Конспект заняття по аплікації в старшій групі дитячого садка «казковий птах»
Конспект заняття по аплікації в старшій групі дитячого садка «Казкова птах»
Ірина Корчагіна
Конспект заняття по аплікації в старшій групі дитячого садка «Казкова птах»
КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ У ПО АПЛІКАЦІЇ В СТАРШІЙ ГРУПІ ДИТЯЧОГО САДУ «КАЗКОВА ПТАХ».
МЕТА ЗАНЯТТЯ.
1. Продовжити вчити дітей приклеювати заздалегідь приготовані деталі за заданим зразком, працювати з клеєм, папером,
2. Продовжити розвивати просторове і образне мислення, зорово - рухову координацію.
3. Продовжити розширювати кругозір дітей, поповнювати їх словниковий склад.
4. Згадати і познайомити дітей з назвами птахів і частинами їх тіла.
5. Продовжити виховувати добре ставлення до природи і дбайливе ставлення до неї.
ОБЛАДНАННЯ.
-Ілюстрації із зображенням різних птахів,
- диск зі звуком пташиних голосів,
- маски із зображенням птахів,
- зразок аплікації «Казкова птах»,
- лист картону блакитного кольору (А - 4,
- комплект всіх деталей «птахи» (тулуб, голова - жовтого кольору-хвіст, два крила, чубчик на голову, дзьоб - червоного кольору - різнокольорові блискучі смужки з самоклеящейся паперу,
- "Чарівна паличка",
- клей, клейонка, серветки, фломастери.
ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА.
Читання російських народних казок «Жар - птиця і Василина - царівна», «Казка про Івана - царевича, жар - птиці і про сірого вовка», і казки П. П. Єршова «Коник - Горбоконик», проведення заняття з малювання на тему « Жар-птиця" .
ХІД ЗАНЯТТЯ.
В. Привіт, хлопці! Сьогодні наше заняття по аплікації буде незвичайним, воно буде казкове. Але для того, щоб нам потрапити в казку, я візьму чарівну паличку і вимовлю заклинання:
«Казка - казочка, прийди,
Наших діток здивуй! »
В. Закрийте очі! (Чи включається диск зі звуками голосів птахів).
В. А тепер відкрийте очі.
Хлопці, ми з вами опинилися в казковому лісі, де живуть самі різні птахи. і ті, яких ви знаєте і бачите кожен день на вулиці, і ті, яких ви ніколи не зустрічали.
(Дітям демонструються птиці. Горобець, ворона, голуб, зозуля, дятел, снігур і ін.).
В. Хлопці, давайте подивимося на птічек.Какіх з них ви знаєте? (Відповіді дітей).
(Якщо діти не знають вихователь називає птицю і діти повторюють її назва).
В. Хлопці, а на найдальшої казковій галявині чарівного лісу живуть незвичайні птахи, деяких з них ви знаєте і, можливо, бачили в зоопарку або по телевізору, а деяких з них ніколи не зустрічали, тому що вони живуть в далеких - далеких країнах. Але сьогодні у вас є можливість познайомитися і з ними.
(Демонструються фотографії із зображенням птахів. Фламінго, орел, чапля, пелікан, пінгвін, журавель, яструб, какаду, лебідь, колібрі, страус і ін.).
В. А ще є такі птахи, які живуть тільки в казках, наприклад, Жар - птиця, про яку ми з вами нещодавно читали казки. Згадайте, в яких казках зустрічалася це птах? (Відповіді дітей).
В. Але не дивлячись на те, що всі ці птахи різні. за розміром (які щось дуже великі, а які - то маленькі, за забарвленням оперення (які - то з них красиві і яскраві, а які - то сіренькі і непомітні). Але все одно у всіх цих птахів є спільне - вони складаються з одних і тих же частин тіла. Давайте подивимося на пташку і скажемо з яких частин тіла вона складається? (Відповіді дітей).
В. Хлопці, в нашому казковому лісі ми побачили багато різних птахів, але тут немає Птахи Щастя. Але ж люди з ще давніх часів вірили, що є такий птах, що приносить на своїх крилах щастя. Саме тому ми сьогодні з вами зробимо таку Птицю Щастя, щоб були щасливі і ви, і ваші рідні, і всі люди на землі. Давайте ми з вами зараз пофантазуємо і спробуємо сказати, який ви собі уявляєте Птицю Щастя. (Відповіді дітей).
В. Перш ніж ми з вами приступимо до роботи, давайте трохи пограємо.
Фізкультхвилинки.
(Дітям лунають і надягають маски із зображенням птахів, вихователь промовляє вірш, а діти виконують руху відповідно до тексту три рази).
- маленькі пташки
високо літали
(Діти махають руками, як птахи крилами).
- До вечора у пташок
Крильця втомилися.
(Діти сідають навпочіпки).
- А до ранку вирушили
Знову пташки в шлях.
(Діти встають).
В. Молодці, хлопці! Хороші пташки з вас вийшли! Ну, а тепер давайте приступимо до виготовлення Птахи Щастя.
(Перед дітьми ставиться зразок аплікації «Казкова птах»).
Порядок дії:
- дітям лунають аркуші картону блакитного кольору (А - 4, комплект деталей, клей і фломастери;
- за зразком маємо на блакитному картоні всі деталі «птахи»;
- приклеюємо «тулуб» птиці;
- праворуч від нього наклеюємо «голову» птиці;
- зліва від «тулуба» маємо «хвіст» птиці;
- скинений і знизу до «тулуба» наклеюємо два «крила» птиці;
- зверху на «голову» приклеюємо «чубчик»;
- справа до «голові» прикріплюємо «дзьоб» птиці;
- прикрашаємо блискучими смужками з самоклеющейся паперу «хвіст», «крила» і «чубчик»;
- малюємо фломастером «очі» птиці.
В. Молодці, хлопці! Дивлячись на ваші чудові роботи, хочу вам прочитати вірш про щастя.
Що таке щастя? це сонце
Світить ласкаво над головою!
Що таке щастя? Це вітер,
Що грає весело з тобою!
Що таке щастя? Це мама
Ніжно обіймає і цілує!
Що таке щастя? Це життя,
Яка інколи не балує!
В. Хлопці, а що для вас щастя? (Відповіді дітей).
В. У нас вийшла ціла зграя птахів Щастя, і тому ми з вами і все люди на землі тепер обов`язково повинні бути щасливі!
(Виставка дитячих робіт).
ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
В. Ось і підійшло до кінця наше казкове заняття. Давайте згадаємо, що нового і цікавого ви сьогодні дізналися і що робили на занятті. (Відповіді дітей).
Ви всі молодці, дуже добре впоралися з важким завданням - зробити саму Птицю Щастя! Але нам пора повертатися з казкового лісу, і тому ви закриєте очі, а я тим часом знову візьму «чарівну паличку» і вимовлю магічне заклинання, яке нам допоможе повернутися:
«Казка - казочка, прощай!
Ми йдемо, не сумуй! »
В. Відкрийте очі, хлопці, ось ми знову в нашій улюбленій групі!