WikiGinkaUA.ru

Відновлення після кесаревого розтину

Відновлення після кесаревого розтину

Відео: Як прибрати живіт після кесарів. Як привчити дитину спати всю ніч

Вітаємо, ви стали мамою! З якоїсь причини ви не змогли народити самостійно, і ваш малюк з`явився на світ завдяки операції кесаревого розтину. Рекомендації, які ви отримаєте від лікарів при виписці з пологового будинку, багато в чому будуть збігатися з тими, які отримають жінки, які народили через природні родові шляхи. Але будуть і деякі відмінності - про них ви дізнаєтеся з цієї статті.

Відео: Відновлення після пологів. Як схуднути. Як прибрати живіт. Діастаз. Кесарів. Постава. Частина 1

Хід операції кесаревого розтину

Кесарів розтин - це порожнинна операція, і виконують її або під наркозом (загальним знеболенням), або під епідуральної анестезією 1. Передня черевна стінка пошарово розкривається: спочатку хірург розрізає шкіру - поперек, по лінії росту волосся на лобку, або уздовж, від лобка та пупка. Яким буде розріз, залежить від вибору оперує лікаря і від ситуації, що склалася. Потім розтинають підшкірна жирова клітковина, розкриваються апоневроз 2. м`язи і брюшіна- проводиться розріз на матці - через нього витягають дитину, а потім плаценту. Після цього рану пошарово зашивають в зворотному порядку. На шкіру накладають нитку - або розсмоктується, або не розсмоктуються (останню знімають на 6-7 добу після операції) - або металеві дужки. Вибір нитки теж залежить від переваг хірурга і від наявності того чи іншого шовного матеріалу.

Можливі ускладнення під час операції кесаревого розтину

Як і будь-яка інша операція, під час якої проводиться розріз тканин, а відповідно - і кровоносних судин, кесарів розтин пов`язано з певною крововтратою. Нормальна крововтрата при самовільних пологах становить приблизно 200-250 мл-такий обсяг крові легко відновлюється підготовленим до цього організмом жінки. Кесарів розтин увазі крововтрату значно більше фізіологічної: середній обсяг її становить від 500 до 1000 мл. Природно, організм пацієнтки самостійно не може впоратися з цією проблемою. Тому під час операції і в післяопераційний період проводиться внутрішньовенне введення кровозамінників розчинів, а іноді плазми крові, еритроцитарної маси, або цільної крові - це залежить від кількості втраченої під час операції крові й від можливостей організму пацієнтки.

Під час операції порушується цілісність очеревини - покриву, який дозволяє кишечнику вільно перістальтіровать - рухатися, просуваючи їжу. Після оперативного втручання, як правило, виникають спайки - зрощення між петлями кишечника та іншими внутрішніми органами. Якщо спайковий процес виражений незначно, пацієнтка це ніяк відчувати не буде-якщо ж особливості організму мають на увазі розвиток обширного спайкового процесу, можуть виникнути проблеми зі стільцем, з`явитися болі в животі, особливо в нижніх відділах. Лікування в такому випадку залежить від вираженості спайкового процесу. У неважких випадках досить фізіопроцедур, а у важких може бути поставлене питання про оперативне лікування (наприклад, про лапароскопічної операції з термокоагуляція ( "припіканням") спайок)).

З ускладнень кесаревого розтину можна відзначити ендоміометрит - запалення матки. Природно, в даному випадку він виникає частіше, ніж після мимовільних пологів. Зрозуміло, що під час операції відбувається безпосереднє контактування порожнини матки з повітрям, повної стерильності якого домогтися неможливо. Для профілактики ендоміометріта після операції призначають антибіотики. Короткий це буде курс або довгий - залежить від супутніх захворювань жінки і травматичності даної операції. Після кесаревого розтину матка скорочується гірше, ніж після пологів через природні родові шляхи, так як під час операції м`яз матки перетинається. У зв`язку з цим частіше виникає субінволюція (порушення скорочення) матки . що вимагає призначення додаткової терапії, спрямованої на поліпшення скорочувальної здатності матки. Цю терапію проводять в пологовому будинку протягом 2-5 днів.

Після операції кесаревого розтину

Після оперативного розродження породілля протягом першої доби перебуває в спеціальній післяпологовій палаті (або палаті інтенсивної терапії). За нею здійснюють постійне спостереження анестезистка (медсестра відділення інтенсивної терапії) і лікар-анестезіолог. Протягом цього часу жінка адаптується до післяопераційного існування: їй роблять корекцію крововтрати, починають антибактеріальну терапію для профілактики післяопераційних інфекційних ускладнень, стимулюють роботу кишечника.

