WikiGinkaUA.ru

Лукочеснок корисні властивості

Лукочеснок корисні властивості

Що таке лукочеснок? Ви пробували лукочеснок?

Лорелея [159K] 2 роки тому

Як вирощувати лукочеснок?

Лукочеснок

має специфічний смак - цибульний-часниковий, але кажуть, він дуже корисний. Його можна вживати ранньою весною в салатах, коли свіжої зелені поки замало.

Швидше за все, він відноситься до одного з видів часнику, оскільки має форму зубчиків часнику (але розмір мало не з кулак) і листя як у часнику плоскі.

Рослина сходить дуже рано, буквально з-під снігу, радуючи соковитою зеленню.

Начебто він схожий на часник-анзур або гірський цибулю .

А оскільки такий лук має не дуже приємний смак, народи Сходу (де він досить добре відомий) його нерідко використовують в переробленому вигляді: перед консервуванням його вимочують близько 30 днів в розчині солі. Маринують як часник.

Вирощують, наскільки мені відомо, так само, як звичайний часник, краще садити під зиму.

Автор обрав цю відповідь лучшімв ізбранноессилкаотблагодарітьЮревіч [0] У мене давно росте ця рослина. В основному використовувалася як весняне прикраса на городі - цвіте красиво. В цьому році стали робити з нього салат. Сподобалося. Хотілося б дізнатися як точно називається і як інші городники його використовують? -більш місяці тому коментувати

Не всі сорти часнику щорічно радують відмінним урожаєм. Але трапляються й винятки. Це часник рокамболь, який городники ще називають єгипетським цибулею, іспанським часником або навіть просто цибулею-часником.

Овоч, про який хочу розповісти, називається рокамболь - це родич озимого часнику. Це чудо-часник: дуже великий, виростає у мене щорічно до 300-400 г, хоча читала, що головки бувають і набагато більше. А смак у Рокамболя дивовижний, сильний. Цвіте він у липні, квітки темно-пурпурного кольору, великі, красиві. На денці утворюються дітки - 8-10 шт. До речі, саме це і відрізняє рокамболь від інших сортів - дітки утворюються на кінчиках коренів, а не на самій цибулинки, як у часнику звичайного. Дітки покриті щільною шкірочкою яскраво-жовтого кольору, при посадці я завжди видаляю її для кращого проростання.

Розсаджувати можна і зубки, і дітки. З діток в перший рік вегетації утворюється велика однозубка, з якої на наступний рік виростає повноцінна цибулина.

На одній рослині Рокамболя утворюється 6-9 листків - плоских, довжиною 45-60 см, світло-зелених, смужчатих, зі слабким восковим нальотом. Квітконосне стебло виростає у мене вище метра. Красиво цвіте кулею, який складається з світло-бузкових квіток, що нагадують дзвіночки. Але квітки ці не дають ні насіння, ні цибулин, тому їх краще відразу ж видалити, щоб рослина даремно не витрачав дорогоцінну енергію.

Зими у нас суворі, тому посадки проводимо навесні, в дуже ранні терміни. Перед посадкою треба витримати весь насіннєвий часник в холодильнику один місяць. Потім замочити на 3,5 години в рожевому розчині марганцівки.

Саджу цей часник на глибину 12-15 см, на відстані 20 см в ряду, а міжряддя 25-30 см. І виростає мій часник рокамболь на диво.

Після просушування зберігаю рокамболь в провітрюваному приміщенні. Для того щоб зберігався мій часничок краще, спочатку витримую головки 10-15 діб на світлі.

В їжу використовую молоде листя і зубчики як в свіжому вигляді, так і консервовані. З одного квадратного метра грядки зазвичай знімаю 3-4 кілограми Рокамболя.

  • Увійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати залишати коментарі
  • 4316 переглядів

Добрий день шановні відвідувачі та гості блогу «Дачна ділянка »!

Сьогодні хочу представити Вам цікава рослина слонячий часник. Що являє собою слонячий часник, які особливості його вирощування і взагалі що це за рослина - на всі ці питання я Вам сьогодні дам відповіді.

