WikiGinkaUA.ru

Інтегроване заняття з математики та екології

Інтегроване заняття з математики та екології

Конспект інтегрованого заняття з математики

з елементами екології

Відео: Інтегроване заняття екологія і математика БЛОКИ Дьенеша

«Подорож на морське дно»

у старшій групі

Вихователь: Попова Л. В.

Мета: Закріпити вміння дітей рахувати в прямому і зворотному порядку отримання продовжувати

Формувати уявлення про ознаки подібності та відмінності між предметами;

Розвивати уміння порівнювати групи предметів шляхом складання пар- закріпити

Поняття «дорівнює», «нерівно» - продовжувати формувати уявлення про складання, як об`єднанні груп предметів-розвивати вміння орієнтуватися на аркуші паперу

( «Верх», «низ», «прямо», «ліво», «середина») - закріпити уявлення про порядок збільшення та зменшення розмірів предмета- формувати логічне мислення, пам`ять, мова, розширювати уявлення про навколишній. Закріпити і розширити знання дітей про морських мешканців. Уточнити знання про те, що придумав розумна людина для свого перебування під водою.

Розвивати уяву. Виховувати інтерес до морських жителям, бажання дізнатися про них

Щось нове.

Словникова робота: активізація словника дітей словами-батискаф, акваланг, морські коники,

Морська зірка, восьминіг, скат, морська черепаха, щупальця.

Попередня робота: розгляд ілюстрацій в книгах про морських жителів, читання оповідань про мешканців моря, морські подорожі, перегляд відеофільмів з даної тематики, малювання морських мешканців.

Устаткування і матеріали: м`які модулі (для побудови батискафа, лист із зображенням лабіринту, дидактичний матеріал для завдання «Хто зайвий», картки «Знайди пару» - 12 шт.

Шапочки «Морські коники» - 5 шт. дидактичний матеріал для завдання на орієнтування на аркуші паперу, геометричні фігури-трикутники і овали різних розмірів (для кожної дитини по 6 штук). Морська зірка, восьминіг, дельфін. Карта-маршрут, цифри. Мультіпроектор, відеозапис «Підводний світ».

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, ви любите подорожувати?

Діти: Так!

Вихователь: Сьогодні ми з вами вирушимо в незвичайне подорож-на морське дно. вам

Цікаво дізнатися і познайомитися з мешканцями морських глибин? Як ви думаєте, на чому нам можна опуститися на морське дно

Діти: На підводному човні.

Вихователь: Я пропоную подорожувати на батискафі. Займайте місця (діти сідають в «батискаф»). Всім зручно? Подивіться, у нас є карта з маршрутом нашої подорожі.

Давайте розглянемо її, і дізнаємося що нас чекає.

Діти: 1. Раковини. 2. Восьминіг. 3. Морська зірка. 4. Дельфін.

Вихователь: Молодці, тепер ми з вами не заблукаємо. Приготуйтеся до спуску в воду. вважаємо:

10, 9, 8, 7, 6, 5, 4. 3, 2, 1.

На екрані з`являється відеозапис «Підводний світ».

Вихователь: Ось ми і потрапили на морське дно. Ви знаєте, яке це морська тварина?

Діти: Черепаха, морський скат, акула і т. Д.

Вихователь: Як красиво під водою! Наш «батискаф» зупинився, давайте ближче

Познайомимося з підводними жителями. Якщо ми вийдемо з «батискафа», що нам допоможе дихати під водою?

Діти: Акваланги.

Вихователь: Зараз ми їх одягнемо, і вийдемо з «батискафа» (імітація одягання аквалангів).

Подивимося на карту, куди нам іти?

1. Діти: До черепашок.

Вихователь: Подивіться які гарні черепашки. Щоб не зачепити жодну з них, ми підемо один за одним. (Діти йдуть один за одним між черепашками). Діти, а черепашки різні або однакові?

Діти: Різні. Вони різного розміру і різної форми.

Вихователь: Хто ще нас чекає? Давайте відгадає загадку і дізнаємося.

Ти зі мною не знайомий, я живу на дні морському.

Голова і вісім ніг-ось і весь я ....

2. Діти: Восьминіг.

Вихователь: Ми йдемо до восьминога. Восьминіг - родич звичайної равлики, яка живе в ставку. Коли на восьминога нападають, він випускає чорнильну струмінь, і під її покровом ховається. Хлопці, а що ви знаєте про восьминога? (Якщо діти не можуть, вихователь

Відео: Відкрите інтегроване заняття в підготовчій до школи групі

Використовує навідні запитання «Якого він кольору, скільки щупалець, навіщо вони потрібні восьминогу).

Діти: У восьминога 8 щупалець. Вони потрібні восьминогу для того, щоб пересуватися. Восьминіг може змінювати свій колір.

