WikiGinkaUA.ru

Відкрите інтегроване заняття «в гості до колобку» у другій молодшій групі (демонстрація батькам знань дітей)

Відкрите інтегроване заняття «В гості до Колобку» у другій молодшій групі (демонстрація батькам знань дітей)

Відкрите інтегроване заняття «В гості до Колобку» у другій молодшій групі (демонстрація батькам знань дітей)

Конспект відкритого інтегрованого заняття

«В гості до Колобку»

(Друга молодша група)

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання» (ФЕМП), «Безпека» (ПДР), «Художня творчість» (малювання).

мета: показати батькам знання дітей.

завдання: закріпити математичні поняття: колір, форма, розмір, кількість-дорожній знак і правила переходу через дорогу-розвивати увагу, мислення, логіку і творчі здібності дітей.

Час проведення: 15 хвилин.

Необхідний інвентар та Атрибути до заняття:

Модулі м`які для будиночка

Колобок - іграшка (або повітряний жовтий кулька з очима)

Конструктор Мега - блоки цегляні 2х квітів в контейнері.

Машина КАМАЗ - 2шт (велика і маленька)

Зебра, знак «Пішохідний перехід», світлофор.

Фарби гуаш 3х кольорів + кисті, заготовки світлофорів з картону, клейонки, вода, серветки.

Хід заняття: Діти заходять і сідають на килимок. Вихователь показує ілюстрації про пори року, і розмовляє з дітьми про його прикмети.

вихователь: До нас іде (пору року, і ми вирушаємо в «відповідний» ліс. Проводиться фізкультурна хвилинка на килимку по лінії.

Осінньо-зимовий варіант:

Ми прийшли в зимовий ліс. (Ходьба по лінії килимка)

Скільки тут навколо чудес! (Розводять руками)

Праворуч - берізка в шубці стоїть (Руку відводять вправо)

Зліва ялинка на нас дивиться. (Руку відводять вліво)

Сніжинки в небі кружляють, (Рух «ліхтарики», кружляють, присідають)

На землю красиво лягають.

Ось зайка проскакав, (Стрибки)

Від лисиці він втік.

Весняно-літній варіант

Діти по лісі гуляли, (Ходьба по лінії)

За природою спостерігали!

На ніс села бджола. (Вказують пальцем траєкторію польоту бджоли на ніс)

Порахуємо їх ми. (Вважають)

1, 2, 3, 4, 5 - втекли знову! (Розводять руками в боки)

Ми листочки підняли,

В долоньку ягідки зібрали: (Присідають, імітують збір ягід)

1, 2, 3, 4, 5 ... (Кладуть ягідки в рот)

Ох, як ягідки смачні! (Похитував головою)

Добре ми погуляли! (Розводять руками і плескають у долоні)

І трішечки втомилися!

вихователь: Загубилися ми в лісі. А давайте побудуємо будинок.

(Діти будують будинок з модулів - мякишей).

вихователь: Діти, а якої форми у нас вийшов будинок? - (відповідь дітей - квадратний). Дах? - (відповідь дітей - трикутна). Хто ж в ньому живе? Апчхи - ой! (Ефект несподіванки) - з`являється колобок. Подивіться хто це? / Діти відповідають. / Як ви здогадались? Якого він кольору, форми?

Вихователь цитує казку: «. Ось стало нудно лежати колобку на віконці, і він покотився в ліс, а дорогу додому знайти не може ». / Колобка викочує з будиночка. Вихователь пропонує дітям взяти по одній з геометричних деталей з конструктора, і побудувати доріжки для колобка. Дівчаткам - червоні, а хлопчикам - зелені (діти будують). Доріжки вийшли різні: довга і коротка.

Вихователь з колобком дивується і уточнює у дітей: яка з них довга, а яка - коротка. Вихователь разом з дитиною веде колобка по одній з доріжок, потім звертається до дітей.

вихователь: "Колобок котився по одній з доріжок і потрапив в місто. А тут мчати машин. Водії вантажних машин вивозять вантаж: велика (везе багато кубиків, а маленька (один-два.)

Вихователь уточнює у дітей: частини машини (кузов, кабіна, колеса) - професію - водій-кількість кубиків в машинах (багато - мало).

вихователь: "Як же колобку перейти дорогу?" Відповіді дітей: потрібен Знак «Пішохідний перехід», зебра, світлофор. Вихователь разом з дітьми знаходять в групі ці важливі предмети, встановлюють їх. Колобок дивується всьому і питає про світлофор, як же він йому допоможе. Відповідь: за допомогою сигналів світлофора - вогників.

Вихователь уточнює у дітей скільки сигналів-вогників у світлофора, якого вони кольору, де і як вони розташовані (червоний вгорі, жовтий під червоним, зелений в самому низу).

Якщо червоний горить світло, значить нам дороги немає.

Жовтий - значить стій і чекай. На зелене світло - йди!

вихователь : "Ура! Ура! Колобок дістався додому! Молодці хлопці! А давайте зробимо подарунок для колобка. У лісі немає світлофором, тому ми йому його намалюємо."

На столі заготовлені фарби 3х кольорів: червоний, жовтий, зелений-листи із зображенням «Світлофора». На мольберті вихователь показує, як закрашуються кола (зверху вниз) - зразок. Потім діти сідають за столи. Разом з дітьми проговорюється: як тримаємо кисть, моєму, віджимаємо, малюємо в повітрі «коло», і зафарбовує його зверху-вниз.

вихователь: "Діти, подивіться, у нас виявилися незвичайні« Світлофори ». У кожного« Світлофора »не вистачає одного« сигналу - вогника ». Здогадайтеся якого кольору він повинен бути, і прикрасьте його."

(В процесі малювання вихователь запитує на що ще схожі наші кола, діти говорять свої відповіді: м`ячики, кульки, яблука, сонечка, колеса і т. Д.).

Батьки уважно дивляться на своїх дітей.

вихователь: "Діти, які чудові і гарні вийшли у Вас Світлофорчики. Колобок радіє і дякує Вам!

РЕФЛЕКСИЯ: Де ми сьогодні побували? Що нового дізналися, чому навчилися? Як ми допомогли Колобку? Що вам сподобалося найбільше? Молодці! Ну, а тепер нам пора. Ми вирушаємо на поїзді ... "(діти чіпляються" вагончиками "один за одного і виходять з групи).

Список джерел використовуваної інформації:

1. Комплексні заняття за програмою «Від народження до школи» Н. Е. Веракси Т. С. Комарової, М. А. Васильєвої. Друга молодша група. Волгоград: Учитель, 2012. - 297С.

2. Робота на лінії в монтессори-групі Л. Гребенников, Ротапринт Маріос-прес, М. 1996 г. 72с.

3. Фото з особистого архіву



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Відкрите інтегроване заняття «в гості до колобку» у другій молодшій групі (демонстрація батькам знань дітей)