WikiGinkaUA.ru

Знайомство з основними частинами тіла »

«Знайомство з основними частинами тіла». Конспект пізнавального заняття в середній групі

татьяна франчук

«Знайомство з основними частинами тіла». Конспект пізнавального заняття в середній групі

Тема: «Знайомство з основними частинами тіла».

Цілі: знайомство з основними частинами тіла, підвести до розуміння того, що люди повинні піклується про своє тіло. Виховувати чуйність.

Устаткування. демонстраційний матеріал - картинка з зображенням людини, миска з водою, мило, шампунь, рушник, лялька-іграшка.

Хід заняття:

Відео: 5 непотрібні частини ТІЛА У ТВАРИН

Організаційний момент.

Вихователь: Діти, сьогодні ми з вами вирушимо в подорож в казковий ліс. Діти закривають очі і на рахунок раз, два, три, чотири, п`ять-у подорож знову. Відкривають очі.

Ось ми і опинилися в казковому лісі. Подивіться, як тут красиво.

Ой хто там плаче. (Плач дівчинки)

Вихователь: подивіться, це дівчинка. (Лялька) Чому ти плачеш?

Дівчинка: Мене зачарувала Баба Яга. Вона зробила так, що я не знаю нічого про себе. Хто я, звідки. (Показує на свої руки, ноги, голову) Я не знаю що це і для чого воно мені.

Вихователь: Хлопці, допоможемо дівчинці.

Послухайте віршик.

Скажіть, звідки я взялася?

Я всім задавала питання.

А дідусь мені відповів:

Де мама мене взяла.

Брат на мене бурчав:

- Ти голову всім запаморочила.

А я починала спочатку:

- А де я до мами жила?

Ніхто це таємницю з дорослих

Мені так пояснити і не зміг.

Лише мама відповіла просто:

-ти жила в моєму серці, дочка!

Кожна людина народжується на світ і батьки обов`язково дають йому ім`я. Ось наших діток звати (діти називають імена, а тебе як.

Дівчинка: не знаю.

Вихователь: Діти, давайте дамо нашій дівчинці ім`я. (Діти вибирають ім`я). Чудово, тепер нашу дівчинку звуть Оля.

Хлопці, а хто мені скаже, чим схожі люди між собою. Правильно, у них є руки, ноги, голова, волосся ...

Як називається найбільша частина тіла людини? (Тулуб) Вихователь показує, де знаходиться тулуб.

Які частини тіла є на тулуб і всередині? (Відповіді дітей: руки, ноги, голова, серце ....

Послухайте загадки:

Оля весело біжить до річки по доріжці. А для цього потрібні Нашої Оле. (Ніжки)

Оля ягідки бере по дві, по три штучки. А для цього потрібні Нашої Оле. (Ручки).

Оля слухає в лісі, Як кричать зозулі. А для цього потрібні Нашої Оле (вушка).

Оля ядерця гризе. Падають шкарлупки. А для цього потрібні Нашої Оле (зубки).

Оля дивиться на кота, На картинки-казки. А для цього потрібні Нашої Оле (вічка).

На ніч два віконця Самі закриваються, А зі сходом сонця Самі відкриваються (очі)

Молодці, все ви знаєте.

А що є на голові (волосся, очі, рот, губи, брови, вуха)

Вихователь показує зображення людини. Просить дітей показати всі частини тіла на картині.

А тепер давайте пограємо в гру.

«Намалюй людини з закритими очима. »

Діти по черзі підходять до ватману. Який знаходиться на дошці і з закритими очима дорісовуют по одній частині тіла. (Тулуб, голова. Руки, ноги,) Виходить незвичайна весела картина.

Вихователь: Ось бачите. хлопці, як важливо, щоб у людини були на місці всі наші частини тіла. На нашому малюнку вони незрозуміло де і тому нам не зрозуміло, що це людина.

А як ви думаєте, частини тіла важливі в житті людини? У чому їх значення? Правильно.

- Перевіримо, навіщо потрібен ніс. Затисніть ніс однією рукою, а губи іншою рукою. Навіщо потрібен ніс? (Відповідь: щоб дихати)

- Закрийте очі (підносимо фрукти, часник до носа дитини). Що відчули?

Так навіщо нам ніс? (Відповідь: дихати і розрізняти запахи

Навіщо нам потрібні волосся? (Відповіді дітей: захищати голову, сприймати деякі впливу, зігрівати і захищати від жарких променів сонця).

Відео: 5 ІНШИХ ЛЮДЕЙ З ЗАЙВИМИ ЧАСТИНАМИ ТІЛА

Перевіримо, навіщо нам потрібні вуха. Щільно закрийте вуха долонями, притисніть долоньки до вух. (Вимовляємо кілька слів). Відкрийте вуха. Що я тільки що робила? (Відповідь: говорили, ми бачили по губах). А що я говорила? (Не чули)

Так навіщо нам вуха? (Відповідь: щоб слухати)

Перевіримо, навіщо нам потрібен рот. Візьміть печиво і з`їжте його.

- Тепер стисніть губи пальцями з скажіть: мама, тато, я йду гуляти.

- Так навіщо нам рот? (Відповідь: щоб їсти, розмовляти.

Дізнаємося, навіщо людині руки. Давайте сховаємо руки назад за спину. Чи не повертаємося. Зараз візьмемо м`ячик. Навіщо нам руки? (Відповідь: щоб брати предмети.)

- А тепер сядемо на стільчики і піднімемо ноги. Тепер не опускаючи ноги підемо. Чи зможемо. Навіщо нам ноги?

Физкультминутка «Ось яке моє тіло! »

У мене є голова

Направо - наліво, раз - два.

Відео: Люди з ЗАЙВИМИ ЧАСТИНАМИ ТІЛА [ОГО! факти]

(Повороти голови направо - наліво, нахили голови)

Вона сидить на міцній шиї,

Покрутили - покрутили.

(Кругові повороти шиєю)

Потім тулуб йде,

(Руки на поясі, нахили, повороти)

Умілі руки є у всіх,

Вгору-вниз, вниз - вгору.

(Ривки руками вгору - вниз)

Ноги нам потрібні, щоб бігати,

Стрибати, присідати, стояти.

(Біг на місці, підскоки, присідання)

Ось яке моє тіло!

З ним все зробиш на «п`ять»!

Вихователь: хлопці, ось ми з вами і вивчили наше тіло і показали нашої Олі, що у неї є і для чого.

Але ви повинні не забувати про найголовніше,

Людина повинна бути охайним і чистим. З такою людиною завжди приємно спілкуватися. Для цього треба щодня мити руки, зачісуватися, купатися, чистити зуби, прасувати одяг, чистити обувь.Еслі ми не будемо стежити за собою, то перетворимося в Бабу Ягу. Вам же цього не хочеться?

Давайте покажемо Оленьке, як треба правильно мити руки (двоє дітей демонструють миття рук з милом)

А як потрібно купатися (демонстрація купання ляльки в мисці з водою).



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Знайомство з основними частинами тіла »