WikiGinkaUA.ru

Відновлення зруйнованого зуба (штифти і коронки)

Руйнування зуба - це, звичайно, не захворювання, а стан, яке може бути викликане різними причинами.

Тут не буде розглядатися лікування глибокого карієсу, мова піде тільки про методи відновлення вже мертвих (депульпірованія) зубів з запломбованими каналами. Давайте розберемося, які зуби потрібно відновлювати, навіщо це робити і яким способом найкраще відновити зруйнований зуб.

Чому не варто поспішати видаляти зруйнований зуб?

Зуб з запломбованими каналами уже неживий, його тканини не будуть отримувати підживлення, тому поступово ослабнуть, потемніють і стануть крихкими. Але в сучасній стоматології є кілька способів зберегти працездатність такого зуба ще на десятки років за допомогою різних методик відновлення.

Навіть якщо від зуба залишилися одні корінці в прямому і переносному сенсі - не поспішайте записуватися до хірурга на видалення. Грамотно відновлений зуб, навіть не дуже надійний, - це все одно краще, зручніше і природніше для організму, ніж міст або імплантат. Нехай послужить, скільки зможе - всьому свій час.

30.08.2009, 14:21

спробуйте додзвонитися до лікаря, який ставив, йому все ж видніше


лікаря дзвонила, вона каже, що все пройде, полоскати. Начебто доктору довіряю, але штифт у мене перший ....: 001: ось і думаю, норма це чи щось не так ...: 016:


Natka2007

30.08.2009, 14:41

Види зубних штифтів
Зубний штифт, як і пломба, може бути виготовлений з різних видів матеріалів, що розрізняються за ступенем міцності, за призначенням, пружності і способам фіксації. Завдяки такій класифікації, що застосовуються в даний час штифти можна розділити на наступні види:

Анкерний штифт
Розрізняються вони по способам фіксації на активні і пасивні. Іноді практикується відновлення зубів анкерними штифтами полуактивного типу.

  • активні анкерні штифти нерідко викликають ряд ускладнень через необхідність їх закручування в корінь, тому їх застосовують тільки для відновлення кукси;
  • до пасивних анкерних штифтів відносяться: керамічні, металеві, вуглецеві, скловолоконні штифти і кульшових вкладки з металу. Таким чином, титановий штифт в зубі, встановлений для армування після депульпації, відноситься до пасивних штифтовим конструкціям.

Настя: "Я хочу поставити коронку з цирконію на передній зуб, я недавно перелягти канал, мені поставили скловолоконний штифт, сказали, що сучасний. Але протезист в іншій клініці сказав, що штифт треба замінити на металевий, так надійніше. У мене раніше стояв металевий штифт і він просвічував, чи не буде і цей просвічувати? Я боюся виймати штифт, тому що від зуба зовсім нічого не залишиться. що мені робити? "

Загублені кінцеві зуби на нижній щелепі -
5,6,7. Верхні є все. Лікар пропонує 2 варіанти імплантації:
імпланти на все 3 зуба з коронками або імпланти на 6,7 і коронки на 7 і
на 6 з навісний на 5 зуб. Чи добре буде працювати 2 варіант?
питання:Олена

Здрастуйте, Олено. Перший варіант надійніше.відповідь:

  • анкерний - може бути активним і пасивним, рідше зустрічаються напівактивні. Активні конструкції незручні необхідністю вкручування в корінь, їх основне застосування - відтворення кукси. Пасивні штифти в зуби можуть виготовлятися з різних матеріалів (керамічні, металеві, титанові, скловолокно та ін.), Вони можуть застосовуватися на передніх зубах. Це штифт, який вставляється після депульпації;
  • скловолоконний - це одна з новітніх конструкцій, що користується великим успіхом завдяки відсутності алергії і підвищеної еластичності. Вони допомагають знизити тиск на зберігся корінь, дозволяють вирішити питання з відновленням в одне відвідування, при необхідності їх можна легко вилучити, не втрачають своїх естетичних характеристик навіть через час;
  • углеродоволокністий штифт досить еластичний, максимально наближений до еластичності натурального дентину. Даний вид відновлення дає найбільш надійні і міцні результати відновлення;
  • парапулярние конструкції - це нержавіючі сплави і спеціальні покриття. Вони застосовуються виключно як додаткова фіксація;
  • гутаперчева штифт є заводський продукцією, має невисоку вартість, а також недовговічний термін служби.

