Конкурсне заняття з розвитку мовлення на заняттях з математики «в пошуках скарбу»
Конкурсне заняття з розвитку мовлення на заняттях з математики «У пошуках скарбу»
Марина Смирнова
Конкурсне заняття з розвитку мовлення на заняттях з математики «У пошуках скарбу»
Інтегроване заняття для підготовчої
до школи групи дитячого садка з розвитку мовлення
на заняттях з розвитку елементарних
математичних уявлень і конструювання
ТЕМА:
«У ПОШУКАХ скарбу!
Вихователь 1 категорії
МБДОУ № 21 «Світлячок»
с. Олександрівка
Смирнова Марина Антонівна
Мета: розвиток мови дітей на заняттях з РЕМП і конструювання.
Завдання: * вчити дітей говорити чітко і зрозуміло, правильно будуючи свої питання і відповіді;
* Закріпити навички, отримані раніше на заняттях в рамці «Програми воспітатнія і навчання в дитячому садку» під ред. М. А Васильєвої в розділі «Елементарні математичні уявлення»;
* Розвивати увагу, пам`ять мова, допитливість, кмітливість і
розумову активність;
* Збагачення і актіватізація словникового запасу дітей;
* Формувати інтерес до занять з математики.
Розвиваюче середовище: звукозапису музичних творів для виконання завдань. Лист з олімпійською символікою, розрізаний на частини і пронумерований по порядку.
Деманстраціонний матеріал: конверт з листом, скриня-клад, в якому медалі для учасників свята, картки з геометричними малюнками, 3 кораблика В. В. Воскобовіча «Пих-пих», цифри на колі від 1 до 10, карусель і матрьошки на склад числа з 2-х менших, карта «Знайди скарб! ».
Роздатковий матеріал: картки «Придумай слово з. букв », 3 кола, розрізані на частини для« В`єтнамської гри », картки з геометричними фігурами,« Веселий паровозик! », Картки для гри« Що зайве? », Картки« Музика в картинках »
Хід заняття: Зал оформлений по темі свята. Діти під веселий марш входять в зал.
-Привіт, хлопці! Сьогодні у нас з вами не простий день, а дуже цікавий, тому що я сьогодні отримала лист! (Показує лист дітям). Лист не проста, т. К. Прийшло воно здалеку, а написали його нам спортсмени, учасники олімпіади. Зараз вся країна наша наболюдает за Російських спортсменами, їх перемогами. Хто з вас знає, що таке олімпіада? (Відповіді дітей)
Правильно - це свято спорту, здоров`я і миру! Давайте прочитаємо лист, який прийшов до нас.
«Хлопчики і дівчатка! Ми спортсмени олімпійських ігор, змагаємося зі спортсменами з різних країн, показуючи свою майстерність, силу, спритність. Ми впевнені, що ви також готуєтеся стати справжніми спортсменами, також можете похвалитися своїм знаннями, вміннями, пам`яттю, спритністю і увагою.
Ми приготували для вас скарб, але знайти його не просто! Вам доведеться виконувати завдання, які ви знайдете під різними цифрами, починаючи з цифри «1». За кожну правильну відповідь ви будете отримувати фішку, тільки одна умова - проявіть витримку і не викрікрвайте відповіді, тому що тоді ви не отримаєте фішки, а значить і не буде нагороди. Ми віримо у ваші сили, вправність, увагу і знання. Вперед, до нових пригод в пошуках скарбу! Вперед до перемоги! Ми всі будемо вболівати за вас! »
-Ну, що ви скажете, хлопці? Чи готові ви проявити свої знання, спритність, увагу, витримку і прийняти виклик наших олімпійських чемпіонів?
Відео: У пошуках скарбу, частина 1.avi
Тоді вперед до нових знань і пригод! У мене є фішки, які я буду давати кому? (Відповіді дітей). Правильно, ми діємо за правилами олімпійських чемпіонів. На чому ми можемо відправитися в дорогу? (Відповіді дітей). Я пропоную вибрати пароплав. Подивіться вас вже чекають пароходики «Пих-Пих». Розділимося на три групи і кожна група вибирає собі пароплав. Уважно його роздивіться.
питання:
-З чого складаються пароходики? Що на них є? (Палуба і щогли)
-Скільки всього щогл? (5)
-Якого кольору прапорці на першій щоглі, на другий щоглі в другому ряду, на п`ятій щоглі? і т.д.