У минулому випуску «Чому зеленіє земля в теплиці», я розповів з яких причин грунт в теплицях і парниках набуває зелений відтінок, небезпечно це для вирощування і як з даними нюансом боротися.

Ну а сьогодні стаття для рубрики це цікаво, в якій я розповім що представляє собою цікаве рослина слонячий часник.

Слонячий часник? Король-цибулю? Рокамболь?

слонячий часник - що це? Часник значних розмірів? Це цибуля-король-рокамболь відноситься до пори, т. Е. Цибуля-порей. Цибулина на другий рік вирощування досягає ваги до 400 грам. Рослина виростає висотою до 1,5 м. Розмножується зубчиками або дітками. Дітки з`являються внизу цибулини, прикріплені до дінцю.

Слонячий часник: Посадка

  • - Посадковий матеріал приберіть на місяць в прохолодне місце;
  • - виберете під грядку добре освітлене місце, де раніше росла жито, огірки або боби;
  • - після картоплі на цьому місці слонячий часник садити не рекомендується:
  • - висаджування Рокамболя проводять в кінці квітня, коли земля ще не просохла;
  • - грунт необхідно добре удобрити, для цього внесіть перегній, компост, перепрілий гній і золу;
  • - для кращої освітленості грядку розташовуйте з півдня на північ;
  • - добре прорихліте землю;
  • - розділіть цибулину на зубчики;
  • - акуратно очистіть зубчики від луски.

Увага. Поділяючи слонячий часник на зубчики постарайтеся їх не поранити. Зубчики дуже ніжні і не люблять грубого поводження.

  • - Видаліть донці у зубчиків
  • - підготовлені зубчики або дітки замочіть з ночі в рожевій марганцівці;
  • - ряди на грядці робіть на великій відстані один від одного (від 20см до 30 см)
  • - відстань між зубчиками 20 см;
  • - глибина посадки - до 10 см;
  • - щоб земля не пересихала, посаджені зубчики засипте зверху перегноєм або компостом.

Слонячий часник: вирощування

  • - Після появи перших сходів обов`язково прорихліте землю навколо паростків і міжряддя;
  • - не допускайте поява бур`янів;
  • - добре поливайте рослини;
  • - не допускайте пересихання верхнього шару землі, рихлите землю після поливу і як тільки земля трохи просохне;
  • - перші паростки підгодуйте настоєм коров`яку або будь-яким азотним добривом;
  • - почали формуватися цибулини. Підгодуйте слонячий часник золою або будь-яким фосфорно-калійним добривом;
  • - з`явилися перші стрілки. Акуратно вищипуйте їх. Насіння в кольорах не визрівають, а рослина витрачає багато сил на квітку і цибулина пригнічується.

Слонячий часник: збирання врожаю

  • - На початку вересня огляньте рослини;
  • - про готовність цибулин підкажуть жовтіють і підсихають листя, які опускаються до землі;
  • - слонячий часник першого року - це звичайна цибулина без поділу на зубчики;
  • - чесночіни другого року - справжні великі головки цибулин з поділом на зубчики.

Увага. При збиранні цибулі-часнику простежте, щоб в землі не залишалися дітки.

  • - Землю від головок акуратно очищайте руками, намагаючись не поранити голівку часнику;
  • - бадилля не обрізайте;
  • - зв`яжіть не туго по кілька штук в пучки;
  • - розвісьте для подальшої просушки на горищі. Приміщення повинно бути вентильованим, сухим і теплим;
  • - коли слонячий часник просохне, обріжте акуратно коріння і стебла. Дінці цибулини не обрізаємо. Пеньок від стебла залишаємо 3-5 см.

Агротехніка вирощування Рокамболя нескладна. А користь і ефект при приготуванні їжі значний. слонячий часник знаменитий своїми смаковими якостями і лікувальними властивостями. При повторному кип`ятінні приготованого блюда аромат і незабутній смак зберігається. У лікувальних цілях застосовується як звичайний часник, тільки з більш ніжним щадним впливом.

