WikiGinkaUA.ru

Конспект відкритою нод з правового виховання в середній групі «день прав дитини»

Конспект відкритою НСД з правового виховання в середній групі «День прав дитини»

Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад

на тему:

«День прав дитини»

Вихователь: Гайсина Альфия Гіздулловна

20 листопада 2013 р

м Альмет`євськ

програмне зміст

Мета: Довести до свідомості дітей, що кожна людина має право на життя і здоровий розвиток, держава дбати про охорону життя.

Освітні завдання:

- узагальнювати знання дітей про їх громадянських правах та обов`язках;

- закріплювати уявлення дітей про благополучну дружній родині;

- дати дітям уявлення про важливість права на ім`я;

- довести до свідомості дітей ідею значущості, неповторності, унікальності кожної людини.

Розвиваючі завдання:

- сприяти розвитку правового світогляду і моральних уявлень;

- розвивати в дітях впевненість в собі і своїх можливостях;

- розвивати вміння слухати і відповідати на питання вихователя.

Виховні завдання:

- виховувати повагу до прав і обов`язків кожної людини;

- прищеплювати віру, любов і добре ставлення дітей до оточуючих;

- сприяти подальшому розвитку спілкування між ровесниками, оптимізації взаємин у групі.

попередня робота

1. Знайомство з «Конвенцією ...» - спеціальним документом про права дитини;

2. Читання російських народних казок «Снігуронька», «Маша і ведмідь»;

3. Читання казки «Гномик, у якого не було імені»;

4. Розучування прислів`їв, віршів, приказок;

5. Виготовлення альбому - «Моя улюблена сім`я»;

6. Малювання на тему: «Моя сім`я»;

7. Виготовлення штампиков з малюнками з картоплі.

устаткування

Мольберт, костюми артистів, календар, картинки з буквою «Я», свідоцтво про народження, штампики з картоплі, емблема.

Роздатковий матеріал

Заготівля свідоцтва з емблемою «Право на ім`я», гуаш різних кольорів, штампики з картоплі з різними малюнками.

Хід заняття:

Діти входять в групу, сідають на стільчики.

Вихователь: Вранці встали малюки,

У дитячий садок свій прийшли.

Вам ми раді, як завжди.

Гості тут у нас з ранку,

Привітайтеся, друзі! (Діти вітаються з гостями)

Дитина: Пусть всегда будет солнце,

Нехай завжди буде небо,

Нехай завжди буде мама,

Нехай завжди буду Я!

Вихователь: Дорогі, хлопці! Я запрошую вас пограти в гру «Хто живе у нас в квартирі? »(Проводиться физкультминутка)

Мова з рухами.

Один два три чотири! (Плескають у долоні)

Хто живе у нас в квартирі? (Крокуємо на місці)

Раз два три чотири п`ять! (Стрибки на місці)

Всіх можу перерахувати! (Крокуємо на місці)

Папа, мама, брат, сестра, (ляскаємо в долоні)

Кішка Мурка, два кошеня, (нахили тулуба вправо-вліво)

Мій цвіркун, (повороти тулуба вправо-вліво)

Звичайно я! (Підводять руку до грудей)

Ось і вся моя сім`я! (Плескають у долоні)

Ми трошки Повеселившись

По місцях все розмістилися! (Сідають на стільчики)

Відео: The Great Gildersleeve: Gildy Meets Nurse Milford / Double Date with Marjorie / The Expectant Father

Вихователь: Дорогі хлопці, сьогодні рівно 17 років з того дня як почали відзначати свято «День прав дитини», тому сьогодні ми з вами поговоримо на цю дуже важливу тему.

Вихователь: - Хлопці, прикладіть руку до свого серця. Ви чуєте, як воно б`ється? Яке це щастя жити і радіти життю.

Дитина: Ми на світ народилися,

Щоб радісно жити.

Щоб разом грати,

Щоб міцно дружити.

Щоб посмішки один одному

Дарувати і квіти,

Щоб справдилися в життя

Всі наші мрії.

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте, які права є у дітей?

Дитина: Мами, тата всієї країни

Це знати давно повинні

Є права у їх діточок

Наприклад, на чтенье книжок

Дитина: Також на турботу, ласку

І на життя, як ніби в казці,

Ще право бути щасливим

У нашому найкращому світі!

