Ігрове інтегроване заняття з математики в старшій групі «подорож в казкову країну математику»
Ігрове інтегроване заняття з математики в старшій групі «Подорож до казкової країни Математику»
Олена Колмакова
Ігрове інтегроване заняття з математики в старшій групі «Подорож до казкової країни Математику»
Ігрове інтегроване заняття з математики в старшій групі
«Подорож до казкової країни Математику»
мета: Граючи, удосконалювати знання дітей по формуванню елементарних математичних уявлень. Надання допомоги дітям у формуванні навичок позитивного спілкування, сприяння процесу особистісного зростання.
• Вчити дітей вирішувати логіко-математичні задачі, формувати навички прямого і зворотного рахунку, закріпити цифри в межах 5, назва геометричних фігур, вміння знаходити відповідність.
• Розвивати кмітливість, уміння орієнтуватися в просторі.
• Виховувати почуття задоволення, радості від спільно виконаної роботи.
• Створення сприятливого психологічного клімату в дитячому коллектіве- підвищення згуртованості в групі-розвиток почуття впевненості в собі, довіри до однолітків, зняття страхів, тривожності.
Інтеграція освітніх областей: «Комунікація», «Пізнання»,
«Соціалізація», «Здоров`я».
Матеріал до заняття: М`яч, бубон, картки із зображенням цифр і різного кількості предметів до 5, жабеня в кошику, білі аркуші паперу і фломастери за кількістю дітей, аркуші паперу із зображенням страшних фізіономій і плям, запис голосу, музики.
Діючі лиця:
провідні
Гном
Хід заняття:
Щоб водити кораблі,
Щоб в небо злетіти,
Треба багато знати,
Треба багато вміти!
Сьогодні ми з вами вирушимо в дивовижну країну математики. Тільки щоб потрапити в країну математики, треба пройти по цій доріжці. Але доріжка, не проста, а з завданням. (На підлозі викладена доріжка з зображення цифр от1 до 10)
Послухайте! Спочатку потрібно вголос порахувати до 10, а потім пройти по доріжці, правильно наступаючи на цифри. Ви готові!
Тоді в дорогу!
Ось, ми і прийшли в країну математики. (Звучить музика, чується голос)
голос: Увага! Увага! Сьогодні в країні математики проводяться ігри! Тих, хто любить грати і вміє рахувати, ми запрошуємо взяти участь.
ведучий: Хлопці приймемо запрошення. Пограємо в ігри.
Відео: Заняття по формуванню математичних уявлень
1. "Розминка." Назви пропущене слово "
Дорослий кидає м`яч і говорить: «Ми снідаємо вранці, а вечеряємо. "," Сьогодні понеділок, а вчора був. «,« Назви сусідів числа 3 і т. Д. Дитина ловить м`яч і відповідає на питання.
2. Знайди пару »
Для гри знадобляться картки з намальованими предметами в кількості від 1 до 6 і цифри. Діти вибирають собі будь-яку картку і знаходять собі пару так, щоб кількість предметів на картці збіглося з цифрою. Опитати дитину обґрунтувати свій вибір.
3. "Куди стрибнув жабеня?"
Звернути увагу дітей на кошик. В кошику що - то заховано. (Іграшковий жабеня) Запропонувати за допомогою питань відгадати, хто там знаходиться. Потім жабеня запрошує дітей пограти в хованки. Дорослий ховає його, а діти повинні не тільки його знайти, але і пояснити, де знаходиться жабеня.
Наприклад, в кошику, під столом, за стільцем, біля кошика і т. Д.
Вихователь хвалить дітей за правильні відповіді.
Під музику пісні "Веселі гноми" входить Гном (роль виконує дорослий)
Я не чарівник, а тільки вчуся і у мене не завжди все виходить. Я не зміг вирішити завдання. Допоможіть, мені, хлопці!
Ведучий: Діти, допоможемо Гному вирішити ці завдання.
Тоді сідайте поруч з гномом.
Гном: На тин злетів півень,
Зустрів ще там двох.
Порахуйте яблука у їжака в тарілці.
Скільки бубликів в мішок
Поклав ти півник?
-Два. Один дідусеві дамо
І залишиться: (один).
Спасибі діти, що допомогли мені вирішити ці складні завдання. А тепер давайте пограємо.
Проводиться гра «Один, два, три».
Під музику діти виконують різні рухи / марширують, бігають на носочках, скачуть підскіками /. В кінці кожного музичного фрагмента Гном вдаряє в бубон, кількість ударів вказує, як діти повинні встати (по одному, парами, трійками).
Хлопці, які ви молодці! Спритні, вмілі, вмієте грати і добре рахувати. Але я повинен повернутися в школу чарівників. До побачення, діти! (Пішов під музику).
Після того, як діти попрощалися з Гномом, переключити їх увагу на аркуші паперу зі страшними фізіономіями і плямами.
Хлопці, я, здається, здогадалася - ми потрапили в королівство грубіянів. Тут все люди дуже сердиті, грубі, гнівні, постійно сваряться, навіть б`ються і обзиваються.
психолог: Давайте допоможемо цим людям стати добрішими і веселіше, а для цього навчимо їх лаятися весело.
«Лаємося овочами, цифрами, геометричними фігурами»
Дітям пропонують стати в коло і лаяти стоять поруч овочем або фруктом (ти - помідор, ти - картопля, бажано вимовляти ці слова гнівно, сердито. Ці дії викликають сміх.
психолог: Ось бачите, хлопці, ми почали сміятися і говорити погані слова вже не хочеться. А ще давайте позбудемося зла і знищимо це огидне втілення жорстокості і гніву.
Вправа «Позбавляємося від злості»
Дітям пропонується порвати на дрібні шматочки аркуші паперу із зображенням страшних фізіономій і брудних плям. Діти рвуть і кидають клаптики на підлогу, потім їм пропонується розтоптати гнів ногами, а клаптики скласти в пакет для сміття.
Відео: Іанятіе по ФЕМП в підготовчій групі
психолог : «Хлопці, ми з вами витратили стільки сил, борючись зі злом, тому давайте відпочинемо. Розташовуйтеся на килимі ».
Вправа «Знімаємо втому» (з використанням релаксаційної музики).
Ведучий: А тепер відпочилі і спокійні ми ще пограємо.
«Расколдую малюнки»
Під музику діти йдуть по колу. Коли музика припиняється - кожна дитина малює на аркуші паперу геометричні фігури так, щоб вийшло зображення людини. З початком звучання музики діти продовжують рухатися по колу. Як тільки вона зупиняється, учасники заняття починають малювати на тому малюнку, який виявився перед ними. Так повторюється кілька разів, поки малюнки не знайдуть якесь зміст. У висновку розглянути з дітьми вийшли малюнки.
Ось ми і пограли в усі ігри, які нам приготували в країні математики. Але щоб повернутися, нам необхідно порахувати від 10 до 1 і пройти по доріжці в зворотному порядку.