Якими корисними властивостями володіє слонячий часник, дивіться в цьому відео:

На цьому закінчую. Сьогодні я розповів Вам, що собою являє корисна рослина слонячий часник, які особливості його посадки, вирощування, збору і зберігання.

У наступному випуску, я розповім, як правильно обробити насіння для підвищення схожості.

До нових зустрічей і вдалих вихідних!

Підписатися на Нові Статті - Введіть Ваш Email адреса:

Не забудьте поділитися корисною інформацією з друзями!

Після сидератів грунт стає родючої. Такі рослини є хорошим джерелом грунтових мікроорганізмів, азоту та органіки.

Прибравши рокамболь, не варто відразу позбуватися від листя. Має пройти час, перш ніж вони віддадуть поживні речовини цибулині

особливості вирощування

Догляд дуже простий. Слід постійно проводити полив, підживлення, прополювання. При вегетації важливо, щоб грунт постійно був злегка зволоженим. Якщо посадка рослини рокамболь була проведена своєчасно, головка може вирости до 400 грамів. Урожайність з одного квадратного метра становить приблизно 3 кг. Збирання врожаю відбувається в той час, коли пожовкли нижнє листя. Якщо не зібрати цибулю під назвою «рокамболь» вчасно, лежкість головок скоротиться.

Рослина любить відкриті, добре прогріваються сонцем ділянки ґрунту

Рослина любить відкриті, добре прогріваються сонцем ділянки ґрунту. Найкраще, якщо його попередниками стануть такі культури, як бобові, огірки, кабачки, капуста, які ростили із застосуванням гною або компосту. Діток висаджують на глибину 4 сантиметри. З них згодом виходять великі однозубки, а потім і повноцінні цибулини.

Прибравши рокамболь, не варто відразу позбуватися від листя. Має пройти час, перш ніж вони віддадуть поживні речовини цибулині. Та й сама цибулина буде зберігатися довше. Найкраще пов`язати попарно листя і помістити часник під навісом. Через півтора місяці надземна засохла частина і коріння обрізаються. Головки можуть зберігатися до весни.

Посадка озимого лука-часнику відбувається в жовтні. Зубки не беруть під вимочування

озимий рокамболь

Посадка озимого лука-часнику відбувається в жовтні. Зубки не беруть під вимочування. Для того щоб єгипетський лук не вимерзла, на зиму його закривають шаром мульчі. Після того як з`явилися сходи, грунт між рядами акуратно рихлять. Також можна розпушити і землю навколо стебла, але вкрай обережно.

При жаркій погоді необхідно періодично проводити полив. Чим спекотніше погода, тим гостріше буде цибулю.

Важливо здійснювати і прополку. Забирають озимі посадки в середині літа. Якщо своєчасно не виконати прибирання, головки можуть розпастися на зубчики, а це ускладнить подальший збір. Зберігання точно таке ж, як і для звичайного часнику. Спосіб вживання в їжу також нічим не відрізняється від вживання цибулі або часнику, однак смак Рокамболя менш гострий.

Харчова рослина містить вітаміни С і А, алліцин і залізо. Смак чудовий, чимось нагадує черемшу

Рокамболь на наших грядках (відео)

Поради з вирощування

  1. Перед тим як посадити часник, розсортуйте цибулини за розмірами. Так ви досягнете рівномірного дозрівання рослини. Потім замочіть посадковий матеріал в розчині марганцівки, залиште на ніч.
  2. Висаджувати цибулини слід на відстані 20 см один від одного. Відстань між рядами повинна становити 30 см. Глибина посадки - 10 см.
  3. Догляд за рослиною передбачає внесення добрив. На початку вирощування використовуються азотні добрива, під час формування цибулин - калійно-фосфорні.
  4. Якщо у вас є бажання отримати великий урожай рослини рокамболь, замульчируйте грунт перегноєм або торфом. Товщина шару повинна складати 3 см. Мульча не дозволить утворюватися кірці на ґрунті і буде зберігати вологість грунту.
  5. Перед посадкою грунт розпушують на глибину в 20 см. Періодично вносяться добрива в якості гною або перегною. На 1 квадратний метр - піввідра.
  6. Грядки для рослини формують ще з осені. При цьому їх розташовують з півдня на північ.

