Андрій Аршавін в школі вчився досить погано. І якщо погані оцінки чергувалися з хорошими, то за поведінку стабільно був «незадовільно».

Відео: Як живе колишня дружина і діти футболіста Аршавіна

Інтерес до футболу Андрію прищепив батько, він то і відвів свого 7-річного сина в знамениту спортивну школу Пітера «Зміна». Там майбутнього спортсмена тренували Віктор Виноградов і Сергій Гордєєв.

"Клубна кар`єра

За дорослу команду «Зміни» Андрій Аршавін почав грати в 16-річному віці. А через два роки його покликали в резервний склад «Зеніту», а вже в 2000 році перейшов в основну команду.

"Зеніт"

2 серпня 2002 року Андрій Аршавін на гостьовому матчі Кубка Інтертото проти «Бредфорд Сіті» замінив Андрія Кобелєва. Гра закінчилася з рахунком 3: 0.

З 2001 року по 2006 Андрій Аршавін і Олександр Кержаков утворили так звану «Золоту зв`язку». Вона розпалася після того, як Кержаков перейшов в «Севілью».

Один з кращих футболістів

Футболіст розповідає, що в 2002 році міг грати за московський «Спартак». Але відмовився від цієї ідеї тоді, коли головний тренер заявив, що бачить в спортсмена тільки правого півзахисника.

У матчі з підмосковним «Сатурном» 1. листопада 2003 року Андрій Аршавін зробив свій перший хет-трик.

У 2008 році футболіст завоював Суперкубок Росії, Кубок УЄФА, а так же Суперкубок Європи. Аршавіна назвали кращим гравцем Кубка УЄФА.

У складі команди «Зеніт» з 2000 року по 2009 Андрій Аршавін зіграв 310 офіційних матчів, де забив 71 гол. Він допоміг команді завоювати золоту, срібну, бронзову медалі Чемпіонату Росії.

"Арсенал"

21 лютого 2009 року Андрій Аршавін дебютував у складі «Арсеналу». Перший матч був з «Сандерлендом». Домашній поєдинок закінчився рахунком 0: 0.

Уже через місяць на 65-й хвилині матчу англійської Прем`єр-ліги з «Блекберном» Аршавін забив перший гол за «Арсенал». А в першому таймі отримав пошкодження, після зіткнення з Ойєр. У перерві йому наклали вісім швів. Але все ж футболіст вийшов у другому таймі.

Андрій Аршавін на відео

У квітні 2009 року спортсмен забив відразу 4 голи в гостьовому матчі Прем`єр-ліги Англії проти «Ліверпуля» і зробив перший покер. Поєдинок завершився нічиєю 4: 4. 2 травня з «Портсмутом» змагався напіврезервний склад «Арсеналу», оскільки через три дні команда повинна була вийти на поле в півфіналі Ліги чемпіонів. Там Аршавін участь не приймав, так як в Лізі Чемпіонів був заграний за «Зеніт» і не міг зіграти з «Манчестер Юнайтед». У матчі з «Портсмутом» Андрій вийшов як капітан команди. У підсумку, перемога з рахунком 3: 0. Через кілька днів футболіста визнали найкращим гравцем квітня Прем`єр-ліги Англії. Він став другим легіонером Росії, яку завоював цю нагороду. До нього відзначився Андрій Канчельскіс в 1996 році.

У травні 2009 року з`явилася інформація, що Андрій має намір домагатися збільшення зарплати. При підписанні контракту, нібито, він не врахував усіх особливостей англійського законодавства, а зокрема, збільшення податків до 50 відсотків. Але пізніше футболіст заявив, що з податками труднощі не пов`язані, а проблеми він вирішив найближчим часом. В результаті Аршавін розірвав контракт зі своїм агентом.

У серпні 2009 року був забитий перший гол в Лізі Чемпіонів. Андрій Аршавін двічі вразив ворота «Селтіка». Тоді ж відбулася гра з «Манчестер Юнайтед» четвертого туру чемпіонату Англії. Підсумок зустрічі - 1: 2. На 82 хвилині Андрій замінили. Пізніше з`ясувалося, що він грав з травмою і перебувати на полі 90 хвилин не зміг.

У листопаді в домашньому матчі в рамках четвертого туру групи етапів Ліги Чемпіонів «Арсенал» грав з «АЗ». Андрій зробив три гольові передачі, який принесли команді перемогу - 4: 1.