У першу добу після кесаревого розтину дозволяється тільки пити воду з лимонним соком. На другу добу можна побалувати себе курячим бульйоном, прокручувалися через м`ясорубку відвареним м`ясом, знежиреним сиром, йогуртом без фруктових наповнювачів, морсом без цукру. Повністю повернутися до нормального раціону харчування можна після першого самостійного стільця (на 4-5 добу). Але вже на 2 добу щасливу маму переводять в післяпологове відділення, де вона відразу ж починає вести активний спосіб життя - встає і ходить, годує свого малюка. Сідати мамі дозволяється на 2-3 добу після операції. Протягом 7 днів після кесаревого розтину (до зняття швів) процедурна медсестра щодня обробляє післяопераційний шов антисептичними розчинами (наприклад, "зеленкою") і міняє пов`язку. Якщо рана була ушита розсмоктується шовним матеріалом, то обробку рани проводять у тому ж режимі, але шви не знімають (такі нитки розсмоктуються самостійно на 65-80 день після операції).

Шкірний рубець формується приблизно на 7 добу після операції-отже, вже через тиждень після кесаревого розтину можна абсолютно спокійно приймати душ. Тільки не треба терти шов мочалкою - це можна буде робити ще через тиждень.

Виписують з пологового будинку в разі відсутності будь-яких ускладнень на 7-10 добу після оперативного розродження.

Годування грудьми після кесаревого розтину

Якщо після мимовільних пологів молоко приходить на 3-4 добу, то після кесаревого розтину - на 4-5. Це пов`язано з тим, що, коли жінка самостійно вступає в пологи, у неї відбувається викид в кров певних гормонів, які, крім усього іншого, стимулюють вироблення грудного молока. Якщо операція кесаревого розтину виконується в плановому порядку, тобто до розвитку родової діяльності, гормон, що стимулює лактацію, починає надходити в кров отсроченно, вже після пологів. Але на вазі і стан малюка це практично ніяк не позначається, тому що при необхідності його догодовують спеціальними адаптованими сумішами.

Необхідні обмеження після кесаревого розтину

Часто пацієнтки і їх родичі питають, чи можна після операції піднімати тяжкості, займатися спортом і взагалі - що можна і чого не можна робити в цей період. Відповідь на перше питання не однозначний. Хірурги, наприклад, після порожнинних операцій не дозволяють піднімати своїм пацієнтам більше 2 кг протягом 2 місяців. Але як сказати таке жінці, якій належить доглядати за малюком? Тому ми не рекомендуємо породіллям після операції кесарева розтину протягом першого часу (2-3 місяців) піднімати більше 3-4 кг, тобто більше ваги дитини.

Жінкам після мимовільних пологів можна відразу ж працювати над всіма м`язами свого тіла (ідеально, якщо і під час вагітності майбутня мама робила це). Пацієнткам, які перенесли кесарів розтин, працювати над черевним пресом можна не раніше, ніж через місяць після пологів.

Що стосується відновлення сексуальних відносин після оперативного розродження, то цей термін однаковий і для прооперованих пацієнток, і для жінок, які народжували через природні родові шляхи. Після пологів матка являє собою велику ранову поверхню (на місці прикріплення плаценти і плодових оболонок). А як відомо, на будь-яку рану легко "сідає" інфекція. Процес загоєння поверхні рани супроводжується виділеннями, так званими лохіями. Спочатку вони кров`янисті, потім сукровичні і слизові. Лохии виділяються протягом 6-8 тижнів після пологів. Повне відновлення слизової оболонки порожнини матки характеризується припиненням цих виділень. Після цього можна відновити статеві стосунки, але не забувати про засоби контрацепції, щоб не наступила незапланована вагітність.

Відносно післяпологових бандажів можна сказати, що не потрібно зловживати їх носінням: м`язи вашого живота самі повинні працювати.

Слід пам`ятати, що після операції кесаревого розтину на матці залишається рубець, який може вплинути на перебіг наступних вагітностей. Доведено, що оптимального стану для виношування вагітності рубець досягає через 2-3 роки після операції. До цього моменту і організм жінки відновлюється після попередньої вагітності. Тому думати про братика або сестричку для вашого первістка краще по закінченні цього часу.

Акушери до сих пір не прийшли до єдиної думки з питання про можливість мимовільних пологів у пацієнток, які перенесли раніше операцію кесаревого розтину і мають рубець на матці. Як правило, рубець на матці вже сам по собі є показанням до повторного кесаревого розтину. Але іноді можливі винятки. У будь-якому випадку, якщо ви хотіли б народити самостійно, ця проблема вирішується індивідуально, залежно від стану вашого здоров`я, від стану рубця (його оцінюють за даними УЗД), від перебігу післяопераційного періоду і багатьох інших обставин.

Олена Несяева
Лікар акушер-гінеколог, клініка акушерства і гінекології ММА ім. И.М.Сеченова
Стаття з липневого номера журналу

Відео: Швидке відновлення після кесаревого розтину II ОВП

Жінки, народжуйте природним шляхом, якщо немає показань до операції. Це насправді легше і корисніше.

