тварин жар-ких, теплих країн). А тепер назвіть мені спекотні країни, які ви знаєте.

2. Подорож в Африку

Продовжує педагог психолог:

- І сьогодні ми з вами вирушимо в Африку! Як ви думаєте, на чому можна подорожувати? (Діти перераховують транспортні засоби) А як все це називається одним словом? (Транспорт). А ми з вами попливемо по морю-океану на пароплаві. Діти шикуються один за одним.

Учитель - логопед:

Махає з пристані народ,

Відпливає пароплав!

Відпливає пароплав,

Над водою гудок співає!

- Ліву руку поклали на живіт, на видиху Гудим тихо - ууу, плечі не під-приймаємо, ще раз - голосно: ууу!

Педагог - психолог.

- І раптом на морі-океані почався шторм (Релаксація «Качка»)

Щоб не впасти, притисніть ногу до підлоги, розставте їх ширше, руки зчепите за спиною.

Стало палубу качати,

Ногу до палубі притиснути,

Міцніше ногу притискаємо,

А іншу розслаблюємо!

Вдих-видих (2-3 рази).

-Ух, жарко! Схоже, ми наближаємося до берегів Африки! (Діти витирають піт з лиця, обмахуються руками). Чуєте! Скільки диких тварин обі-тануть тут! (Звучить запис «Зоопарк»)

3. Вправа «Що чути»

- Закрийте очі і постарайтеся вгадати. Хто вгадав, мовчки, піднімає руку. (Діти слухають запис звуків тварин Африки. Лева, слона, тигра, носорога, мавпи).

4. Дидактична гра «Африка»

- Хлопці, підійдіть до пісочниці, давайте «привітаємося з піском». (Вправа «Здрастуй, пісок!»)

1. Доторкніться до піску по черзі пальцями правої руки, потім лівої, потім усіма пальцями одночасно.

2. А тепер стисніть кулачки з піском, потім повільно висипайте його в пісочницю.

3. Доторкніться до піску всієї долонькою - внутрішньої, потім тильною її стороною.

Розкажіть про свої відчуття: тепло-холодно, приємно-неприємно і т. Д.

- А тепер ми перетворимося в маленьких чарівників і створимо в пісочниці маленьку Африку. (Діти беруть іграшки тварин, рослини і розставляють їх в пісочниці).

5. Дидактична гра «Травоїдне - хижий» (заняття продовжує учітельлогопед)

- А тепер давайте пограємо в гру «Хижа - травоїдна» (на підлозі стоять червона і зелена кеглі). Я роздаю кожному картинки із зображенням однієї тварини. Наше правило: якщо тварина травоїдна, то ви встаєте за зелену кеглю, якщо хиже - за червону. Діти уважно дивляться на свої картинки і займають відповідні місця. Далі логопед запитує кожну дитину: «Чому ти встав за зелену кеглю? »Відповіді дітей:" Я встав на зелену кеглю, тому що зебра - це травоїдна тварина »і т. Д.

6. Физминутку

Моти - марнотрати - марнотрати - з`явилися бегемоти,

Відео: МОЄ ПОДОРОЖ ДО АФРИКИ

(Виконуються широкі кроки)

Афи - афи - афи - листочки жують жирафи,

(Руки підняли, на носочках тягнутися вгору)

Ни - ни - ни - водою бризкалися слони,

(Надути і здути щічки)

Яни - яни - яни - на гілках скачуть мавпи

Відео: Подорож в Африку. Калахарі

(Зображати мавп).

7. Дидактична гра «Доктор Айболить»

Учитель - логопед з дітьми знову підходить до пісочниці, звертає увагу на те, що тварин багато і вони захворіли. Вилікувати їх може тільки лікар Айболить, який теж приплив до Африки на пароплаві.

Тварини одужають, якщо діти правильно дадуть відповідь на питання логопеда:

- Кому допоможе Айболить? (Жирафам, слонам і т. Д.)

8. Повернення додому (продовжує педагог - психолог)

- Ось і настав час нам повертатися додому. Ми знову сідаємо на наш пароплав і пливемо.

Над водою гудок співає!

- Ліву руку поклали на живіт, на видиху Гудим тихо - ууу, плечі не під-приймаємо, ще раз - голосно: ууу!

Педагог - психолог.

- І раптом на морі-океані піднявся шторм (Релаксація «Качка»)

Щоб не впасти, притисніть ногу до підлоги, розставте їх ширше, руки зчепите за спиною.

- Ну ось ми і вдома. Зараз ми покажемо вам мультфільм, який називається «38 папуг». Я хочу, щоб ви звернули свою увагу на характер героїв цього мультика.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Інтегроване логопедическое заняття в підготовчій групі на тему «подорож до африки»