Вихователь: Молодці! Так восьминіг може змінювати свій колір. По піску прошел- жовтим став, в водорості потрапив, зеленим став. Восьминіг приготував нам такі завдання.

1. Розгляньте картину «Мешканці морських глибин». Подивіться, які цікаві морські тварини. Що між ними спільного? Як ви думаєте, хто зайвий? А чому?

Діти: Вони живуть у воді, можуть плавати глибоко. Сом живе в прісній воді, в солоній жити не може. Сом- річкова риба.

Вихователь: Молодці. Впоралися із завданням.

Відео: Інтегроване заняття в старшій групі з розвитку мовлення

2. Наступне завдання восьминіг придумав таке. Підійдіть до столів (на столах лежать картки, на яких намальовані рибки в акваріумі). Знайдіть однакових рибок і з`єднайте їх парами.

Поставте знак рівності або нерівності. (Вихователь перевіряє правильність виконання завдання, пропонує розглянути рибок і відповісти на питання).

Діти: Рибки однакові, тільки пливуть в різні боки. Їх порівну: 5 і 5. Тому групи рибок рівні, ми поставили знак рівності.

Вихователь: Молодці, дуже добре виконали завдання.

Физкультминутка. (Гра »Рибалки» - фонограма «Шум хвиль»).

3. Вихователь: Куди ж підемо далі? (Діти визначають по карті). Подивіться, яка морська зірка. Якого кольору? Бувають ще червоні, помаранчеві, блакитні морські зірки. Скільки у неї променів? А для зірки промені, що?

Діти: Ноги. Вона пересувається за допомогою променів по дну.

Вихователь: А ось завдання морської зірки: Подивіться, які гарні морські коники.

Вони живуть серед водоростей, там їм зручно ховатися від ворогів. Вони дуже схожі на шахового коня. Морський коник - турботливий батько. Він виношує ікринки в кишені на животі. З ікринок з`являються малюки, які залишають свій будиночок і хочуть пограти.

Вихователь одягає на дітей шапочки для гри.

За раковиною сховалися ковзани, скільки їх? Скажіть, а що потрібно зробити, щоб їм стало

Веселіше, можна було пограти?

Вихователь: А який знак ми можемо показати, коли морські коники об`єдналися?

Діти: знак-+.

Вихователь: Дуже добре. Зірка рада, що ви правильно впоралися з її завданням.

Поправили свої акваланги. Нам належить виконати ще одне завдання.

(Діти підходять до наступного завдання).

Вихователь: Подивіться, які цікаві морські мешканці.

1. Де знаходиться краб? (Краб знаходиться в центрі листа).

2. Де знаходиться кит? (Кіт знаходиться вгорі, над крабом).

3. Де знаходиться морська черепаха? (Черепаха знаходиться внизу під крабом).

4. Де знаходиться морський коник? (Морський коник знаходиться праворуч від краба).

5. Де знаходиться дельфін? (Дельфін знаходиться зліва від краба).

- Молодці, діти. Ви правильно виконали завдання

4. Вихователь: Куди ми підемо далі? Визначимо шлях по карті.

Діти: До дельфінам

Вихователь: А що ви можете розповісти про дельфінів? Кком

Діти: Дельфіни розумні, красиві, вистрибують з води, щоб вдихнути повітря,

Можуть врятувати потопаючого людини, живуть зграями, їх дресирують.

Вихователь: Подивіться, яке цікаве завдання дельфіни придумали.

(На столі лежать геометричні фігури)

Хлопці, що ви можете сказати про ці фігури?

Діти: Це трикутники і овали. Вони різного розміру: одні великі, а інші маленькі.

А як ви думаєте, коли рибки з`являються з ікринок, вони які?

Діти: Маленькі. Потім рибки підростають.

Вихователь: Покажіть за допомогою геометричних форм збільшення рибок, як вони підростають. (Діти виконують завдання).

Вихователь: Дуже добре. Не тільки рибки підростають і стають більше Усі морські мешканці спочатку бувають маленькими, а потім виростають. І кити, дельфіни, черепахи і інші.

Наша подорож закінчується. Пора прощатися з морськими мешканцями. Давайте повернемося до батискафа. (Діти йдуть до «батискафа»)

Займайте місця і знімайте акваланги. Вам сподобалося морську подорож? Назва яких риб ви запам`ятали? З якими мешканцями познайомилися?

Відповіді дітей.

Вихователь: Считаем: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Наш батискаф піднявся з морських глибин.

Наша подорож закінчено, але я думаю, що ми ще вирушимо в подорож до морським мешканцям і дізнаємося багато нового. (Діти виходять з батискафа).



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Інтегроване заняття з математики та екології