Листя багате каротином, вуглеводами, білками, фітонцидами, ефірними маслами. Крім іншого, цибуля-часник буде корисний людям, що страждають від захворювань шлунка

Ставлення до заморозків і спеці

Рокамболь погано переносить заморозки. Для того щоб висаджена розсада не загинула рекомендується вкривати її пляшками з-під мінеральної води і зверху ганчіркою.

Спека рослині теж не подобається. Якщо весь час буде стояти суха і спекотна погода, цибулини не поділяться на зубки, а стебло буде товстим.

Часник рокамболь (лат. Allium scorodoprasum) являє собою рослина, яка відноситься до сімейства цибулевих. Є ще кілька назв - єгипетський лук, прічесночний цибулю, цибулю-часник

Виростити прічесночний цибуля не складе труднощів - він невибагливий, головне вчасно рихлити ґрунт, вносити підживлення, виробляти полив. Посадка Рокамболя проводиться або у весняний, або в осінній період, в залежності від клімату регіону.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Підпишіться на розсилку нових матеріалів:

Також рекомендуємо прочитати:

Вирощування Рокамболя - не в назві справа

Історія однієї помилки

Свого часу Руслан Сиротін, відкрив для мільйонів дачників рокамболь, який після першої статті про нього отримав постійну прописку на наших городах. До цього корисний і смачний часниковий лук, звичайно, вирощували, але не в таких кількостях. І ось - сенсація. Виявляється, це зовсім не рокамболь?

Я все своє життя живу в селі і працюю на землі, город мій досить значних розмірів.

До багатьох питань городництва підходила так само, як і більшість людей, - садила багато, отримувала найчастіше менше, щось взагалі не вдавалося, але, можливо, саме ці невдачі (а багаж їх було накопичено чималий) змусили мене переосмислити ставлення до землі .

Багато років поспіль на власному городі я намагалася отримати від матінки-землі бажану віддачу будь-яким способом, за всяку ціну, тому що не вистачало досвіду і знань, і багато факторів я просто не враховувала. Що говорити, грунт і клімат в нашій області благодатні, але вимоги до посадкового матеріалу і до роботи з грунтом поки ніхто не відміняв.

Я хочу розповісти про рослину, постійно живе на моїй дільниці, тепер досить багато написано, але я хочу передати свої особисті спостереження, а заодно трохи прояснити історію цієї рослини. Скільки себе пам`ятаю, часник у нас ріс завжди, починаючи з батьківського городу, і до цього дня росте на моєму власному.

Кілька років тому я загорілася бажанням спочатку роздобути, а потім і виростити його. Але все виявилося не так уже й просто.

Пошукавши цей чудовий овоч, насилу знайшла кілька адрес, замовила, чекала з нетерпінням, і ось прийшли мої посилочки. Висадила я зубчики і оберігала їх ніби малих діток. Отримала перший урожай, здивувалася розмірами. Згодом весь свій безіменний часник замінила різними цікавими сортами від кращих вітчизняних виробників.

Підкреслюю - від виробників, а не перекупників, яких зараз розвелося сила-силенна (нижче я наведу приклад подібної несумлінності, націленої виключно на отримання вигоди). Але мені не давала спокою інформація в деяких виданнях, що даний вид крупного часнику - це все-таки не рокамболь.

І ось, перечитавши всі доступні джерела - від атласу рослин СРСР до англомовних видань, я тепер дотримуюся думки, що росте на моїй дільниці ... слонячий часник.

Мабуть, ті, хто запропонував мені придбати цю рослину як рокамболь, просто не володіли інформацією, я на них образи не тримаю. Врожаї мене радують, смак подобається, мені вже важко уявити собі без нього різні страви.