процедура установки

Розберемося, як встановлюють штифт в зуб?

Реабілітація та відновлення

Щоб відновлення зубів пройшло успішно, необхідно після установки штифтів дотримуватись рекомендацій лікаря.

  • Приймати ліки, призначені лікарем, дотримуватися дієти.
  • Їжа повинна бути м`якою, протертою і рідкою. Вона не повинна травмувати слизову оболонку порожнини рота.
  • Для запобігання запального процесу в порожнині рота необхідний ретельний гігієнічний догляд. Чистити зуби треба не менше двох разів на день, проявляючи при цьому обережність, щоб не травмувати ясна. Після закінчення чищення треба ретельно прополоскати рот водою.
  • Категорично забороняється користуватися зубочистками, особливо в галузі реставрації зубів. Рекомендується використовувати зубну нитку для очищення контактних поверхонь зубів.
  • Ні в якому разі не намагатися відкривати зубами пляшки, розгризати насіння і горіхи.
  • На огляд до лікаря стоматолога треба ходити не рідше одного разу на 6 місяців.

Ускладнення після установки штифта, наслідки

  • Больові відчуття.
  • Набряклість і запалення ясен.
  • періодонтит
  • При недотриманні гігієни порожнини рота може виникнути запалення навколишніх тканин.

Болить зуб зі штифтом

  • Після встановлення штифта пацієнтові, нерідко здається, що болить зуб на штифті. Це пов`язано з тим, що в процесі відновлення зуба зачіпаються м`які тканини. Біль може бути викликана глибоким входом стержня в кореневий канал.
  • Якщо болить зуб зі штифтом відразу після видалення нерва, то це природно і хворобливі відчуття будуть зберігатися кілька днів. Біль з кожним днем повинна зменшуватися. Якщо вона, навпаки, посилюється, необхідно терміново звернутися до лікаря.
  • Біль може виникнути в результаті алергічної реакції на матеріал, з якого виготовлений штифт. В такому випадку, біль поєднується з такими проявами алергії, як гіперемією, стоматитом і погіршенням самопочуття.
  • У будь-якому випадку, якщо поставили штифт, а зуб болить, не варто скасовувати візит до стоматолога. Він проведе огляд, у разі необхідності зробить рентгенівський знімок, роз`яснить причини болю.

аналоги

Шановна Олена, тільки лікар після огляду і рентген знімка може сказати Вам напевно так повинно бути чи ні. Ми настійно рекомендуємо звернутися до стоматолога, як можна швидше.



05.09.2012
запитує Олег
відповідає Консультант Центру посмішки

У мене потемніння під пломбою, що робити і скільки коштує?

Затемнее- це вторинний карієс, потрібно знімати стару пломбу і лікувати зуб, вартість від 370 грн



05.09.2012
запитує Олена
відповідає Бедрик Ірина Олексіївна

Привіт, підкажіть будь ласка скільки буде коштувати поставити у вашій клініці штифт? І після його установки пломба буде платною крім штифта? Дякуємо

Відео: Реставрація зуба, коронка на зуб, протезування коронкою, обточування зуба, лікування карієсу

Добрий день, Олена Володимирівна! Швидше за все, мова йде про стекловолоконной штифті, вартість установки штифта 250,00 гривень. Ця сума включає сам скловолоконний штифт, індивідуально підібраний за розміром кореневого каналу, і його цементіровка на цемент подвійного затвердіння. У цю суму не входить подальша реставрація зуба, коффердам і знеболення.



