Конспект вступного театрального заняття в дитячому садку: «ласкаво просимо в казку»
Конспект вступного театрального заняття в дитячому садку: «Ласкаво просимо в казку»
Конспект вступного театрального заняття в дитячому садку: «Ласкаво просимо в казку»
еатральная діяльність
Вступне заняття-розвагу «Ласкаво просимо в казку»
Для дітей 5-7 років
Курочкіна Ольга Василівна, вихователь дитячого садка і педагог додаткової освіти Будинку дитячої творчості.
Муніципальне казенне дошкільний навчальний заклад дитячий садок комбінованого виду «Буратіно» п. Жовтневий, Фаленскій району, Кіровської області.
Анотація: Вступне заняття-розвагу проводиться на початку навчального року з метою зацікавити дітей театральною діяльністю. Вихователь демонструє можливості прояву творчості та фантазії, одночасно визначаючи творчий потенціал дітей. Застосовуються ігрові форми і методи, діагностуються комунікативні здібності вихованців.
Мета: Зацікавити дітей театральною діяльністю.
завдання:
Освітні.
В процесі заняття показати дітям можливості прояву творчості та фантазії.
Визначити творчий потенціал дітей через участь їх в театрально-ігрової діяльності.
Розвивати комунікативні здібності дітей, мотивацію на творчу діяльність. Створення дружнього середовища навколо самоопределяющейся особистості.
Виховувати почуття взаємоповаги і бажання спілкуватися в пропонованій обстановці.
Матеріал для заняття: скриня, записка, кіт (іграшка-лялька бибабо, ширма, кубик з емоціями, картки з мімікою, дзеркало, мікрофон, серветки, шапочки тварин (ведмідь, лисиця, вовк, фотоапарат, костюм Баби Яги (перуку, ніс, хустку, шаль велика).
хід заняття
Привіт, діти! Я дуже рада бачити Вас! Мене звати. А ви увійдіть в, будь ласка. Дуже приємно. Як у вас настрій? Пропоную вам свою дружбу, давайте зробимо «Міст дружби». Візьмемося за руки, піднімемо їх вгору. Ось наш «Міст дружби».
Придумано кимось просто і мудро
При зустрічі вітатися: Доброе утро!
-Доброго ранку! -солнцу і птахам,
-Доброго ранку! -улибчівим особам.
І кожен стає добрим, довірливим,
Нехай доброго ранку триває до вечора. (Н. Красильников).
Давайте сміявся один одному і побажаємо хорошого настрою. А воно нам сьогодні знадобиться, я хочу запросити вас в захоплюючу подорож в добру казкову країну чудес і перетворень.
Подивіться, що я знайшла за дверима (скриня, а в ньому записка: «Хто наповнить скриню чарівними речами, той впадає в казку». Ну, що, вирушаємо в подорож?
Приготуйтеся до цікавих зустрічей. Вирушаємо в прекрасну країну фантазій і перетворень, а якщо ви спробуєте, то зумієте розкрити таємниці і загадки цієї казкової країни. В путь, друзья! (Музика. «Дорога добра». Йдемо, взявшись за руки. Знайшли кота. За ширмою кіт «оживає»).
Кот-артист, а ви-глядачі в залі для глядачів. (Діти сідають на стільчики).
Кот: Куди це ви зібралися? Казок захотіли?
У лукомор`я дуб зелений, золота ланцюг на дубі тому.
Відео: 3000 + Common English Words with Pronunciation
І вдень, і вночі кіт учений все ходить по ланцюгу навколо.
Йде направо-пісню заводить, наліво-казку каже,
Там чудеса, там дідько бродить, русалка на гілках сидить.
Там на невідомих доріжках сліди небачених звірів,
Там хатка на курячих ніжках стоїть без вікон, без дверей ...
Ну, що, підете далі? Тоді ось вам «Кубик-загадка». Розгадаєте його-далі пройдете ...
Все, кіт більше не говорить. Візьмемо його з собою. Покладемо в чарівну скриню.
Давайте, діти, кинемо кубик. Що він показує? Покажемо таке ж вираз обличчя. Розкажіть, коли буває таке вираз на обличчі? (Обігравати різні вирази обличчя).
