WikiGinkaUA.ru

Конспект корекційного заняття з розвитку зорового сприйняття з дітьми з порушеннями зору на тему «транспорт»

Конспект корекційного заняття з розвитку зорового сприйняття з дітьми з порушеннями зору на тему «Транспорт»

Світлана Панова

Конспект корекційного заняття з розвитку зорового сприйняття з дітьми з порушеннями зору на тему «Транспорт»

Конспект корекційного заняття з розвитку зорового сприйняття з дітьми середнього дошкільного віку з порушенням зору

Тема: «Транспорт».

Основний напрямок: пізнавально-мовленнєвий розвиток, соціально-особистісний розвиток

Освітні області: пізнання, соціалізація, здоров`я, комунікація, безпека

мета: Розвиток зорового сприйняття і зорових функцій

технології: ІКТ, логічні блоки Дьенеша, логоритміка.

Корекційно-освітні:

• Розширювати уявлення дітей про види транспорту, його призначення, розуміти узагальнююче слово «транспорт».

• Закріпити уявлення дітей про послідовність сигналів світлофора, назві квітів і їх значенні

• Закріплювати вміння складати коло з кількох частин.

• Активізувати словник за рахунок слів позначають вид транспорту,

Корекційно-розвиваючі:

• Розвивати уміння розрізняти і називати форму геометричних фігур (коло, квадрат, трикутник).

• Розвивати уміння підбирати об`єкти за зразком, орієнтуючись на співвідношення ознак (форми, кольору, величини).

• Розвивати простежується функцію очей, дрібну моторику, узгодженість і довільність рухів в системі «око - рука».

• Розвивати зорове і слухове увагу, логічне мислення, пам`ять.

• Розвиток координації мови з рухом, розвиток творчої уяви.

Корекційно-виховні:

• Виховувати у дітей доброзичливість, взаємовиручку, бажання прийти на допомогу в скрутну хвилину.

• Виховувати у дітей інтерес до участі в спільних дидактичних, розвиваючих іграх.

Попередня робота: Бесіди з дітьми за темами: «Що таке транспорт і навіщо він нам потрібен», «Навіщо потрібні правила дорожнього руху? »,« Наш друг - світлофор! », Розповідь педагога про землетрус, розгляд ілюстрацій про стіхіі- гри з блоками Дьенеша- Д. і. «Склади квадрат (коло)», «Розрізні картинки» - сюжетно-рольова гра «Автобус».

устаткування:

Демонстраційний матеріал: мультимедійний проектор, екран, відіоролік «Прохання Мак-Винна про допомогу» - іграшкова машинка Блискавка Мак-Вінн- блоки Дьенеша- обруч- 4 грузовіка- великий переносний фланелераф, обтягнутий чорною тканью- кола червоного, зеленого, жовтого кольорів, розрізані на кілька частин.

Роздатковий матеріал: індивідуальні фланелеграфи- кольорові карандаші- чорні фони- таблиці, в верхньому ряду яких намальовано колірне позначення, а в лівому стовпчику таблиці намальовані контури машин- силуетні машини трьох видів чотирьох основних кольорів-картки - схеми- листи з індивідуальними завданнями «Допоможи, проїхати машині ».

ХІД ЗАНЯТТЯ:

1. Сюрпризний момент.

Учитель-дефектолог: Хлопці, сьогодні вранці по електронній пошті, я отримала незвичайний лист і я вирішила, що обов`язково повинна його вам показати. Хочете?

Діти: Так.

Відіоролік. Учитель-дефектолог запрошує дітей сісти і включає відіоролік, на якому герой мультфільму «Тачки» Блискавка Мак-Вінн, звертається до дітей з проханням про допомогу: «Здрастуйте, хлопці! Вчора в моїй країні був сильний землетрус. Коли воно закінчилося, з нашої країни пропав найголовніший регулювальник руху - Світлофор, і тому всі види транспорту посварилися, кожен хоче бути першим і нікому не поступається. Хлопці, допоможіть мені знайти Світлофор і всіх помирити! »

Учитель-дефектолог: Хлопці, допоможемо Блискавки Мак-Вінну?

Діти: Так.

Учитель-дефектолог: Тоді я зараз скажу чарівне заклинання і ми опинимося в країні Мак-Винна.