09.07.2012
питає Тетяна
відповідає Стоматологічний центр посмішки

Близько місяця тому відколовся шматочок зуба, в якому стояла велика пломба (зуб мертвий, канали залечени- лікувала 6 років тому). Стоматолог сказала, що, якщо вже почав зуб кришитися, то потрібно ставити коронку. Пішла до ортопеда, зробили знімок. Виявилося, що мої зуби мудрості ростуть, як їм захочеться (один взагалі в яснах лежить). А біля зуба, на який потрібно ставити коронку - гранульома. Згідно ортопеда, план дій такий: видаляємо всі зуби мудрості (вони у мене здорові), потім беремося за гранульому, якщо виходить видалити її через висвердлений отвір в яснах, то все добре, ставимо коронку і я вільна, інакше - імлант. Ідея з видалення зубів мудрості мені не сподобалася, і я пішла до іншого ортопеда. Його точка зору: немає сенсу видаляти зуби мудрості, біля зуба не гранульома, а вже відновлюється після запального процесу тканину. Потрібно ставити коронку або пломбу на 2 штифта. І що мені вибрати? Дві абсолютно різні точки зору. До слова, зуб біля якого гранульома, мені, слава Богу, не болить, ніяких неприємних відчуттів не викликає. Рентген додаю. Зуб, на який потрібно ставити коронку, з боку зуба мудрості в яснах, 6-й (сподіваюся, доступно пояснила, тому що не зовсім розумію, звідки вважати). Заздалегідь дякую.

Відео: Естетична стоматологія: відновлення зуба штифтомі коронкою

Добрий день, Тетяна! Зуб 36 дійсно реальний кандидат на видалення. Біля коренів зуба запальний процес з чіткими кордонами, що може свідчити не про гранулеме, а кісті. Для порятунку цього зуба можна і потрібно розглядати варіант з резекцією верхівки кореня, але попередньо потрібно перелікувати кореневі канали (заново і якісно їх запломбувати). Тільки в такому випадку успіх лікування може бути позитивним. Про позитивні результати втручання можна говорити через 6 місяців, при цьому потрібно ґрунтуватися не тільки на ваші суб`єктивні відчуття, а й дані рентгенологічного дослідження. Що стосується долі зуба 38, та його потрібно видалити, це міна уповільненої дії в вашому організмі, але ніхто не може вас змусити робити це прямо зараз. Якщо говорити про пріоритети, то набагато важливіше якомога швидше зайнятися лікуванням зуба 36.



27.04.2012
запитує Вероніка

У вашій клініці лікують клиновидні дефекти? У мене вже починається карієс.

Добрий день, Вероніка!

У клініці Стоматологічний Центр Посмішки лікують клиновидні дефекти. Доктор оцінює ступінь убутку зубних тканин і рекомендує оптимальний метод лікування. Якщо дефект великий обов`язково потрібно закривати його за допомогою фотополімерного матеріалу, приклад представлений на фото.



25.02.2012
запитує Сергій Анатолійович

Привіт, мені запломбували зуб ... пломби покрили практично весь зуб, але шийка залишилася не пошкоджене, з часом карієс розвивається на тій же шейке.Что мені робити?

Відео: Лікування пульпіту: реставрація на штифті після лікування пульпіту

На жаль, Ви не можете убезпечити свої зуби від повторних атак «каріозними монстрами». У тих місцях, які не покриті пломбою рано чи пізно може розвиватися каріозний процес. Це не означає, що потрібно покрити фотополімерним матеріалом весь зуб, каріозний процес може розвиватися і під пломбою. Намагайтеся приділяти більше уваги якісної очистки зубів, тоді менше шансів для розвитку карієсу. У зубі, який вже з карієсом потрібно ставити нову пломбу, варіантів немає.