У жовтні цього року зробили кесарів розтин. Це у мене другі пологи, перші теж закінчилися кесарів (лицьове передлежання). А ось із другими ніяк не могли визначитися. За всіма показниками повинна була сама, чекала термін, поклали в пологовий будинок заздалегідь, для спостереження. Три дня чекала огляду лікаря, він мене, чомусь, уникав. Коли, все-таки, оглянув, сказав, що кесареве. На мої питання "чому?", Ніхто не відповів. Всі УЗД були хороші, за останнім дитина лежала головкою вниз. Коли після операції я прийшла в себе, у мене був шок. Мене порізали, як свиню. Перше кесарів - шов 6 см, а дитина 3650 г-друге - шов 10 см, а дитина 3150 г. На питання знову ніхто не відповів! При виписці знімали шви, смикнули так, що витягли нитки з шматочками шкіри, пов`язка була в крові. А в ув`язненні написали "лицьове передлежання" хоча такого і близько не було. І ще: на другу добу до мене ніхто з медсестер і лікарів не заходив. Платна палата була. Дитину з самого народження залишили при мені. І всім начхати, що я кесаренная. Я з болем і сльозами сповзала з ліжка, зігнута майже навпіл, з дитиною на руках, який не плакав, а кричав, повзла в Карідоро, щоб покликати медсестру. Це було жахливо. Тепер розумієш, що якщо немає зв`язків, навіть гроші не допоможуть.

17.11.2015 15:48:09, Vesnushka_murashka

Привіт всім матусям! Сьогодні моїй доньці рік! Час летить. Мої пологи відбулися шляхом КС. Навряд чи у кого була така "цікава" вагітність як у мене. Мабуть, одна я видалася на всю Росію. А справа в тому, що під час вагітності (точніше 5ий місяць протікав тоді), потрапила я в аварію. Скажу точно, що вагітним протівопаказано їздити за кермом на далекі відстані. Відволіклася, купина, дощ, поворот, швидкість зашкалила і. кювет, сосна, в результаті лікарня. Зламала хребет, та ще й зі зміщенням, травма печінки. Слава Богу, дитина в животику живий і здоровий (трохи у неї підвищене серцебиття було, мабуть, через мого хвилювання). Потім, безподвіжное лежання протягом 4ех місяців. Доньку вилежується, незважаючи на прохання лікарів і близьких про те, щоб позбулася дитя і зробила операцію по відновленню хребта. Весь час лежання не втрачається оптимізму і віри в себе і малятка. На дев`ятий місяці два тижні вчилася ходити і. встала. Потім лікарня, кесарів. Зараз як заведена, за день від сили сяду на пів години! І донечка активна, видать, належалася за 4е місяця в у мене в животі))) А на протязі всього цього часу думала про щасливе майбутнє! Щасливе майбутнє - це здорові діти і мама на ногах і взагалі сім`я! Народжуйте, не впадайте у відчай в будь-яких ситуаціях! Головне вірити, що все буде добре! І дотримуйтесь покликом серця! До речі, зараз (через рік після народження) намагаємося зачати другу дитину.
Матусі. Бережіть себе і своїх діточок.

06.12.2008 2:42:33, Наташа

У мене кесарів було в жовтні цього року. Важко уявити більший кошмар. Справила враження не тільки сама операція, скільки "професіоналізм" лікарів, які її робили. До КС я була, в принципі, готова- всю вагітність малятко лежала поперек. Вагітність друга, перший раз народжувала в 2002 році сама, хоча було все те ж поперечне положення, але днів за 10 до пологів дочка повернулася правильно. Все пройшло чудово, сутички були майже безболісні, народила швидко, без поривів, без ускладнень, дитина 9-10 по Апгар. І ось тепер доля, мабуть, вирішила відігратися. У пологовий будинок мене поклали і 37 тижнів, сказали, що кесарів буде планове в 38-39 тижнів. Потім передумали і вирішили ждать- спочатку чекали, що перевернеться, потім вже чекали сутичок. Сказали, як тільки почнуться, відразу ж прокесарілі, а може, в сутичках і дитина повернеться. Головне, кажуть, щоб води не відійшли. Я їм пояснюю, що перший раз трохи нила поперек, я б і не подумала, що це перейми, але мені пообіцяли, що в цей раз я все відчую. Да уж, дійсно! Загалом, все почалося, як і в перший раз, з попереку. Кажу лікаря, щоб подивилася, а вона відмахується, подумаєш, поперек. Десь годині через 5 мене все-таки спромоглися подивитися, так зі смішком; "вона думає, в неї пологи починаються". А там відкриття вже 5, як тільки води не відійшли! І тут вони забігали. Слава Богу, робочий день ще не закінчився і всі, хто був потрібен, виявилися на місці (у нас в лікарні буває такий проміжок, коли одні пішли, а інші ще не прийшли. Теоретично лікарі повинні бути постійно, а ось практично.) Зробили епідуральну анестезію, і тут почалося-спочатку не могли дістати дитину, довелося робити додатковий розріз на матці, потім вони цю нещасну розкроєну матку ніяк не могли зшити. В результаті одна кинула інструменти, говорить інший: "Продовжуй сама, я не можу, у мене руки тремтять." А мені медсестра вуха руками затискає, каже, ти їх не слухай, у них робота така. Ну зашили, слава Богу, шов жахливий, місяць не гоївся. Коли я запитала, чому не зробили косметичний шов, сказали "ну ви ж не попросили". Я знаю, як треба було "просити", не встигла. Так що, дівчата, операція не страшно, страшно, що її можуть робити такі "лікарі". Перший раз в житті з такими зіткнулася, і дуже сподіваюся, що це рідкість.

