WikiGinkaUA.ru

Дріжджові пироги з ягодами! «Сонячний коровай» і «літній букет»

Дріжджові пироги з ягодами! «Сонячний коровай» і «Літній букет»

Автор: Юльетта

Сонячний коровай - дріжджовий пиріг зі свіжими ягодами!

Ви дивилися в дитинстві мультфільм «Сонячний Коровай»? Це дивовижна казка про те, як бабуся замісила на ніч дріжджове тісто, а воно втекло з діжки в ліс і подорожувало там, поки під жаркими променями сонечка вийшов рум`яний, ароматний, золотистий Сонячний коровай!

Я бачила цей мультик колись давно, і він мені запам`ятався. Ви тільки уявіть, який незвичайний і смачний цей лісовий коровай, повний ягід і зігрітий сонечком! А що, якщо ми спробуємо спекти такий? Давайте фантазувати! Найбільше схожий на коровай з мультика дріжджовий пиріг з ягодами.

Правда, як зробити, що ягоди були в тесті і не роздавилися при замішуванні, я не знала. І тому вирішила випробувати два варіанти.

Перший: зробити негусто тісто, щоб ягоди «потонули» в ньому.

Другий: зробити з тіста рулетики або порційні пиріжки з ягодами, і випекти їх рядочком в формі, щоб вийшов цілий великий пиріг.

Які пироги вийшли, зараз розповім!

Інгредієнти для дріжджових пирогів з ягодами:

Відео: Самий СМАЧНИЙ пиріг РЕЦЕПТ пирога Простий в приготуванні дріжджовий пиріг з м`ясом і грибами

Для здобного дріжджового тіста:

  • 100 г свіжих дріжджів;
  • 0,5 склянки молока або води;
  • 5 яєць;
  • 200 г цукру;
  • 200 г вершкового масла;
  • ? склянки рослинного масла;
  • Борошно - 4 склянки (для 1 варіанту, де тісто негусто), 5,5- 6 склянок (для 2 варіанти).
  • 0,5 чайної ложки солі.

Для ягідної начинки - малина, чорниця, ожина, смородина!

І картопляний крохмаль, яким потрібно притрусити тісто, щоб ягідний сік не створював ефект непропеченого.

Відео: Пиріг з яблуками. (Дріжджове тісто) / Pie with apples. (Yeast dough)

Дріжджовий пиріг з ягодами рецепт:

Як Ви здогадалися, здобне тісто готується на нашу фірмовим рецептом. який є на сайті. Я обожнюю цей рецепт за пишність і смакоту пирогів, які по ньому виходять, і практично всю дріжджову випічку печу з цим тестом. Якщо хочете подивитися детально - рецепт по посиланню вище, а зараз приведу його коротко.

Дріжджі розтираємо з 1-1,5 столовими ложками цукру до рідкого стану, потім вливаємо 0,5 склянки теплої води, перемішуємо, просіюємо 1 склянка борошна, ще перемішуємо. Отриману опару ставимо в тепло на 10-15 хвилин.

Решта цукру збиваємо з яйцями, масло розтоплюємо. Додаємо збиту суміш і тепле масло в опару, перемішуємо. Поступово просіюємо борошно - за 3-4 прийоми, перемішуючи і поглядів на густоту тіста - воно повинно бути м`яким, але не прилипати до рук. В кінці замісу, разом з останньою порцією борошна, вливаємо олію.

Добре вимішуємо тісто і ще на 10-15 хвилин ставимо в тепло, накривши чистим рушником.

Тепер починаємо імпровізувати! Я спеціально спочатку поклала в тісто менше борошна, ніж потрібно - місити його руками не вийде, буде прилипати, зате в такому тесті, по ідеї, потонуть ягідки, що і потрібно. Пам`ятайте, ми з Вами пекли за таким принципом дріжджовий пиріг з яблуками. То була теж імпровізація на тему секретного рецепта.

Змащуємо герметичну форму або сковороду рослинною олією, ложкою накладаємо тісто, розподіляємо його тонким шаром, змастивши руки олією.

Притрусивши крохмалем, живописно розсипаємо по ньому різні-різні ягоди!

Зверху ще трішки крохмалю, і накриваємо тестом - зручно також змастити пальці соняшниковою олією і «залатати» верх пирога шматочками тіста в техніці «печворк».

Випікаємо при 180-200С 25-30 хвилин до рум`яної скоринки.

А прикраса для короваю я спекла окремо, так як, якщо покласти на нього шишечки, трояндочки і листочки в сирому вигляді - вони могли потонути в тесте- в напівготовому - пиріг просів би-а в готовому - був ризик, що пиріг підгорить, а прикраси , навпаки, не пропекутся. Приклеївши прикраси збитим яйцем, ще на 5-10 хвилин ставимо пиріг в духовку.

Потім дістаємо, даємо трохи охолонути, перекладаємо з форми на блюдо і прикрашаємо свіжими ягодами. Справжній Сонячний Коровай!

Посипаємо пиріг через ситечко цукровою пудрою.

Ось який він в розрізі.

Давайте експериментувати далі :)

Другий варіант дріжджового пирога з ягодами робимо так. У час, що залишився тісто домішуємо ще 1 склянка борошна. Тісто розгортаємо на стіл, посипати борошном, в прямокутник товщиною 0,5 см.

Притрушуємо крохмалем, посипаємо ягодами і звертаємо в рулет!

Рулет нарізаємо на шматочки товщиною 5-6 см.

І укладаємо поряд в круглу форму, застелену папером і змащену олією.

Нехай пиріг підійде - я поставила його зверху на плиту, поки в духовці дбав перший пиріг.

Відео: Прикрашаємо пиріг з дріжджового тіста

Ставимо пиріг в духовку і випікаємо також при 180-200С приблизно півгодини.

Пробуємо на готовність дерев`яною паличкою. Коли пиріг вже пропікся, змащуємо його збитим яйцем і ще на 5 хвилин ставимо в духовку, трохи додавши вогонь.

Отаким рум`яним стає пиріг! А так як він складений з "трояндочок", то давайте назвемо його "Літній букет".

Нехай пиріг трохи охолоне в формі, потім посипаємо його цукровою пудрою.

Акуратно розкриваємо форму і перекладаємо наш шикарний ягідний пиріг на блюдо.

Який чудовий аромат здоби і літа варто в кухні, коли печуться дріжджові пироги з ягодами! А які вони обидва вийшли шикарні, ошатні!

Пиріг по першому рецепту вийшов дуже розсипчастий і пухнастий, його навіть нарізати було важко. Ягоди не розподілилися по тесту, як я думала, зате вийшла ніжна ягідна прошарок. Правда, трохи кислуватий, так що раджу брати солодкі ягоди (від додавання цукру ягоди пускають сік, і начинка стає рідкою, тому краще не сипати цукор, а просто брати солодку малину, суницю).

А пиріг по другому рецепту вийшов дуже цікавим - його зручно відламувати по булочці, порціями, навіть різати не треба. Тісто тут не таке крихкі, тому що більше борошна, але настільки ж пишне і пухнасте. І найцікавіше, у другому варіанті таки вдався той ефект, якого мені хотілося - ягоди в рулеті живописно розподілилися по тесту всередині пирога, як ніби сузір`я з ягід вийшли.

Обидва пирога з ягодами - красиві і смачні! А ось і той самий мультфільм, який надихнув мене їх спекти :)



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Дріжджові пироги з ягодами! «Сонячний коровай» і «літній букет»