06.02.2012
запитує Андрій

Цікавить усунення пришеечного карієсу на зубах і не тільки, чи можливо з загальним наркозом, так як у мене повішена чутливість

Добрий день, Андрій!

Пришийковий карієс можна усунути в умовах нашої стоматологічної клініки, проводитися така процедура, як правило, під місцевим знеболенням. Доктор робить Вам ін`єкцію анестетика, і ви абсолютно не відчуваєте болю, при цьому перебуваєте в свідомості. Під загальним наркозом (медикаментозний сон) такі процедури як правило не проводяться.



23.01.2012
запитує Наталія

Я Вам дуже вдячна за такий чіткі роз`яснення! Велике дякую! Мені дуже прикро, що все так сталося, але тепер з особливою увагою прислухаюся до Ваших порад і завтра ж піду до стоматолога. Єдине, я не зрозуміла, чим відрізняється рідка пломба в результаті інфільтрації від фотополімерною, адже в обох випадках уражену ділянку зуба герметизується. Якби Ви змогли пояснити трішечки докладніше, я була б Вам дуже вдячна. Чи варто ставити на всі зуби фотополімерні пломби? Наскільки вони міцні та довговічні? І чи можна ставити рідкі пломби в моєму випадку? Які вони в експлуатації?
Удачі Вам та успіхів у Вашій нелегкій роботі! 

Добридень!
Ми постараємося максимально роз`яснити Вам майбутнє лікування. У вас є всього два варіанти лікування:
1.Классіческая фотополімерна поломба
2.Інфільтрація за допомогою технології Icon
Ці два методи істотно відрізняються за своєю суттю. Нижче я пропоную Вам ознайомитися з порівняльною характеристикою цих методів.

Класичне лікування уражень твердих тканин зубівІнноваційний лікування уражень твердих тканин зубів за методикою Icon
суть методуЗакриття дефекту за допомогою фотополімерною реставраціїІнфільтрація спеціальної речовини для повного відновлення емалі зуба.
Принципова різниця в методикахДля реставрації, потрібна додаткова препаровка зуба, процес установки пломби не звернувся.Препаровка зуба не потрібно, емаль додатково не пошкоджується.
знеболюванняЯк правило, потрібноНе потрібно
кофердамТакТак
результат лікуванняПовне відновлення дефекту тканини зубаВідновлення за умови дотримання методики і необшірний пошкодження тканин.

Тобто, Icon- це щось середнє між фтор профілактикою і класичної пломбою. Icon- це не рідкий фотополімерний матеріал, це абсолютно новий матеріал, з іншим принципом дії. Icon- методика ефективна на ранніх стадіях карієсу, коли пошкодження є в межах емалі або поверхневих шарах дентину. Ми вважаємо, що якщо є мінімальна можливість уникнути класичного пломбування зубів її потрібно використовувати. Можна пробувати полікувати один зубчик за допомогою Icon, а потім робити висновки. Не поспішайте все зуби реставрувати, адже процес є незворотним, одного разу поставивши пломбу, ви будете змушені через якийсь час їх міняти, періодично полірувати і т.д. Відновлення рідким фотополімером небажано, оскільки він погано протистоїть навантаженням. Саме тому рідкий фотополімер частіше використовують тільки першим шаром в реставрації, а далі застосовують класичний матеріал.