Федот, та не той

Тепер я хочу навести деякі аргументи, чому ж це не рокамболь, а слонячий часник. Велика радянська енциклопедія дає таке визначення. «Рокамболь (Франц. Rocambole) - цибуля прічесночний (Allium scorodoprasum), багаторічна трав`яниста рослина сімейства лілійних з роду цибулю.

Цибулина яйцеподібна, одягнена щільними коричневими лусками, з численними темно-фіолетовими цибулинами. Стебло висотою 40-80 см, з короткими лінійними листям шириною 4-10 мм, майже вдвічі коротше стебла.

Квітки пурпурові, в зонтикоподібне суцвіття, в якому, крім квіток, розвиваються цибулинки. Зустрічається в Західній Європі і в Європейській частині СРСР, зростає по лугах, трав`янистих схилах і чагарниках.

Іноді культивується: цибулини і листя використовуються в їжу подібно часнику ».

Читайте також: Як виростити великий часник

Будьте пильні, замовляючи посадковий матеріал, адже існує чимало фірм і компаній, що прагнуть виманити останні гроші у пенсіонерів. Барвисте і багатообіцяюче оголошення -це ще не гарантія, що по пошті прийдуть саме ці насіння (якщо прийдуть!). Робити передоплату теж вкрай необачно - годі й побачити ні насіння, ні грошей.

У нашій країні в Держреєстр внесено лише одну рослину під назвою рокамболь - це сорт Перли, виведений вітчизняними селекціонерами.

Сорт середньостиглий, стрелкующийся, лист світло-зелений зі слабким восковим нальотом, довжина листа 45-60 см, ширина 3,0-3,7 см. Цибулина велика, округло-плоска, фарбування криють лусок - біла, м`якоть жовтувата.

Маса цибулини приблизно 50 г, в цибулині 4-6 зубків масою по 12 р Під кроющими луска-ми утворюється від 3 до 5 діток масою до 1,5 м

Смак гострий, врожайність 1,9 кг / кв. м, сорт зимостійкий.

У масовому продажі даний сорт знайти неможливо. І, як видно з опису, розмір цибулини далеко не гігантський.

Саме в цьому для мене і переховувався парадокс! Ніде не згадані гігантські розміри цибулини, до того ж різняться дані за кольором криють лусок, смаковими якостями і ряду інших властивостей.

Не менш цікавий і той факт, що в США і Європі широко поширений овоч дуже великих розмірів, який якраз і називається слонячий часник (Elephant garlic).

Саме ця рослина дуже схоже на те, що серед наших дачників на сьогоднішній день прийнято називати Рокамболь.

В Америці рокамболь класифікують як часник, далі він ділиться на стрілку (Turban, Por-celane, Asian, Purple Stripe, Rocambole) і нестрелкующіхся сорти (Artishoke, Silver skin ). Рокамболь представлений багатьма сортами, тому має різні властивості, характерні для кожного окремо взятого сорту (якщо у вас є під рукою Інтернет, фотографій з американських плантацій слонячого часнику і Рокамболя).

Вибачте, помилочка вийшла ...

Але повертаюся до овочу, що росте на моєму городі. За зовнішніми ознаками, я ще раз повторюся, це слонячий часник. Зараз мені хочеться сказати пару слів не просто на захист цієї культури, але, може бути, навіть похвалити її. По-перше, чим більше тим більше радію і захоплююся людьми, які у важких погодних і кліматичних умовах вирощують часник.

Була невелика замітка не так давно від жінки з Іркутська, в якій вона розповідала, як з бульбочек виростила повноцінні головки. Низький їй уклін за працю адже це підтвердження того, що з бульбочек можна виростити хороший урожай. Головне -не боятися труднощів, весь час пробувати щось нове, не боячись іноді здатися смішним.

По-друге, що стосується зберігання: я не погоджуся, що даний часник погано зберігається. У літературі пишуть, що зберігання до 4 місяців - неправда, він прекрасно зберігається, навіть розібраний на зубки, майже до літа, а вже якщо в голівках - то виглядає так, немов тільки що з грядки! Ніколи я якихось особливих умов для його зберігання не створювала, коштує він у мене в кошиках на прохолодною веранді.

