Інтегроване заняття «курочка ряба» в ясельної групи
Відео: Інтегроване заняття в другій молодшій групі,
Інтегроване заняття «Курочка Ряба» в ясельної групи
Галина Петрова
Інтегроване заняття «Курочка Ряба» в ясельної групи
Інтегроване заняття "Курочка Ряба" в ясельної групи
Мета: Залучення до словесного мистецтва, розвиток художнього сприйняття і естетичного смаку.
завдання:
• Освітні:
Відео: Інтегроване заняття в першій молодшій групі "Будуємо будиночок для матрьошки"
Сприяти розвитку вміння слухати нові вірші і стежити за розвитком дії, співпереживати героям твору. Формувати образотворчі уміння і навички користування фарбами. Продовжувати знайомити з сенсорними еталонами (колір, форма, ритм).
• Розвиваючі:
Удосконалювати мовну активність, слухове і зорове сприйняття.
• Виховні:
Викликати емоційну чуйність на твір усної народної творчості, почуття співпереживання, бажання допомогти, виховувати почуття задоволення від осмислених дій.
Інтеграція освітніх областей: «Здоров`я», «Комунікація», «Пізнання», «Художня творчість», «Читання художньої літератури», «Соціалізація», «Безпека».
Дидактичні ігри на розвиток слухового і зорового сприйняття, розвиток мови і формування словника ( «Хто як кричить?», «Тварини і їх дитинчата» і т. Д.).
атрибути
Ляльки за казкою «Курочка ряба»
Площинні зображення курчат, яєць, два кошики.
Відео: Відкрите заняття "Казка - курочка Ряба"
Посібник для малювання (альбомного листа, гуаш жовта, тарілочки, ганчірочки, мольберт.) Попередня робота Розучування гри «Курочка - ряст»
Хід заняття Вихователь: - Добрий день діти. Сьогодні до нас в гості прийшли бабуся і дідусь. Давайте хлопці, ми з вами привітаємося з бабусею і дідусем.
- Привіт дідусь! Привіт бабуся. А тепер ми послухаємо казку "Курочка Ряба", яка жила разом з дідусем і бабусею.
І так починаємо казку:
- Жили-були (хто) дід і баба. І була у них курочка Ряба. Знесла курочка для них (що) яєчко. Непроста, а (яке) золоте. Дід бив, бив - не розбив. Баба била, била - не розбила. А бігла пі-пі-пі (хто) мишка, хвостиком махнула, яєчко впало і розбилося. Ой ой ой! Плаче дід, плаче баба. А курочка сокоче ко-ко-ко (що говорить курочка) говорить. «Не плач дід, не плач баба. Я знесу вам яєчко не золоте, а просте ». (Під час розповіді керую ляльками)
Вихователь: - Подивіться, діти, скільки яєчок знесла курочка Ряба дідусеві з бабусею. Не одне, а багато. (Показую кошик з яйцями). Скільки яєчок в кошику?
Діти: - Багато.
Вихователь: - Діти, а хто ж вилупиться з цих яєчок?
Діти: - Курчата.
Вихователь: - Правильно курчата маленькі, жовтенькі. (Показую кошик з курчатами. Діти розглядають курчат).
Вихователь: - Діти, які курчатка?
Діти: - Маленькі, жовті.
Вихователь: - Молодці, правильно.
Давайте зараз ми пограємо в гру "Курочка - ряст". Ви будете курчатками, а я - курочкою.
(Проводиться гра «Курочка - ряст»)
Відео: логоритмічних заняття з дітьми молодшої групи
(На мольберті показую дітям процес малювання)
Вихователь: - Подивіться, у мене є фарба. Якого кольору фарба?
Діти: - Жовтого.
Вихователь: - Правильно. А ще у мене є тарілочка. Подивіться, якого вона кольору?
Діти: - Зеленого.
Вихователь. - Молодці! Подивіться, я занурюю пальчик в жовту фарбу і прикладаю до тарілочці. Ось і вийшло зернятко.
Вихователь. - Треба намалювати багато зерняток, щоб курчатка наїлися. Ось як у мене вийшло. А тепер мокрою ганчіркою я витру пальчик. (Показую)
Вихователь: - Проходьте, діти, за столи. Я вам роздам тарілочки і будемо малювати зернятка для ципляток.
Вихователь: - Занурюємо пальчик у фарбу і зернятка у нас пішли розсипатися по тарілочці. Багато-багато малюємо. Занурили, стриб-скок, стриб-скок пальчик по тарілочці стрибає і зернятка розсипає.
(Під час малювання допомагаю кожній дитині.)
Вихователь: - Молодці, багато зерняток ви намалювали. Тепер беремо ганчірочки і витираємо пальчик. - Я зараз роздам вам курчат і ви їх погодуєте зернятками.
(Показую)