WikiGinkaUA.ru

Самогон в домашніх умовах з зерна

Відео: Хлібна горілка, рецепт браги на диких дріжджах пшениці

Самогон в домашніх умовах з зерна

Перед тим, як почати розповідь про свій досвід зернового самогоноваріння, хочу попередити, мій метод є компромісним. Справа в тому, що зернові не містять цукру, який придатний для дріжджів. Але вони містять крохмаль, який під впливом певних процедур можна зробити для них їстівним. Одна проблема, для цього необхідно додаткове обладнання. І відповідно додаткові немаленькі фінансові витрати.

В принципі, на відомому форумі самогонників (https://homedistiller.ru/forum/index.php?topic=488.0) процес приготування самогону шляхом перетворення крохмалю в цукор описаний досить зрозуміло і докладно, тому всі бажаючі можуть почитати першоджерело. Там же описаний і процес пророщування зерна, який я взяв на озброєння і пристосував під свої можливості.

Про те, як приготувати брагу з пророщеного зерна, солоду і цукру я прочитав у книзі, присвячений домашньому виготовлення самогону. Не сказати, що вийшло з першого разу, проте шляхом послідовних наближень вдалося знайти потрібні пропорції і послідовність дій.

Треба сказати, що спочатку я теж хотів піти шляхом, зазначеним на форумі, але порахував, що виготовлення обладнання, притому, що я сам зварник, "влетить мені в копієчку". І першим моїм досвідом стала спроба отримати самогон з пророщеного зерна абсолютно без цукру. З 10 кг ячменю я отримав близько літра самогону. Справа в тому, що в процесі пророщування зерна якась частина крохмалю мабуть спонтанно переходить в цукор. Ось він і стає джерелом того самого спирту. Передбачити, яка кількість крохмалю перейде в цукор в даному випадку, заняття абсолютно невдячна. Далі, за порадою місцевих самогонників, осад з першого бродіння я знову залив 30 л води, засипав 6 кг цукру і 200 гр дріжджів. По суті це був непросто осад, а все той же пророщений і перемелений ячмінь, що і при першому бродінні. Переганяв-то я рідина. В результаті вийшли звичайні для цукру 5,5 літрів самогону. І його смак мені сподобався куди більше, ніж від першого разу. Цей самогон зберіг всі особливості чисто ячмінного, але був куди м`якше. Злив брагу з осаду, я залив ще 30 л води, 6 кг цукру і 200 гр дріжджів.

Таким чином, я прийшов до наступної послідовності дій:

1. Пророщування ячменю. Це дозволяє отримати якусь мінімальну кількість "дикого" цукру ". Який служить, по суті, для додання самогону специфічних ячмінного смаку і аромату.

2. Перемелювання пророщеного зерна. Абсолютно необхідна процедура оскільки інакше ячмінь в процесі створення смаку напою участі не братиме.

3. Виготовлення браги за рецептом: перемелене пророщене зерно, 4 кг цукру і 100 гр дріжджів, 200 мл солодового молока. Після дозрівання браги, я знімаю її з осаду, заливаю водою. засинаю 6 кг і 100 гр дріжджів. І потім ще раз повторюю весь цикл. Таким чином, для однієї порції ячменю я влаштовую ТРИ бродіння і ТРИ перегонки. Повторю ще раз, в даній методиці я використовую прекрасну здатність цукру перетворюватися в спирт і смако-ароматичні властивості того чи іншого зерна.

4. Про солодовому молоці. Для його виготовлення я використовую суміші солодів або чисто ячмінний солод. Солод я отримую шляхом сушки пророщеного зерна в парильні, попередньо розігрітій до 40 гр. Цельсія. Після сушіння я отшелушивающего висушене зерно між долонями. Потрібно сказати, що з солодом можна довго експериментувати. Зараз у мене два солоду: ячмінний і просяний. І для експерименту я прокоптить на звичайній коптильні три комбінації: ячмінної-просяний в диму букових тирси, ячмінний в диму букових тирси і ячмінно-просячи в диму вишневих тирси. Всі три комбінації пахнуть зовсім по-різному, але як це позначиться на готовому продукті, поки не знаю.

5. Імітація витриманих напоїв.

До питання про те, чому я вибрав саме ячмінь в якості сировини для зернового самогону. Причина проста - з нього можна зробити імітацію віскі або польської старки. А горілка, яка виходить з пшениці, мене не цікавить зовсім. От і все.

І на захист імітацій.

Не буду сперечатися, справжні віскі, старка, бренді можуть бути отримані тільки шляхом тривалої витримки в бочках, підготовлених відповідним чином. Тільки так, а інакше вони перестають бути просто настоянками і стають віскі, Старк, бренді. Але це перфекціонітскій підхід. А щоб бути справжнім перфекціоністом, потрібно відчувати різницю в смаках справжнього віскі і вдалою підробки. Якщо такого відчуття немає, то, вибачте, це понти!

Я ж ставлю для себе дещо іншу задачу. Моя мета отримати алкогольний напій, який може замінити мені віскі, кальвадос і бренді. Іншими словами мені подобається пити віскі з льодом, а бренді з скибочками фруктів. На жаль, не кожна російська настоянка підходить для цієї мети. Крім того, є й інша причина - фінансова. Дубова бочка коштує грошей, не сказати, що великих, але тим не менше. Дубових гілок же я можу напіліть в лісі абсолютно безкоштовно. Крім цього, бочку адже треба кудись ставити. А мені їх потрібно три - під віскі, кальвадос і Старком. Це не рахуючи винограду.

Відео: Пророщування зерна, приготування солоду в домашніх умовах

І повертаючись до ячменю. На мій погляд, для імітації віскі краще все-таки використовувати його. В ячмінному самогоні вже закладені зачатки смаку і аромату цього напою.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Самогон в домашніх умовах з зерна