WikiGinkaUA.ru

Тема: «культурні рослини

Тема: «Культурні рослини. Які частини рослини ми їмо »

конспект уроку

по навколишнього світу у 2 класі.

Тема: «Культурні рослини. які частини

рослини ми їмо ».

Учитель: Карімбаева Л. Ю.

Дидактична мета уроку: створення умов для усвідомлення і осмислення блоку нової навчальної інформації.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Завдання за змістом:

1. Вчити групувати овочі та фрукти в залежності від того, яку частину рослини людина їсть.

2. Продовжити роботу над умінням самостійно робити висновки.

3. Формувати свідоме ставлення до свого здоров`я в цілому і зокрема - до здорового харчування.

Методи навчання: проблемний, частково-пошуковий, дослідницький.

Форми організації пізнавальної діяльності: фронтальна, парна, групова, індивідуальна.

Засоби навчання:

1.Учебнік і робочий зошит «Ми і навколишній світ» 2 клас (авт. Н. Я.Дмітріева, А. Н.Казаков).

2. Плоди: ківі, персик, смородина, аґрус, виноград. слива.

3. Тлумачний словник С. І.Ожегова.

1. Організаційний етап.

2. Постановка теми та мети уроку.

- Хлопці, сьогодні урок по навколишнього світу ми почнемо з читання казки. Так, так, не дивуйтеся. У підручнику на с. 143-144 прочитайте російську народну казку «Мужик і ведмідь». Подумайте, на яку тему ми будемо з вами сьогодні говорити.

(Діти читають казку.)

- Про що ж піде мова сьогодні на уроці? (Ми будемо говорити про те, що можна їсти.)

3. Актуалізація знань.

- Чому ж ворожнеча пішла у ведмедя з мужиком? Адже мужик ділився чесно - навпіл. (Відповіді дітей.)

- Цікаво, а ви на відміну від ведмедя знаєте, якого рослини, що можна їсти?

Чи зможете ви виконати завдання на с. 144 підручника? Які частини ми їмо у цих рослин?

(У салату і капусти - листя. У вишні, персика, помідори - плід. У ріпи - корінь.)

4 . Первинне засвоєння нових знань .

- Подивіться малюнок плода і кореня на сусідній сторінці. Яка різниця між ними і чому корінь буряка названий коренеплодом?

Відео: Культурні рослини поля. Зернові культури

(Корінь буряків за формою дуже схожий на яблуко. Ось і назвали його коренеплодом: корінь і плід.)

- Я не зрозуміла, чим же відрізняється корінь від плоду? Формою?

(Напевно, формою: корінь витягнутий і росте в землі, а плід круглий і росте на дереві.

А тут у яблука є зернятка, насіння, а біля кореня і коренеплоду їх немає.)

- Ви назвали головною ознакою плода - в ньому є насіння. До цього питання ми ще повернемося. А зараз скажіть, які з рослин на малюнку відносяться до овочів. А які до фруктів.

(Овочі - салат, помідор, капуста, ріпа. Фрукти - вишня. Персик.)

- Який висновок можна зробити, що ми їмо у фруктів і овочів?

(У фруктів тільки плоди. У овочів - різні частини рослини: листя, плоди, коренеплоди, соковиті стебла.)

- А що таке «ягода»?

(Це смородина, аґрус, малина, суниця, вишня, слива.)

- Молодці! Що це за частина рослини?

(Напевно, плоди.)

- Тепер давайте, досліджуємо, який плід називають ягодою.

Робота групами. Кожна група на вибір розглядають плоди смородини, агрусу, винограду, ківі, сливи. Обговорюють. Порівнюють.

(В смородині всередині м`якоть, сік і насіння.

У агрус м`якоть і кісточки.

У винограді всередині м`якоті три кісточки, а може бути менше або більше. Є виноград без кісточок.

У сливи одна велика кісточка.)

- Подивіться на половинки ківі і персика. (Тримаю в руках ківі.) У кого були плоди з м`якоттю і дрібними насінням всередині, як в ківі? (Діти піднімають руки.) Такі плоди називають «ягода».

- У кого плід, як у персика? (Показую персик.) Тобто в нутрії одна велика кісточка? (Діти піднімають руки.) Такий плід називають костянка.

- А тепер спробуйте сформулювати визначення.

(Плід ягода - це плід, в соковитої м`якоті якого знаходиться багато насіння.

Плід кістянка - плід, у якого одна кісточка оточений соковитою м`якоттю.)

Фізкультурна розминка.

5. Первинна перевірка розуміння.

Відео: Дикорослі і культурні рослини

- Назвіть овочі, у яких плід ягода.

(А таке може бути?)

- давайте розріжемо помідор. Що бачимо?

(Помідор - ягода. Ось це так!)

- Плід у кавуна це що? Вдумайтеся в загадку:

«У кавуна багато вантажу,

Вантаж кавуну не тягар.

А всередині весь-весь кавун

Полон чорних мокрих бус ».

- Що це за чорні намиста? (Семена. Значить, кавун - величезна ягода.)

6. Первинне закріплення.

- Зараз виконайте в робочих зошитах завдання №64.

Випишіть назви овочів, розділяючи їх на три групи в залежності від того, яку частину овоча ми їмо. Кожну групу назвіть.

Робота в парах з подальшою перевіркою.

(Перша група «листя»: капуста. Друга «плоди»: помідор, гарбуз. Третя «коренеплоди»: редиска, буряк.)

Відео: Культурні растенія.AVI

- Випишіть залишилися назви рослин. Назвіть їх узагальнюючим словом.

(Решта рослини «фрукти»: груша, персик, яблуко.)

7. Проблемна ситуація.

- А що таке кріп? Давайте подивимося в словнику С. І.Ожегова.

(Діти читають статтю в словнику.)

- Що ми їмо у кропу? (Соковитий стебло і листя.)

- В яку групу впишемо кріп? (В першу.)

- Молодці!

- Ви правильно впоралися із завданням. Чи зможете тепер зробити висновок про овочі та фрукти?

(Овочі вирощують на городі, а фрукти - в саду. У фруктів ми їмо плоди. А у овочів - різні частини. Овочі і фрукти, дуже смачні і корисні для людини, в них багато вітамінів.)

- Хлопці, в одному класі вчителька запитала: «До якого виду рослин відноситься кропива?» І учень відповів: «До пекучому».

- Чому ви смієтеся? (Ні такого виду, але вона дійсно пече.)

- А кропива корисна? (Так. З неї можна варити суп.)

- Ще одне питання задала та вчителька: «Які бувають рослини?» Учень відповів: «Культурні і невиховані.»

(Культурні і дикорослі.)

- Молодці! Наш сьогоднішній урок підійшов до кінця.

8. Рефлексія.

- Що нового ви дізналися на уроці?

- Що запам`яталося, здивувало найбільше?

- Яке завдання викликало утруднення?

Відео: Культурні растенія.AVI



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Тема: «культурні рослини