Вихователь: Хлопці, у мене в руках картки з однією літерою (дістає картки з буквою «Я» (7шт.) Хлопці, назвіть яка це буква? (По одній викладає на мольберті).

Діти: Це буква «Я».

Вихователь: Давайте, порахуємо скільки букв «Я»?

Діти: Сім`я!

Вихователь: Розкажіть мені, що це за право?

Дитина. Кожна дитина має право на сім`ю.

Дитина. Кожна дитина має право жити з мамою і татом.

Дитина. У кожної дитини є право мати братика, сестричку, бабусю і дідуся.

Дитина. Сім`я-це я, і мене називають;

Кошеня і лапочка, зайченя, пташка.

Мені хтось братик, хтось сестричка.

Сім`я, де всі люблять мене і пестять,

І краще сім`ї нічого не буває.

І все, кого я так люблю

Мають право на сім`ю!

Вихователь: У кожній родині все повинні любити і поважати один одного, дорослі піклуватися про маленьких.

Зараз, я пропоную вам відчути, як це приємно про когось піклуватися і яка це відповідальність.

Психогимнастика «Зігрій кошеня».

Вихователь: Хлопці, встаньте, будь ласка. Уявіть, що ви підібрали на вулиці маленького кошеняти. На вулиці дуже холодно, йде сніг. Ваш кошеня дуже замерз і тремтить від холоду! Візьміть його на ручки-в долоньки! Щоб його зігріти подихайте в долоні (пауза). Притисніть його до грудей ... А тепер, подивіться на вашого кошеняти, зігрівся він? Подивіться на нього з ніжністю і любов`ю. Посміхніться йому і, він посміхнеться вам у відповідь! А тепер, відпустіть! Подивіться, він побіг додому до своєї сім`ї.

Ось і ми з вами подарували свою любов, тепло і ласку маленькому кошеняті. Він зігрівся і втік до мами.

Адже як добре, коли у кожного є своя сім`я, де люблять, чекають, піклуються, приходять на допомогу.

Дуже хочеться, щоб і ви цінували своїх близьких, ніколи їх не засмучували, дбали про них, так само, як вони піклуються про вас.

Дитина: Сім`я повинна вчити любити,

Жаліти і ввічливими бути,

Коли сім`я такою стане,

Інша відразу життя настане.

Физкультминутка «Все буде добре».

Діти стають в коло, роблять два-три глибокі вдихи, вимовляють слова і виконують руху.

В небо сонечко зійшло (піднімають руки-вдих)

І всім посміхнулося. (Опускають руки-видих)

Нам раптом стало добре (піднімають руки-вдих)

І більше не стало сумно! (Опускають руки-видих)

Діти сідають на стільчики.

(Входить домовичок. У нього сумне обличчя. Домовичок сідати на стільчик.)

Вихователь: Ой, хлопці, хто це до нас прийшов? Кого-то він нам нагадує. І одягнений якось дивно? Хлопчик ти хто? Як ти до нас потрапив? Як тебе звати?

Домовичок: Я домовичок. Ніяк мене не кличуть, домовенком тільки кличуть! Ім`я мені ніхто не давав. Я почув як ви тут весело граєте, ось і забрів до вас на вогник!

Вихователь: Діти з народження отримують право на ім`я: уявіть, що зникли всі імена, залишилися хлопчики і дівчатка, чоловіки і жінки, бабусі і дідусі, а імені ні у кого немає. Адже ми навіть не зможемо спілкуватися один з одним. Бачите, як необхідно ім`я людині! Ім`я вам дають батьки при народженні.

Домовичок: А я казковий герой, тому ім`я мені ніхто не дав.

Вихователь: Домовичок, не переймайся. Ми з хлопцями придумаємо тобі ім`я. Хлопці, давайте придумаємо як же нам назвати нашого гостя?

Діти: Нафаня це дідусь, а домовичка ми назвемо Кузей.

Вихователь: Тепер, домовичок, тебе звуть Кузя, Кузьма, Кузенька. Подобатися тобі твоє ім`я?

Кузя: Дуже подобається. Дякую вам хлопці.

Вихователь: Чи знають, знають все на світі,



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Конспект відкритою нод з правового виховання в середній групі «день прав дитини»