02.12.2008 17:23:03, Ірина

У мене 2 кессарева. Перше в 2004 році. Збиралася народжувати сама, але вночі відійшли меконіальної води. Приїхали в пологовий будинок, подивилися, розкриття ніякого, сказали чекати не можна, у дитини гіпоксія. Вибору не було - екстрене кессарево, моторошний переляк, страх за дитину, загальний наркоз. Результат - 2 дня в реанімації, важкий вихід з наркозу, дитини побачила лише на 3 день. Найсильніший стрес і багато болю. Пригадую як про кошмарний сон, і в добавок почуття провини, що це не я народила, не бачила, чи не відчувала, не годувала. Після такого першого досвіду я пристрасно хотіла народжувати вдруге сама, хотіла пережити всі труднощі і радості природних пологів. Начиталася всякого, але в собі була на 100% впевнена і страху не було жодного. З цієї причини не поспішала показуватися в пологовий будинок, хоча покласти мене на допологову підготовку хотіли ще на 38 тижні - рубець на матці і все таке. (Передбачається, що народжувати самій не дадуть). Все сподівалася досидітись будинку і приїхати до них з розкриттям: нате ловите! Але моя дитина не поспішала виходити. 40 тижнів пройшли, а у нас повна тиша, ні натяку на сутички. Що робити? Я вже захвилювалася і вирішила, що сидіти вдома небезпечніше. Ну ось поклали мене, обстежили, все ОК, ніяких проблем. Але розкриття не передбачається а терміни підтискають, УЗД зробили, а малятко вже 4 кг. все, кажуть, готуйся на операцію, плід великий народжувати не дамо. Я в сльози, кричу, що сама народжу, впевненість така була, просто почекати трохи треба, може малятко ще не готова виходити. Зібрали консиліум. Ні, кажуть, якщо народжувати, то збирай речі і шукай ін. Пологовий будинок. Але куди йти на 41 тижні я не знала, та й таку відповідальність на себе не змогла взяти. Ну а якщо дійсно що з дитиною, ти ж потім все життя собі не пробачиш! Ось і довелося погодитися. Але захотіла тільки під епідуральної анастезії, щоб хоч малу свою відразу побачити. На операцію йшла спокійно і на стільки спокійно себе відчувала, що лікарі дивувалися. Все пройшло, як годинник. А коли малятко свою побачила, почула, як вона закричала, у мене настала ейфорія, відчуття АБСОЛЮТНОГО ЩАСТЯ. Мені дали її поцілувати. Дуже шкодую, що не дали прикласти до грудей відразу (знаю, що дають, і просила заздалегідь, але у них чомусь не дають.) .Малишку забрали, а мене стали зашивати, але мені до цього вже не було ніякого діла. Всіма думками я була з нею, я так була щаслива! (Це найяскравіший момент в моєму житті). Від наркозу відійшла швидко без всяких побічних ефектів і проблем. До вечора вже сиділа і вставала. (У порівнянні із загальним наркозом, епідуралку - просто чудо!) На ранок перевели з інтенсивки і віддали дитину. З тієї хвилини ми з нею не растоваться, а коли взяла її на руки, забула про біль. Після виписки на 5 день навіть забула, що у мене шов (після першого кессарева він нагадував про себе 6 місяців). Висновки мої такі: 1) епідуралку краще загального наркозу (головне, щоб робив хороший фахівець).
2) Все залежить від настрою жінки, абсолютно все.
Зараз у мене росте чудова донька, хоча осад все таки залишився (шкода, що не живу я в якийсь ін. Країні, де мені дозволили б народжувати самій. Впевненість, що я б народила, у мене залишилася.)

15.11.2008 1:13:16, ІРИНА

Всього 76 повідомлень.

Коментувати можут "Відновлення після кесаревого розтину"



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Відновлення після кесаревого розтину