-Якого кольору прапорець на першій щоглі між другим і четвертим прапорцем?
(В процесі відповідей, домагатися повної відповіді)
Отже ми уважно розглянули наші пароплави. На кожному пароплаві - по три людини. Пароплави готові до виходу у відкрите море? Тоді віддати кінці! Вперед до перемоги!
(Діти, імітуючи плавання пароплава, «їдуть» до цифри «1»)
1. -Ми з вами припливли до початку нашої подорожі. Як називається ця цифра?
-Какя вона по рахунку? Що вона означає? На що схожа цифра «1»?
Дуже тонка, як спиця, називаюся еденица!
(Вихователь відкриває конверт із завданням)
Хлопці, ось перше завдання для вас. Треба придумати, різні слова, що складаються з 1, 2, 3, 4, 5 букв на задану букву:
-, у-- м --- н --- і ---- ц ---- а! (Діти придумують слова, вписують їх в картки).
Хлопці, а якщо ми покладемо наші карточкігорізонтально, а прочмтаем перші літери вертикально, то побачимо, що кожен з вас думає про себе. Які слова вийшли? "Я УМНИЦА!" З першим завданням ми впоралися. Нас чекають наші пароплави - вирушаємо до якій цифрі? До цифрі «2»!
2. Перед нами цифра. «2»
Хлопці, відкриваємо цифру «2» і дивимося яке завдання нам належить зараз виконати. «Вирішіть завдання! »
1. Вова поїхав до бабусі в понеділок, а повернувся додому теж в понеділок - через тиждень. Скільки днів Вова був в гостях? (7)
2. Хлопці з дитячого саду пішли в п`ятницю, а прийшли в садочок в понеділок. Скільки днів хлопці були вдома? (2)
3. Скільки вух у трьох мишей? (6)
4. Скільки лап у двох ведмежат? (4)
5. Лежать три коробки з олівцями. У першій коробці - 10 олівців, у другій - стільки ж, скільки і в першій, а Потретє стільки ж, скільки і в другій коробці. скільки олівців у третій коробці? (10)
6. Скільки хоботів-носів у 4 слонів? (4)
-Молодці, хлопці, все завдання вирішили, фішки самі уважні отримали. Значить наші пароплави можуть вирушати далі в шлях. Яка цифра нас чекає попереду? Це цифра «3»!
3. Так читаємо яке нас чекає тут завдання. «Хлопці, ви любите казки? Тоді згадайте казки, в назвах яких зустрічаються числа?
( «Троє поросят», »Маша і три ведмеді», «12 місяців», «Вовк і семеро козенят», «Казка про сплячу царівну і сім богатирів», «Жили у бабусі 2 веселих гуся» і т. Д.) Ну , молодці, хлопці, відразу видно, що ви любите казки і добре їх знаєте. Як ви думаєте, ми впоралися із завданням, тоді поспішаємо до наступної цифри - цифрі «4»!
4. Нове завдання - «Весела карусель». «Ви знаєте, що матрьошки - це символ Росії. Наші матрьошки веселі і вони дуже люблять кататися на каруселі. Покатайте наших матрьошок! »
- Хлопці, а КАРУСЕЛЬ-ТО НЕ ПРОСТА, ДИВІТЬСЯ В ЦЕНТРІ ЧИ ВАРТО ЦИФРА, А У КАЖДОРЙ МАТРЬОШКИ НА ПЛАТЬИЦЕ ПО ДВІ ЦИФРИ.
Щоб це могло означати? (Відповіді дітей. Якщо хтось із хлопців правильно зрозуміє, що це завдання на склад числа з двох менших, то він отримує відразу 2 фішки. Діти вибирають із загального кількості матрьошок тільки тих, на чиїх платтячках сума 2-х чисел дає число, вказане на каруселі).
Ось і четверте завдання ми виконали. Попереду цифра. «5»!
Ви готові відпливати! Розвиваємо чіткий хід і вирушимо в похід!
5. «В`єтнамська гра».
Перш, ніж ми почнемо грати, давайте зробимо розминку:
Пальчики заснули, в кулачок згорнулися.
Там прокинулися шість і сім,
Вісім, дев`ять, десять відгинають пальці один за іншим.