(Кидаю кубик, знаходимо картки з мімікою).
Давайте покажемо цих петрушок. (Показуємо, дивимося в дзеркало). Кубик і картки нам знадобляться.
Так, не просто стати артистом, потрібно добре володіти мімікою. Ми з вами повчилися. А це що таке? (Під серветкою шапочки: ведмедя, лисиці, вовка). Ще одна загадка.
Хто покаже ведмедя? Лисичку? Вовка? Ви-актори, а ми-глядачі. Будьте уважні, дійте по тексту. (Імпровізація).
Тренди-бренді, тренди марення! По стежці йшов ведмідь,
По стежці йшов ведмідь на малину подивитися.
На сучок ногою встав, послизнувся і впав.
Розтягнувся-злякався, що в капкан ногою попався,
З переляку затремтів, підскочив і втік.
Видно боягузом був ведмідь, тренди-бренді, тренди-марення!
Трали-вали, чудеса! По стежці йшла лисиця,
По стежці йшла лисиця і дивилася в небо.
На сучок ногою ступила, посковзнулася і завила.
Хвать його, що було сили-тільки лапу скалку!
Ох, і злий пішла лисиця, трали-вали, чудеса!
Чуки, чуки, чуки, чок! По стежці йшов дзига,
Відео: ДИТЯЧИЙ МАГАЗИН на Луб`янці - НОВОРІЧНИЙ ДИТЯЧИЙ КОНЦЕРТ ЛОЛЛІПОПС БЕНД і Маруся Хітарова
По стежці йшов дзига, настав він на сучок.
Послизнувся, розтягнувся, встав на ноги, обтрусився,
Почухав в роздумах спинку, відсунув сук зі стежки,
І пішов собі дзига по стежці у лісок.
Відео: Шкільні підручники Наше домашнє завдання 3 КЛАС. началкі
Молодці. Оплески. Покажіть своїх персонажів для фото (позують).
Акторові необхідно володіти жестами, які допоможуть передати, наприклад, характер людини або повадки звірів.
Шапочки ми теж покладемо в наш скриню.
Ще необхідно опанувати виразністю мови. Адже актор одне і те ж слово може вимовити по-різному, з різною інтонацією.
Наприклад «Приходьте завтра» (сумно, весело, спокійно, важливо, грубо, злобно, ніжно). Діти кажуть по картках.
Йдемо далі по дорозі чудесних перетворень (Йдемо під музику).
Відвертаємося, закриваємо очі (тиха музика).
Домовленість: очі не відкривати (непомітно одягаюся Бабою Ягою).
(Голоси птахів) Представляємо ліс дрімучий, входимо в нього, йдемо через повалені дерева, розсовуємо гілки дерев, вони дряпають обличчя, руки, неприємно. Дивимося по сторонам, кругом ліс стоїть стіною, стає темно, страшно, дерева скриплять. Йдемо далі, бачимо світло, пробираємося, виходимо на галявину і бачимо там ... Що ж там? (Відповіді).
Б. Яга: Ага! Там я в лісі дрімучому! В казку вони захотіли! Розмріялись! Скринька ваш я приберу-знадобиться.
Виходьте-ка на галявину, кісточки розім`яти. Показуйте що скажу!
В темному лісі є хатинка (встали в коло)
Встала задом на перед. (Відвернулися)
У тій хатинці є старушка- (назад поворот)
Бабуся Яга живе. (Показують пальцем на неї)
Ніс гачком, (показ)
Очі в смужку і як вугілля все горять. (Щурятся)
Ух, сердита яка, ух, сердита яка!
Дибки волосся стоять! (Показ, руки розчепірені)
І поламана нога, (стриб. На одній нозі)
Чи не проста-кістяна (тупають)
Ось вам бабуся Яга! (Показ. Все відразу)
Мабуть, скриня вам дуже потрібен. Гаразд, я сьогодні добра, а взагалі-то я противна, люблю вередувати ... А пограйте-ка ще зі мною, надто вже ви гарненькі! Ну-ка, швидко показуйте!
-Крадеться вовк за зайцем.