Навколо себе я повернусь Діти виконують рухи.

В країні Мак-Винна опинюся!

Учитель-дефектолог: Ой, хлопці, дивіться, нас з вами Мак - Вінн зустрічає!

Учитель - дефектолог дістає іграшкову машину і від імені машинки продовжує заняття.

Блискавка Мак-Вінн: Хлопці, як добре, що ви погодилися допомогти.

Учитель-дефектолог: З чого ж нам почати Блискавка?

2. Дидактична гра «Знайди гараж для машин».

Блискавка Мак-Вінн: На площі після землетрусу накопичилося дуже багато машин, допоможіть їм знайти свій гараж.

Перед дітьми лежать таблиці, в верхньому ряду яких намальовано колірне позначення, а в лівому стовпчику таблиці намальовані контури машин. На індивідуальних фланелеграфе у дітей лежать площинні різнокольорові машини, які треба розставити в таблиці орієнтуючись на ознака кольору і форми. Перед початком роботи дітей учитель-дефектолог звертає увагу дітей на кількість поверхів в «гаражі, уточнює які машини стоятимуть на кожному поверсі.

Учитель-дефектолог: Хлопці, подивіться, перед вами на фланелеграфе лежать різні машинки. Їх треба розставити кожну в свій гараж. Гараж у нас не простий. Порахуйте, скільки в ньому поверхів?

Діти: Три.

Учитель-дефектолог: Подивіться, хлопці, з лівого боку нашого гаража лежать значки, які нам підкажуть, яка машина повинна стояти на цьому поверсі. Аліна, які машини будуть стояти на першому поверсі?

Аліна. На першому поверсі будуть стояти автобуси.

Учитель-дефектолог: Настя, які машини будуть стояти на другому поверсі?

Настя: на другому поверсі будуть стояти легкові машини.

Учитель-дефектолог: Даня, а на третьому поверсі які будуть стояти машини?

Даня. На третьому поверсі будуть стояти вантажівки.

Учитель-дефектолог: Хлопці, а що нам підкажуть кольорові значки на даху гаража?

Діти: Кольорові значки нам підкажуть, якого кольору машинки будуть стояти в колонці.

Учитель - дефектолог: Правильно! Отже, починайте розставляти машинки по своїх місцях.

Діти виконують завдання. Учитель-дефектолог при необхідності надає індивідуальну допомогу. Після виконання завдання, вчитель - дефектолог просить дітей розповісти Мак - Вінну які машинки вони поставили на кожен поверх.

Учитель-дефектолог: Молодці хлопці, тепер все машинки в своїх гаражах. А ми з вами давайте дамо нашим очках відпочити.

3. Зорова гімнастика. "Авто".

Учитель-дефектолог бере в руки указку, на кінці якої прикріплений силует машинки, і пропонує дітям постежити за рухом машини очима, намагаючись при цьому не рухати головою. (Показ руху машини виробляється на контрастному тлі).

Учитель-дефектолог: Наші очі відпочили і ми знову можемо допомагати Блискавки Мак-Вінну.

4. Дидактична гра «Знайди вантаж для машини».

Педагог підводить дітей до килима, на якому стоять вантажівки і в обручі лежать блоки Дьенеша.

Блискавка Мак-Вінн: Подивіться, що за машини стоять на килимі?

Діти: На килимі стоять вантажівки.

Блискавка Мак-Вінн: А чому ці машини так називаються?

Діти: Тому що вантажівки перевозять різний вантаж.

Блискавка Мак-Вінн: Молодці, все знаєте! Після землетрусу в нашому місті зруйнувалося дуже багато доріг, і щоб їх відновити, потрібен певний будівельний матеріал. Подивіться, у кожного вантажівки є картка - схема, яка допоможе знайти потрібну фігуру.

Учитель-дефектолог: Настя, які фігури треба покласти в цей вантажівка?

Настя: У цей вантажівка треба покласти все трикутні, червоні і великі фігури.

Учитель-дефектолог: Саша, які фігури треба покласти в цей вантажівка?

Саша: У цей вантажівка треба покласти все квадратні, жовті і великі фігури.

Учитель-дефектолог: Аліна, які фігури треба покласти в цей вантажівка?