Посилання по темі: Гігантський часник і секрет його вирощування

розмноження Рокамболя

Так, тільки зубками або бульбочками-дітками, цветонос не визрівають, так і залишається зеленим - перевірено особистим досвідом. Саджу його під зиму, у мене все відмінно зимує, а навесні, як тільки потепліло і почав сходити сніг, разом з іншими сортами часнику і мій часничок рушає в зростання.

Я дотримуюся агротехнологію для вирощування озимого часнику і більше нічого. Вирощую не тільки цей вид часнику, але і багато інших, спробувала нестрелкующіхся сорти і різні нові озимі і хочу сказати ось що: розміром мене здивував один-єдиний - слонячий часник, який я колись замовила під виглядом Рокамболя.

Ось вам і парадокс: жоден з часників не досягає таких розмірів, як не бийтеся, плюс відмінний смак. У плові взагалі незвичайний, а онучка пюрешку без мого диво-часничку і їсти не буде! Будь-якому овочевому салату надає ніжний смак, що поєднує нотки часнику і цибулі. Все це на любителя, і я думаю, що ця культура має повне право на життя в наших городах і може гідно застосовуватися в домашній кулінарії як приправу.

Так чому ж склалася плутанина з назвою? Не знаю, може бути, причина в нестачі інформації, вона і на сьогодні досить зіграло роль і деяка відмінність вітчизняної і зарубіжної класифікації, а може бути, всьому виною якесь незрозуміле бажання окремих людей заробити на дивовижному назві? »Важко сказати, але помилочка все ж закралася.

А тепер наведу приклад придбання мною по пошті невідомо чого під видом часнику рокамболь. У минулому році, коли я старанно почала цікавитися, що ж таке рокамболь і що таке слонячий часник, попалося мені на очі оголошення, в якому одна дуже солідна фірма (не буду писати її назву, щоб не підірвати їй репутацію остаточно) запропонувала рокамболь практично в необмеженій кількості для всіх бажаючих (думаю, всі, хто там замовляв, мене зрозуміють).

Я зробила замовлення, прийшла посилка, і яке ж було моє здивування, коли під російської етикеткою з назвою «Рокамболь »Красувалося інше -«німецький часник »! За зовнішнім виглядом це був часник з майже білими кроющими лусками, вагою близько 30 г. Зізнатися, якби на власні очі побачила, так і купувати б не стала. Але замовила, робити нічого, треба садити і вирощувати.

Посадила, і отрос цей «рокамболь» на 7 см від землі, а потім весь як один поліг і засох.

Ось вам і «Німецький часник».

А справа, швидше за все, в тому, що він був не районирован для нашої смуги і терміни його прибирання не відповідали нашим термінів посадки. Ех, не довелося скуштувати часничку, але що поробиш - перш ніж пускатися у всі тяжкі, потрібно подумати, а чи варто воно того.

Мій часничок прекрасно зимує без всякого укриття, добре зберігається.

Досить лише приділити йому просте людське увагу, як, втім, і будь-якого іншого овочу або рослині, створити елементарні умови для зростання, і результат завжди буде.

Але для себе я висновок зробила, що більше експериментів з невідомим посадковим матеріалом ставити не буду, тому що і гроші не повернути, і без часнику залишилася б, якби не свої резерви.

Хочу зробити простий висновок і при цьому нікого не образити: навряд чи ви зможете купити рокамболь. Швидше за все, також отримаєте слонячий часник, але, володіючи хоч трохи інформацією, ви зможете вирішити, купувати його чи ні.

Всім, хто хоче виростити на своїх ділянках великі цибулини з характерним смаком часнику і цибулі, думаю, тепер зрозуміло, що це слонячий часник, а не рокамболь. Але хіба це важливо?

Дорогі друзі, хочу побажати вам вдалого дачного сезону і, звичайно ж, хороших врожаїв!

В.БУЛГАКОВА Курська область

Дивіться також



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Лукочеснок корисні властивості