WikiGinkaUA.ru

Видалення селезінки - наслідки

Відомий вислів піратів «Лопни моя селезінка», як ми знаємо, є не таким вже крилатим. Деякі люди дійсно стикаються з цим неприємним обставиною, при цьому, навіть не розуміючи, чим загрожує видалення селезінки. І тоді лікарям не залишається нічого іншого, як видалити травмований орган, а людині - продовжити життя без селезінки.

відповідь
Для повноцінної відповіді необхідно перш за все оцінювати функцію органів і визначати гематологічні показники крові.
Я б так не заявляв безопеляціонно.Без селезінки люди живуть і прекрасно себе почувають, а гематологічні зміни можна поправіть.Обращайтесь.Будем разом оцінювати стан пацієнта.

питання 2011-10-12 16:13:08
можна при цирозі печінки видаляти селезінку?

питання 2012-02-06 13:50:58
чи можна народжувати жінці з віддаленої селезінкою?

питання 2012-02-11 16:37:22
у мого чоловіка 1,5 місяці тому видалили селезінку. після операції утворилася рідина в порожнині віддаленої селезінки і в нижній частині черевної полості.все це супроводжується високою температурою. лікарі нічого не роблять, чекають коли вона сама рассосется.на скільки ця рідина є небезпечною і як її видалити?

питання 2012-02-24 12:19:54
2 тижні тому мені видалили селезёнку.температура в другій половині дня стабільно тримається 37.2-37.5. Що це може значить? Чи зможу я далі работать.І є які небудь обмеження в їжі.

питання 2012-03-11 16:36:35
Можна пити і курити без селезінки?

питання 2012-03-15 23:20:08
Вітаю! Мені рік тому повністю видалили селезінку через травми. У мене до цих пір коли змінюється погода або перед критичними днями виникають сильні болі в області селезінки і лівого передпліччя. Біль така сильна, що коли це відбувається я ні чого не можу вдіяти тільки лежачи в ліжку одно не рухомо на спині біль стає стерпімой. Пила Кетарол, кетанал не допомагає. Зверталася до хірурга, робили УЗД, але УЗД показало, що видимих проблем немає, розводять руками і не чим не можуть допомогти. Хто то мені сказав, що це нормально ніби то пройшло мало часу після операції, що для перебудови організму потрібно 1,5 року, а потім болі пройдуть. Хочу знати так це, чи нормально такі болі, якщо не нормально, що мені робити до кого звернутися за допомогою і при сильних болях які я могла б приймати знеболюючі препарати. Хочу додати, що мені важко підібрати препарати, так як у мене ще проблеми зі здоров`ям, гастерокаліт і 3 роки тому видалили жовчний. Допоможіть будь ласка кваліфікованими порадами. Заздалегідь величезне спасибі !!!!!

питання 2012-03-22 13:22:04
Дочки 23 роки, тромбоцитопенія, належить видалення селезінки, впливає це на тривалість життя, і може вона народжувати?

питання 2012-04-04 12:22:19
що можна піть`когда видалили селезінку?

Показання до спленектомії

Ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура - дана хвороба супроводжується ранньої загибеллю тромбоцитів, в результаті чого відбуваються спонтанні кровотечі.

Селезінка це дуже крихкий орган черевної порожнини. Якщо трапляється ДТП, коли пошкоджений живіт, нижня частина грудної клітини дуже часто травмуються селезінка та печінка, а потім і інші органи. Вона складається з такої речовини - пульпа, що схоже на поролонову губку, яка покрита зверху дуже тонкою плівкою - капсулою. У деяких випадках при хірургічної операції на поблизу розташованому органі досить тільки зачепити цю капсулу, і відбувається її пошкодження.
Хоча такий стан властиво практично будь-якого хронічного захворювання органів черевної порожнини: найчастіше вони виявляються випадково. Практично кожен другий пацієнт, у якого не було ніяких симптомів, приходить на операційний стіл з випадково виявленим захворюванням. Нерідко захворюванням виявляють на УЗД, в сучасному світі він став доступнішим і користується популярністю.

Чи може селезінка хворіти? Власні захворювання селезінки зустрічаються не часто. Тому я тільки перерахую деякі з них.

Відео: Супер-їжа після операції. Дієта для видужуючих

Інфаркт селезінки. Виявляється, він буває не тільки в серці. Зустрічаються і осередкові змертвіння тканин селезінки при тромбозах селезінкових кровоносних судин. У діагностики цього стану великі труднощі.

Буває зрідка і туберкульоз cелезенкі.

Відео: Значення і функції селезінки людини

Селезінка - дуже важливий компонент імунної системи. Вона виробляє лімфоцити (різновид лейкоцитів), фільтрує кров, виявляє чужорідні тіла, зберігає клітини крові, знищує і видаляє ті клітини крові, які більше не функціонують. Селезінка знаходиться зліва під діафрагмою, поруч зі шлунком. За формою вона схожа на боксерську рукавичку.

