WikiGinkaUA.ru

Бадан фото, посадка і догляд

Бадан фото, посадка і догляд

Як і більшість садівників, я довгий час вважала, що бадани - одні з найпростіших в культурі рослин.

Відео: Невибагливі рослини для саду Бадан. сайт "садовий світ"

Це якість плюс цілорічна і в той же час постійно змінюється декоративність, "фотогенічність", що для садівника-художника важливо - все це викликало у мене бажання зібрати різноманітну (наскільки це можливо) колекцію баданів.

Спостереження за колекцією стали не тільки цікавими для мене, але в результаті корисними для краси і здоров`я самих баданів, у яких, як виявилося, повним-повнісінько секретів.

посадка баданів

Перед очі садівника бадани постають відразу, як тільки з`являються перші весняні проталини. Їх листя, всю зиму знаходилися під пресом снігу і злежалася осіннього листя, майже розпластані по землі.

Причому, чим під великим "вантажем" зимують рослини, тим краще. Адже багато сучасні сорти, створені європейськими та американськими селекціонерами на основі не самих зимостійких видів, можуть в суворі зими втратити листя і навесні витрачати сили не на цвітіння, а на відновлення листового апарату.

Якщо з якимось із сортів через несприятливу зимівлі це відбувається постійно, то рослині може загрожувати загибель. За кілька років, пробуючи різні варіанти, я прийшла до думки, що оптимальне місце посадки баданів в умовах Підмосков`я - це південні частини пристовбурних кіл великих чагарників і дерев (останнє краще). У таких місцях Бадані природним шляхом забезпечується перед зимою товсте укриття з листя, накопичується і не видувається велика кількість снігу. Все це - гарантії успішної зимівлі.

Поверхневі кореневища баданів, розташовані між корінням дерев, що не вимокають - все надлишки води швидко забирає саме дерево. Та й більшість видів деревних порід ми садимо не в самих затоплюваних місцях.

При посадці можна врахувати інші моменти, що впливають на подальший розвиток бадана. Якщо деленку посадити з нахилом, як це роблять зазвичай для вкорінення живців чагарників, то в перші роки буде прокидатися і закладатися більше вегетативних бруньок, "кущ" бадана швидше розростеться, і від нього швидше можна буде отримати новий посадковий матеріал.

Відео: Вирощування бадану - Вдалий проект - Інтер

Посадивши деленку вертикально, ви, можливо, вже наступної весни побачите її цвітіння, але розростання "куща" загальмується. Листова розетка при посадці нехай трохи підноситься над поверхнею грунту (вже після вкорінення можна досипати трохи землі). Іноді практикують спосіб заглибленою посадки - такий новобранець теж швидше почне рости вшир, але при цьому треба постійно стежити, особливо в дощову погоду, за появою можливих ознак загнивання.

У будь-якому випадку при посадці не заливайте рослину. Навіть у спеку змочіть місце, де тільки що посаджений "баданчік" лише настільки, щоб просіла земля і заповнилися порожнечі у його коренів. Купуйте тільки здорові деленки.

Врятувати підгнилі, запрів екземпляри, навіть застосовуючи новітні способи боротьби з гнилями, зазвичай не вдається. Випадки порятунку можна вважати неймовірною удачею.

Догляд за баданом

Навесні відгортати листовий опад і навіть струшувати його з баданів не слід. Крім того, що видовище рослин, наділених сухими бурими листочками, дуже мальовничо, таке укриття допоможе врятувати "обмерзають" сорти від іншої напасті - поворотних заморозків. У моєму саду жоден сорт, захищений з північного боку стовбуром дерева і покришкою з торішнього листя, не втрачав листя і висуваються (часто саме в цей несприятливий час) квітконосів навіть у люті заморозки.

Весняне-зимовий забарвлення баданів чудовий. Різнобарвні (пурпурні, каштанові, яскраво-червоні, малинові і навіть бузкові) облямівки, візерунки, переливи на оливковій, яскраво-або густо-зеленому тлі - не просто краса, але сигнал садівникові: "Не годуй мене! Поки моє кореневище НЕ зігрілося, я можу використовувати тільки накопичені з минулого сезону речовини ".

І лише коли листя придбає рівномірний зелений відтінок, рослина здатна активно засвоїти ваше частування у вигляді комплексних підгодівлі. Причому з цього моменту і до середини літа підгодівлі краще виробляти дрібно, невеликими порціями (3-4 рази за сезон).

Через два-три тижні після цвітіння листя баданів поступово "обм`якає", форма "куща" стає більш плавною, пологою - починається довгий процес зростання молодого листя і закладки вегетативних і квіткових бруньок. Причому квіткові бруньки утворюються активніше в більш освітленій частині куща.

Це найсприятливіший період для пересадок, ділення і живцювання баданів. Пізніші (вересень, жовтень) маніпуляції часто загрожують невдачами. А "дзвіночком" для припинення посадочних робіт стане знову ж поява на листках баданів теплих фарб.

Розетка листя (розміром з долоню) з частиною кореневища і пучком всмоктуючих коренів - ідеальна посадкова одиниця. До речі, специфічна для конкретного сорту форма і фактура листа може проявитися у бадану тільки в віці "цвітіння", а особливо весняно-зимового забарвлення - вже змалку. Якщо деленке чекає тривалий шлях, обліпили її кореневу систему вологим мохом і щільно загорніть в шматок целофану.

Можна посадити деленку в горщик з вологою і добре утрамбованої землею, так як розетка листя при перевезенні може переважити і вивернути корінці з горщика.

Бадани - рослини дуже пластичні, тому їх місце в саду може сильно варіюватися. Уникати треба лише підлягає затоплюваних частин саду.

Головне у виборі - що вас більше приваблює в Бадані: рясне цвітіння, якого простіше домогтися на добре освітлених і прогрітих ділянках, або ефектна листя, розвивається пишніше в півтіні. Зауважу той факт, що весняне цвітіння баданів стабільніше (є сорти, які відмовляються цвісти щорічно) і рясніше, якщо в середині попереднього літа їх кущі зазнавали періоди пересушування аж до повного поніканіе листя (спливає асоціація з деякими іншими рослинами, бородатими ірисами, кактусами, яким для майбутнього цвітіння необхідний тимчасовий "сухий" період).

При особливих погодних умовах (затяжні дощі в першу половину літа і посуха в другій його половині), в пору цвітіння флоксів, посконника, клопогона можна помилуватися повторним цвітінням і баданів, навіть тих сортів, які ремонтантними по суті не є.

Утримайтеся в цей час від їх підгодівлі і не забудьте зрізати квітконоси відразу, як тільки суцвіття почнуть в`янути.

Відео: Розкішний Бадан! Вирощування і найпростіший спосіб розведення!

Це допоможе рослині підготуватися до зими і успішно завершити черговий життєвий цикл. І замість бурхливих слів подяки бадани просто одними з перших вже у весняному саду порадують вас зустріччю з прекрасним.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Бадан фото, посадка і догляд