Головний лікар Стоматологічного Центру Посмішки

Бедрик Ірина Олексіївна



19.01.2012
запитує Наташа

Вітаю! Я тривалий час їла фрукти (грейпфрути, лимони, гранати, мандарини), і їх кислота, як тепер я розумію, пошкодила емаль зубів. Нещодавно я виявила, що половина зубів (та, яка ближче до ясен) сильно потемніла.
https://my.mail.ru/inbox/nata_nata_1985/
Від цього виникла підвищена чутливість зубів. Прочитала, що кислоти, що містяться в цих фруктах роз`їдають зубну емаль. Тепер дуже сильно переживаю: невже я завдала непоправної шкоди емалі? Чи є надія на її відновлення, тобто звернемо чи процес роз`їдання емалі фруктовими кислотами ??? У місцевій стоматполіклініці мені сказали, що можливий тільки один варіант - Фотополімерное пломбування (реставрація). Мені всього 26 років! До сліз образливо, що з зубами сталося! Що 12 зубів (6 верхніх і 6 нижніх потрібно пломбувати) !!! Що мені робити? Чи є надія? Або це все, що мені залишається зробити? При цьому, нижні теж починають темніти))) Мені заборонили фрукти і солодке))) дозволили пити соки з трубочкою. Поясніть, будь ласка, дія фторування зубів! Це може мені допомогти?
Скажіть, чи допоможе технологія Recaldent - гель Tooth Mousse.http: //stooma.com/info/tmousse/ "Recaldent збільшує частку мінералів в шарах, що лежать під поверхнею зуба. Таким чином новий революційний комплекс Recaldent має здатність відновлювати пошкоджені структури зуба, що піддаються постійним коротким впливам кислот, як, наприклад, при дегустації вин. " Чи це правда? Чи варто спробувати в моєму випадку ???

Добридень!
На жаль, процес руйнування емалі вже стався, і тепер потрібно шукати максимально щадний вихід з ситуації, що склалася. Фторування і Tooth Mousse поліпшать «якість» емалі, допоможуть зняти підвищену чутливість, але не відновлять втрачені ділянки емалі. Можна спробувати відновити емалі за допомогою технології ICON. Хоча метод позиціонується «інфільтрація карієсу», тобто вплив на каріозний процес, в разі невдачі Ви нічого не втратите, в будь-якому випадку ви зможете поліпшити емаль на зубах. Ті зуби, які не будуть піддаватися лікуванню за допомогою технології Icon, доведеться відновлювати традиційним способом за допомогою фотополімерних матеріалів. Пробувати варто, інакше Вам доведеться відновити всі пошкоджені зуби за допомогою фотополімерних матеріалів. Рекомендації які Вам вже озвучили також актуальні - дозування продуктів які викликають руйнування емалі і сік через трубочку.
Детальніше про технологію IconВи зможете дізнатися, подивившись відео.
Головний лікар Стоматологічного Центру Посмішки Бедрик Ірина Олексіївна.    



23.12.2011
питає Тетяна

недоліки

Незважаючи на те, що штифти дозволяють відновити практично повністю зруйнований зуб, є у них і свої недоліки:

  • якщо в процесі виготовлення або в процесі установки були допущені помилки, підвищується ймовірність швидкого руйнування відновленого зуба і ризик виникнення ускладнень;
  • при необхідності видалення штифта з зуба, більшість матеріалів доведеться видаляти разом з коренем, оскільки вони фіксуються намертво;
  • через алергічну реакцію і несумісності матеріалів може виникнути відторгнення або сильну місцеву реакцію організму;
  • згодом через навантаження стінки зуба можуть сильно потоншати, що в підсумку призведе до повторного руйнування зуба і неможливості його подальшого відновлення.

Читати відповідь

Добрий день. У мене зламався передній зуб (1), канали запломбували, потрібно ставити металокераміку, поруч вже 10 років стоїть коронка, її хочу поміняти. Форма своїх зубів теж не радує, та до того ж на них дуже великі пломби стоять, а хочеться посміхатися нормально, не відчуваючи дискомфорту. Ортопед порадив депульпувати 5 зубів і поставити 7 одиниць, (з урахуванням зламаного зуба і заміни коронки), безметалловой кераміки, а терапевт мене відмовляє, каже, що не можна вбивати живі зуби, ...

Читати відповідь



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Відновлення зруйнованого зуба (штифти і коронки)