Кров з аорти надходить в селезінку, де проходить через велику мережу крихітних кровоносних судин, які оточені великими групами лімфоцитів. Якщо клітини імунної системи виявляють чужорідне вторгнення, лімфоцити негайно реагують на це виробленням антитіл. Кровоносні судини селезінки вистелені макрофагами, які вловлюють і переварюють всі відходи в крові, в тому числі і залишки будь-яких сторонніх предметів.

Серйозно пошкоджена селезінка не може виконувати свої функції. Якщо ситуацію не можна виправити хірургічним шляхом (спленоррафія), то селезінку видаляють (спленектомія). Хоча без неї можна жити, але з нею все ж набагато краще. У людей з віддаленої селезінкою нерідко буває інфекційне захворювання крові (сепсис). Можна сказати, що селезінка є боксерською рукавичкою в боротьбі з інфекціями.

(Запитує К. Стенхоуп, Лафайет, Каліфорнія, США)

У грецькій міфології химера - це вогнедишний монстр з головою лева, тулубом козла і хвостом змії. Дуже різнорідне істота! У біології химера - це організм, що складається з двох або більше типів генетично різних клітин, які походять від різних зигот. Зигота - клітина, що утворюється в результаті запліднення і містить повний подвійний набір хромосом.

Про людей-химери ходять дивні історії. Нещодавно в британській медичній літературі повідомлялося про хлопчика, у якого аналіз ДНК клітин шкіри вказував на чоловічу стать, а аналіз ДНК клітин крові - на жіночу стать. Зовні хлопчик виглядає цілком нормально. Одне з можливих пояснень феномена полягає в тому, що яйцеклітина його матері якимось чином мимоволі розділилася перед заплідненням та запліднилася лише частково.

В американській медичній літературі також недавно повідомлялося про випадок хімерізма. У жінки, яка народила хлопчика, через 27 років після пологів виявили в крові чоловічого набір ДНК. Вчені припускають, що якимось чином клітинам плода вдалося вислизнути під час вагітності і проникнути в організм матері. Таким чином, мати стала біологічної сумішшю самої себе і свою дитину19, 20.

(Запитує Б. Вільямс, Бронкс, Нью-Йорк, США)

Насправді в тілі людини не одна, а п`ять яремних вен, і всі вони переносять кров від різних областей голови, мозку, обличчя та шиї в серце. Дві найбільші з них - права і ліва внутрішні яремні вени. Три інші - зовнішня, задня і передня яремні вени.

Коли у людини трапляється серцевий напад, лікарі перевіряють пульс на яремних венах, щоб визначити, продовжує чи ні працювати серце. Якщо яремні вени пошкоджені, особливо одна з двох внутрішніх яремних вен, людина може швидко померти від втрати крові21.

10 важливих внутрішніх органів, без яких ви, в принципі, можете обійтисяЯкщо в жовчному міхурі з`являються камені і їх не вдається розчинити за допомогою лікарських препаратів, то пацієнту видаляють жовчний міхур. У наші дні це часта практика, сама операція відносно безпечна. На жаль, в подальшому можливі ускладнення, так як жовч отримує прямий доступ в пряму кишку і може потрапляти туди в будь-який момент, що призводить до порушення травлення і виникнення неприємних симптомів.

9. Щитовидна залоза

Як правило, після видалення селезінки інфекції розвиваються швидко і протікають важко. Вони мають загальну назву - генералізована постспленектоміческая інфекція і призводять до смерті майже в 50% випадків. Найбільший ризик розвитку таких жизнеугрожающих інфекцій відзначається у тих, хто переніс спленектомію протягом останніх двох років, а також у дітей до 5 років.

Відео: Лапароскопічесоке видалення (висічення) посттравматичної кісти селезінки

Після спленектомії можливі й інші ускладнення:

  • Тромбоз печінкових вен
  • Грижа в місці розтину тканин
  • Інфікування хірургічного шва
  • Запалення підшлункової залози (панкреатит)
  • ателектаз легені
  • Пошкодження підшлункової залози, шлунка, кишечника

Після спленектомії дещо знижується опірність до інфекцій. Особливо до пневмококи. Тому в даний час перед такими операціями пацієнтів іноді вакцинують проти пневмококової інфекції. А після операції треба намагатися не застуджуватись. А жити, звичайно, можна. Не гаючи якість життя.

- Число клітин виявилося величезним, в десять разів вище, ніж у всій кровоносній системі, - говорить доктор Нарендорф.

Дослідники вважають, що ці моноцити, як і всі інші клітини крові, народжуються в кістковому мозку, але в якийсь пізніший момент мігрують в селезінку у відповідь на деякі хімічні сигнали, які ще тільки належить встановити. Опинившись в селезінці, вони сидять, немов пірати в засідці, але як тільки чують закличний клич - скажімо, в крові виявляється ангіотензин, хімічний сигнал, який свідчить про травму, - моноцити без зайвих просторікувань відправляються на справу. Вчені сподіваються коли-небудь навчитися розпізнавати умови, коли це відбувається, і імітувати їх при необхідності. Які ж блискучі перспективи у нашої медицини, лопни моя селезінка!



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Видалення селезінки - наслідки