Веселяться всі! грають пальчики
10, 9, 8, 7 - загинаються пальці лівої руки
Відео: Таємний ПІДВАЛ! Занедбані військчастин! У Пошуках Скарбу від Влада!
Шість калачиком згорнувся один за іншим
П`ять позіхнув і відвернувся загнути палець правої руки
4, 3, 2, 1;
Знову в будиночках ми спимо. Підняти руки, стиснуті в кулачки.
Тут нас чекає завдання не проста. Подивіться у мене три кола, які розрізані на частини. Кожній команді пароплава дається завдання скласти з частин цікаву фігуру, схожу на яке-небудь тварина. По-секрету скаажу вам, що гру нам прислали з В`єтнаму.
(Діти складають фігурки, вихователь націлює, які деталі схожі на тіло, на лапи і т. Д.). Після закінчення роботи діти вигадують назви своїм тваринам.
6. Ми з вами припливли до цифри «6», тут заданье теж є. Називається воно - «Будь уважним! »Діти повинні знайти картки із зображенням геометричних фігур, такі ж як у вихователя.
-Отже, ви все впоралися із завданням, але не всі отримали фішки. Будьте, хлопці більш уважними! Адже попереду нас чекає нагорода і вона буде по заслугах, а ми вирушаємо далі в дорогу.
7. А ось і цифра "7".
Читаємо, що нам треба зробити. «Склади паровозик по зростаючому числу вагонів» (Також по убутному). Хлопці, це треба зробити швидко, засікаємо час - 1, 2, 3!
8. Ну, ось і цифра «8», зараз ми у неї запитаємо, що ще нас чекає, що тут зайве і чому, хто відгадає? Гра, вгадай, що зайве і чому? »Класифікація предметів.
9. Цифра «9» - не проста, чекає нас з вами музична гра. Математика і музика завжди дуже дружні. птотму що в музиці, як і в математиці теж панує порядок і чіткий ритм. Уважно слухайте і повторюйте за мною музичний малюнок. (Діти виконують, а тепер, я вам покажу «музику в картинках», а ви також повинні відстукати ритм правильно і чітко.
10.-Хлопці, ви все дуже добре впоралися із завданням і попереду нас чекає. ЩО? (Діти називають число 10, уточнюється, що це вже не цифра, а число, тому що воно складається з двох цифр).
-Хлопці, це кінцеве число першого ряду, і початок нового цифрового ряду. Тут нас чекає останнє завдання. Встаньте всі в одну лінійку і внімаіельно виконуйте завдання: зробити крок вправо, два кроки назад, повернутися «кругом», грюкнути три рази в долоні, зробити 4 кроки, піднятися на мисочкі, а тепер визначити, що знаходиться праворуч, ліворуч, попереду, ззаду , і знайти по команді «Холодно-гаряче! »Скарб.
(Діти виконують всі команди. У кінці знаходять коробку - скарб - віддають вихователю).
-Я відкриваю наш скарб і тут бачу ваші нагороди, але спочатку прочитаємо, що нам пишуть наші спортсмени - олімпійці:
«Дорогі, хлопці! Ви виправдали наші надії! Ми тепер точно знаємо, що у нас росте справжня зміна борців за перемогу, яка з честю замінить нас. Не засмучуйтеся, якщо хтось із вас отримав меншу нагороду, адже важливо, що ви всі старалися і хотіли виграти. У нас теж не завжди виходить виграти найбільшу нагороду, але ми ніколи не втрачаємо надію на перемогу. Справжній спортсмен завжди йде до перемоги! Порахуйте свої фішки! Тим, хто зайняв 1, 2 і 3 місця - великі медалі, а всім іншим - по маленькій медальки, за активну участь в змаганнях. Удачі вам завжди і у всьому. Так тримати! »
-Хлопці, я прошу вас уважно порахувати, хто скільки фішок заробив і сказати мені цифру.
(Діти підраховують свої фішки. Вибираються діти на перше, друге і третє місце. Відбувається нагржденье)
-Хлопці, а зараз я вас попрошу зробити подарунок у відповідь нашим спортсменам. Складіть по порядку цифр картинку для наших спортсменів.
Діти збирають на столі картинку з символікою олімпіади, за нумерацією кожної частини по порядку.
Ну, ось і підійшло наше подорож до кінця, і, ми з вами ще раз згадаємо, що цікавого було сьогодні на занятті. Підсумок заняття. Під веселу музику діти виходять із залу.