Аліна: У цей вантажівка треба покласти все круглі, сині і маленькі фігури.

Учитель-дефектолог: Приступайте до навантаження.

Діти підбирають відповідні схемами блоки Дьенеша і розкладають їх по вантажівочкам. Після цього вчитель - дефектолог пропонує перевірити, чи правильно завантажили будівельний матеріал.

5. Дидактичне вправу «Допоможи проїхати машині».

Блискавка Мак-Вінн: Молодці, хлопці. Тепер дороги в нашому місті відновлено. І тепер кожен з вас перетворитися на відважного водія. Сідайте на свої місця.

Діти сідають на свої місця за столи, на яких лежать листи із зображенням легкового автомобіля і дороги над гірською річкою.

Учитель - дефектолог: Хлопці, легковій машині необхідно переїхати на інший бік річки по вузькому мосту. Спочатку проведіть шлях машини пальчиком. Діти виконують дію.

Тепер візьміть олівець, який вам більше подобається і допоможіть машині проїхати - намалюйте її шлях. Дорога, по якій ви поїдете, не просте. Тому будьте уважними та обережними, щоб машина не впала в річку!

Діти виконують завдання. За - закінчення виконання завдання, педагог хвалить дітей.

Учитель - дефектолог: Молодці, хлопці, ви чудово впоралися із завданням і допомогли автомобілю проїхати по дорозі. Але нам з вами теж треба проїхати по цій дорозі. А на якому транспорті ми зможемо проїхати всі разом?

Діти: на автобусі.

Учитель - дефектолог: Правильно, хлопці, автобус підійде найкраще. Займайте місця в автобусі.

Діти виходять з-за столів і сідають на стільчики. поставлені один за одним. Учитель-дефектолог сідає особою до дітей.

6. Физкультминутка «Автобус» (Під аудіозапис Е. Железновой).

Діти під аудіосупровід виконують відповідні рухи.

Після закінчення физминутки, вчитель - дефектолог здивовано звертається до дітей:

Учитель - дефектолог: Ой, хлопці, автобус зупинився. Цікаво чому? Давайте вийдемо з автобуса і подивимося, що трапилося.

Діти «виходять» з автобуса і підходять до чорного фланелеграфу, на якому крейдою намальовані контури кіл. Поруч стоїть стіл, на якому лежать розрізані на 4 частини кольорові кола червоного, жовтого і зеленого кольорів.

7. Дидактична гра «Збери світлофор».

Учитель-дефектолог: Хлопці, подивіться, що ми з вами знайшли?

Діти: Ми знайшли світлофор! Тільки у нього розбилися всі вогники

Блискавка Мак-Вінн: Хлопці, допоможіть його полагодити.

Перед тим як діти почнуть «лагодити» світлофор, педагог уточнює у дітей назву кольорів світлофора, їх місце розташування. Після закінчення роботи просить дітей нагадати Блискавки Мак-Вінну значення сигналів світлофора.

Після цього машинка Блискавка Мак-Вінн дякує дітей за допомогу і прощається з дітьми.

Учитель-дефектолог: Хлопці і нам пора повертатися в дитячий сад.

Давайте згадаємо наші чарівні слова:

Навколо себе я повернусь Діти виконують рухи.

І знову в дитячий сад повернуся!

8. Підсумок заняття.

Учитель-дефектолог: Ось ми і повернулися в дитячий сад. Хлопці, де ми з вами були? Вам сподобалося наше пригода? Яке завдання було найважчим? А що сподобалося найбільше?

Молодці! Ви справжні друзі!

Використовувана література:

1. Програма спеціальних (корекційних) освітніх установ IV виду (для дітей з порушенням зору). За редакцією Л. І. Плаксін.

2. Загальноосвітня програма дошкільної освіти «ВІД НАРОДЖЕННЯ ДО ШКОЛИ» / Под ред. Н. Е. Веракси, Т. С. Комарової, М. А. Васильєвої /.

3. М. А. Касіцина «малює гномик», альбом № 1. - Москва, 2005 р

4. Е. Желєзнова «Аеробіка для малят від 1.5 до 4 років (пісеньки-ігри)», МР3, 2008 р



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Конспект корекційного заняття з розвитку зорового сприйняття з дітьми з порушеннями зору на тему «транспорт»