Нод з ліплення в молодшій групі
НОД з ліплення в молодшій групі. Тема «Транспорт» (спільна діяльність з батьками).
Олена Корольова
НОД з ліплення в молодшій групі. Тема «Транспорт» (спільна діяльність з батьками).
Відео: НОД ліплення Прокладемо доріжку з камінчиків для колобка 1 молодша група
В рамках тижня відкритих дверей в нашому дитячому садку, я провела кілька занять, на яких були присутні батьки і спільно з дітьми виконували роботи.
Цілі: узагальнити знання дітей по темі «транспорт»,
перевірити вміння розділяти поняття вантажний і пасажирський транспорт,
поповнити словниковий запас дітей про різновиди транспорту і вантажів;
Закріпити вміння працювати з пластиліном.
Робота з батьками: розповісти про способи роботи з пластиліном, запропонувати вибрати спосіб ліплення і допомогти дитині виконати роботу.
Матеріали: пластилін, зображення транспорту (паровоз, літак, корабель, автомобіль).
Хід заняття:
- Хлопці, а як ви сьогодні добиралися до дитячого садка? (Пішки, на візку, на машині, на маршрутці).
- Хто поруч із садочком живе, той прийшов пішки, а ті, хто подалі, ті приїхали на машині.
Відео: Освітня діяльність ліплення "Подарунок для їжак
На дошці вивішуються зображення автобуса, тролейбуса, машини, трамвая.
- Це пасажирський транспорт, тому що він перевозить пасажирів.
- Хто може бути пасажиром? (Тітки, дядьки, хлопчики, дівчатка, бабусі, дідусі і т. Д.)
- Як ви думаєте куди їдуть люди на пасажирському транспорті (на роботу, в магазин, в гості, на ринок і т. Д.)
- транспорт допомагає нам швидко дістатися туди, куди нам необхідно.
- А хто з вас їздив на тролейбусі чи автобусі або в трамваї? А що робили пасажири, які їхали поруч з вами (купували квиток, входили, виходили, стояли, сиділи, читали і т. Д)
- А ви бачили, як багато нових будинків будуватися навколо? А для будівництва потрібно багато цегли? В автобусі можна привезти цеглу на будівництво? А як називаються машини, які перевозять різні вантажі. А які ще вантажі, перевозять вантажні машини? (Меблі, продукти в магазин і т. Д.)
Показати зображення вантажної машини.
- А хто ж водити вантажний і пасажирський транспорт? (Водій).
Машини - наші помічники, вони вантажі возять і пасажирів.
- А який сигнал подає машина (бі-бі, а літак (ууу, а поїзд (чух-чух).
- А тепер вставайте, покажемо батькам як їздить потяг. Я буду головним поїздом, а ви чіпляйтеся за мене, ви - вагони. Поїхали! Чух-чух! Тут-ту!
- Все, приїхали! Сідайте за столи разом з мамами, будемо працювати, у нас тут картинки із зображенням поїзда, літака, автобуса і машини, тільки картинки сумні, невеселі, бо чорно-білі, давайте їх прикрасимо. А прикрашати їх ми будемо пластиліном, а мами нам допоможуть. А що б мами знали як це робити, я їм покажу свої зразки (три картинки в різній техніці: паровоз - пластилінова аплікація з кульок- Автомобіль - «ковбаски» по контуру- автобус - пластілінографія). І ще я скажу мамам, що ліплення - це не тільки розвиваюче заняття, але і відмінне проведення часу! Ліплення розвиває дрібну моторику, фантазію, творчі здібності, а так само вчить дитину природу речей, т. Е. Допомагає дізнатися, з чого складаються предмети, тварини і багато іншого в деталях. Крім того, дитина вчиться керувати силою пальчиків.
Приступаємо до роботи, пропоную виконати роботи, викладаючи «ковбаски» по контору, а в інших методиках потренуватися вдома.
Діти насолоджуються спільною роботою з мамою, радіють отриманим результатам.
Після заходу організовується виставка робіт.
Мами і бабусі активно включилися в процес: