WikiGinkaUA.ru

Конспект заняття з освітньої галузі «пізнання» в старшій групі

Конспект заняття з освітньої галузі «Пізнання» в старшій групі. Тема: Властивості паперу.

Люба Бондар

Конспект заняття з освітньої галузі «Пізнання» в старшій групі. Тема: Властивості паперу.

Конспект заняття з освітньої галузі «Пізнання» в старшій групі.

Тема: Властивості паперу.

мета: формування у дітей основ знань і уявлень про папері, її властивості.

Програмні завдання:

• Розвивати пізнавальні здібності дітей в процесі спільної дослідницької діяльності, практичних дослідів з папером.

• Формувати і підтримувати інтерес дітей до навколишнього світу, задовольняти дитячу допитливість.

• Заохочувати самостійні «відкриття» дітьми властивостей матеріалів.

• Узагальнити знання дітей про значення паперу в нашому житті. Навчити визначати властивості паперу різних видів (гігієнічна, газетний, картон).

• Розвивати мова, словесно-логічне мислення і уяву.

Інтеграція освітніх областей:

1) пізнання;

2) комунікація;

3) безпеку;

4) соціалізація.

Відео: Інтегроване заняття для дітей старшої групи

Матеріали та обладнання:

• Листи паперу і картону, серветки по 4 на кожну дитину і по 5 вихователю;

• «квіточки» з паперу, в середині сонечка;

• ємності з водою, сірники, металеві тарілочки, металевий ковпачок для гасіння вогню, ємності з водою і з піском для безпеки;

Хід заняття.

[/ B]

Вихователь. Подивіться, хлопці, сьогодні до нас прийшли гості - працівники нашого дитячого садка. Давайте з ними привітаємось.

Вихователь. На гостей ви подивилися?

А тепер тихенько сіли!

Діти проходять на килим і сідають півколом.

Чомучка. Привіт, хлопці! А ось і я! Пам`ятаєте мене?

Вихователь. Здрастуй, Чомучка!

Чомучка. А чому ви тут сидите? А чому треба займатися? А чому

Вихователь. Стій-стій-стій! Знову ти зарядив свої «Чому? " да чому? »! Краще скажи: ти до нас в гості або у справі?

Чомучка. Звичайно, у справі! Мені знову дали завдання, з яким я без вас ну ніяк не впораюся!

Вихователь. Ну що, хлопці, допоможемо Чомучка ще раз?

Вихователь. Що у тебе на цей раз?

Чомучка. Е ні, не так швидко! Відгадайте спочатку нові загадки! Складні - пресложние! І тоді зрозумієте, що я приніс з собою!

Вихователь. Ну що ж, загадуй свої загадки!

Чомучка. Всіх листів щільніше він,

Білий і кольоровий. (Картон)

Різнобарвні листи,

Вирізай і клей їх ти.

Аплікації, картинки,

Сріблясті сніжинки.

Можеш створити і прапори

З листів будь-хто. (Паперу)

Знають дорослі і діти:

Витираємо рот ... (серветкою)

Вихователь. Ну що ж, Чомучка, ми відгадали твої загадки. Тепер ти поясниш, що за завдання пов`язане з цими видами паперу?

Чомучка. Ну ось! І ви теж так говорите!

Відео: НСД в середній групі на тему- "Як лісові жителі г

Вихователь. Як?

Чомучка. Ну, що все це - папір. Але ж це неправильно!

Вихователь. Чому?

Чомучка. Тому що папір - це папір, на ній пишуть! А серветкою витирають рот, значить вона - не папір, ось! А з картону взагалі коробки роблять, значить і він - не папір!

Вихователь. Хлопці, а ви як думаєте: серветка і картон - це теж папір чи ні?

Діти висловлюють свою точку зору.

Чомучка. Ось бачите, бачите, деякі діти теж вважають, що серветка і картон - це не папір!

Вихователь. Ну що ж, Чомучка, доведеться нам перевірити, хто правий, а хто - помиляється.

Відео: Відкрите заняття "секрети лимона" підготовча група

Чомучка. Ну і як ви це дізнаєтеся?

Вихователь. Дуже просто. Ми подивимося, однакові або різні властивості у тих матеріалів, що ти приніс!

Чомучка. А як ви дізнаєтеся, які у них властивості?

Діти. Проведемо досліди.

Чомучка. А де їх проводять?

Діти. В лабораторії.

Вихователь. Ну що, Чомучка, будемо розглядати властивості паперу?

Чомучка. Звичайно! Ходімо швидше!

Вихователь. Почекай. Перш ніж ми вирушимо в лабораторію, потрібно згадати правила безпеки! Отже, хлопці, перед тим, як зайти в лабораторію, потрібно ...

Діти. Одягти халати!

Чомучка. А чому?

Діти. Щоб не забруднити свій одяг і щоб не занести пил і мікробів.

Діти. Слухати вихователя і виконувати завдання.

Вихователь. Молодці! Отже, вирушаємо!

Физминутку. По доріжці, по доріжці

І по цій же доріжці

Скачемо ми на лівій ніжці.

До дошки ми добіжимо.

Стоп. Трошки відпочинемо.

Далі ми пішки підемо.

Діти надягають халати і підходять до столиків. У кожного в тарілочці лежать по 4 аркуша паперу, картону та серветок однакового розміру. Перед кожним стоїть мисочка з водою.

Вихователь. Отже, хлопці, ви сідаєте за столи, а ти, Чомучка, влаштовуйся вище, щоб тобі все було видно. Отже, хлопці, які властивості можуть бути у матеріалів?

Діти називають властивості, пояснюють, як їх перевірити, проводять досліди, результати фіксують в таблицях.

Властивість 1. М`якість.

Діти пропонують зім`яти листи.

Висновок: вони мнуться, значить, нетвердою. Але серветку легше зім`яти, і грудку виходить менше, а картон - важче, і грудку - більше.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Конспект заняття з освітньої галузі «пізнання» в старшій групі