Голи Андрія Аршавіна

Свій десятий гол у премії-лізі Англії Аршавін забив на 66 хвилині гостьового матчу з «Вулверхемптона». За плечима був вже 21 гра. А в матчі з «Сток Сіті» в грудні Аршавін забив сотий гол на вищому рівні і потрапив в «Клуб 100».

Сезон 10-11 років Андрій Аршавін починав міцним гравцем основи, але в середині почав починати матчі на лаві запасних. Всього він забив 6 голів і зробив 11 гольових передач. В одній восьмій Ліги чемпіонів сезону в першій грі проти «Барселони» футболіст забив гол, вийшовши на заміну. Але в наступний раунд не пройшов, програв 3: 4 за сумою матчів.

З 2011 року Андрій не є гравцем основного складу. І виходить на заміну в кінцівках матчів і удостоюється низьких оцінок.

У січні 2012 року спортсмен знову вийшов на заміну в грі проти «Манчестер Юнайтед», але не зумів принести користь, більш того, саме після його помилки його команді забили переможний гол. В результаті Андрія Аршавіна визнали найгіршим гравцем поєдинку.

Після цього почали говорити, що Аршавін виглядає як незацікавлений гравець лики і хоче повернутися в Росію. Шанувальники більше не хотіли бачити футболіста в «Арсеналі».

Після Андрій всього один раз вийшов на поле разом з основним складом «Арсеналу» проти «Сандерленда». Футболіст став заміною на 89 хвилині і зробив гольову передачу на Тьєррі Анрі за рахунку 1: 1. Команді це принесло перемогу. Далі Аршавін вийшов з резервним складом «канонірів» проти «Норвіч Сіті». «Арсенал» виграв з рахунком 5: 0, футболіст же заробив пенальті і відзначився дублем.

Повернення в "Зеніт"

У лютому 2012 року за пару хвилин до закриття трансферного вікна в Росії Аршавіна віддали в «Зеніт» до кінця сезону 11-12. Перехід офіційно підтвердили Сам футболіст і команда. При цьому пітерська команда буде виплачувати зарплату спортсмену повністю, і заплатити «Арсеналу» мільйон євро.

Знову дебютував Аршавін на зустрічі 33 туру чемпіонату Росії проти ЦСКА. Підсумок гри 2: 2. Андрій корисним не став, його замінили на 55 хвилині.

Збірна Росії

У збірної Росії Андрій Аршавін з`явився в 20 років. На турнірі «Кубок LG» в грі Росія-Білорусія. Матч проходив в рамках підготовки команди до чемпіонату світу 2002 року. Аршавін фігурував у списку кандидатів на поїздку, але в підсумкову заявку не потрапив. Далі два роки він зіграв лише два матчі за національну збірну, в одному з яких відкрив рахунок. У 2003 році спортсмен зіграв 5 матчів і забив один гол у молодіжній збірній Росії.

Четвертий матч за збірну пішов в рамках підготовки до чемпіонату Європи в 2004 році. У заявку на турнір його не включили. Після Євро-2004 нападаючого стали постійно викликати в команду, і він закріпився в основному складі. Наступні два роки Аршавін став кращим бомбардиром збірної, а в 2006-2007 роках став капітаном команди.

Євро-2008

На Євро-2008 року Андрій Аршавін був під номером 10. У перших двох матчах він не зміг грати через дискваліфікацію. Вперше він вийшов на поле в поєдинку проти Швеції. В результаті перемогла Росія з рахунком 2: 0. Аршавіна назвали кращим гравцем матчу.

Зі збірною Голландії в чвертьфіналі Аршавін виступив яскраво. Він взяв участь у всіх трьох голах, які забила російська збірна. При цьому третій гол забив сам. Другу гру поспіль Андрія визнали найкращим. Після цього він отримав схвальні відгуки іноземних журналістів, фахівців, а клуби, в тому числі «Барселона» захотіли отримати футболіста в свій склад.

Відео: Колишня дружина Аршавіна приховує ім`я нового коханця

У наступному матчі, який для збірної Росії на турнірі став останнім, гравець був непомітний. Одні говорили, що Андрій сам не показав свої якості, інші говорили, що причина в хорошому рівні захисників іспанців і їх уваги, деякі ж говорили, середня лінія підсіла і не змогла Аршавіна постачати голами.

За підсумками Андрій Аршавін потрапив в символічну збірну Євро-2008, його назвали на чемпіонаті найкращим гравцем Росії.