WikiGinkaUA.ru

Бісероплетіння на дроті »

«Бісероплетіння на дроті». Програма занять з дітьми 3-7 років

ЄВГЕНІЯ Тобольську

«Бісероплетіння на дроті». Програма занять з дітьми 3-7 років

рограмма занять з дітьми 3-7 років: "Бісероплетіння на дроті".

Мета даної програми: Навчити дітей працювати в техніці бісероплетіння.

* Формувати математичне мислення, навчаючи навичкам прямого і зворотного рахунку, дати уявлення про геометричні фігури.

* Закріпити знання про колір і розмір предметів.

* Тренувати дрібну моторику дитини, сенсомоторні навички (око-рука).

* Розвивати самостійність, формувати вольові установки.

* Сприяти естетичному розвитку дитини.

* Здійснити зв`язок з екологічним вихованням і уявленнями про гармонію природи.

* Розвивати словниковий запас і кругозір дитини, поповнюючи новими знаннями про рослинний і тваринний світ.

Програма розрахована на дітей 3-7 років, але можна починати працювати з дітьми і більш старшого віку (молодшого шкільного). Задоволення від спільної діяльності з дітьми отримають і батьки і педагоги.

Тривалість роботи за програмою: залежить від віку дітей. Чим молодше дитина, тим довше йде освоєння програми. Тому умовно її можна розділити на 3 вікових періоду:

Діти 3-4 років.

4, 5-5, 5 років.

6-7 років і старше.

Періодичність занять: 1-2 рази на тиждень (залежить від умов Д / С)

Тривалість одного заняття: залежить від віку дітей і індивідуальних можливостей.

3-3, 5 року: 10-15 хвилин.

4-4, 5 року: 15-20 хвилин. (1 динамічна пауза)

5-5, 5 років: 20-25 хвилин. (1 динамічна пауза)

6-7 років: 25-30 хвилин. (1-2 динамічних пауз)

У тривалість заняття входить забезпечення кожної дитини необхідними матеріалами, вступна бесіда і заключне обговорення виконаної роботи або її частини.

Просування по програмі індивідуальне для кожної дитини!

Якщо дитина пропустив заняття в своїй групі, він може на будь-якому етапі продовжити свою працю. (Індивідуальний підхід в організації занять).

У кожної дитини є своя підписана коробочка, а все коробочки групи зберігаються в загальному контейнері даної групи.

Кількість дітей на занятті:

Робота ведеться по підгрупах.

Діти 3-4 років: 3-4 людини за столом, навпроти вихователя.

Діти 4, 5-5 років: 4-6 чоловік за столами поруч з вихователем.

Діти 5-5, 5 років: 6-8 чоловік за столами поруч з вихователем.

Діти 6-7 років: 8-12 чоловік за столами недалеко від вихователя.

Під час заняття допускається підходити до вихователя, або просити, щоб вихователь підходив і надавав допомогу.

Необхідно ще до початку першого заняття проінформувати батьків про зміст занять, використовуваних матеріалах (бісер круглий, дріт 0, 25-0, 3 Незабарвлена) і бажано, отримати письмову згоду батьків на проведення занять.

На першому занятті треба познайомити дітей з технікою безпеки і поведінкою на заняттях:

* Не можна брати бісер і дріт в рот, розправляти і відкушувати її зубами.

* Не можна низько нахилятися над роботою, крутитися і заважати іншим.

* Якщо бісер розсипався, його можна зібрати тільки зі столу. З підлоги бісер збирають тільки після заняття.

* Якщо на дроті утворилися затиски ( "зачіпки", не можна смикати і намагатися розправити їх самостійно, можна пошкодити руки.

* Не можна без дозволу дорослого прибирати роботу в коробку, йти з заняття.

Перелік занять:

Тема: "Дерево".

1 заняття: "Гілочка з 3-х листочків"

Мета: навчити дітей 3-х років вважати до 3-х і скручувати дріт.

Хід заняття: Вихователь роздає дітям дріт (мідну, алюмінієву) довжиною 22-24 см і показує на своєму відрізку, як треба рівно скласти дріт навпіл. Діти повторюють. Потім нанизують бісер на один кінець, намагаючись, щоб намистинки потрапляли в середину і не зсковзували з іншого кінця. Бажано, щоб кожна дитина вважав на перших порах вголос, скільки він надів намистин на дріт. Потім вихователь затискає 2 кінця дроту поруч з намистинами, а дитина тримає і крутить дріт разом з намистинками. Діти старше 3 років можуть нанизувати 5 намистин, тримати однією рукою, а крутити інший самостійно. Приблизно через 6-7 поворотів виходить "листочок" з черешком в 1 см. Дріт розправляють і з одного кінця поруч з листочком роблять загин, куди знову нанизують 3 (5) намистин, затискають загин і крутять разом з намистинами. Треба стежити, щоб другий кінець дроту не попадав в кручення загину. Отримуємо другий листочок. Потім робимо загин з іншого боку від середнього листочка, нанизуємо 3 (5) намистинки і знову крутимо загин. З`єднуємо кінці дроту і скручуємо дріт від листочків вниз до кінців. Вийшла перша гілочка. Нехай дитина подивиться, що він сам зміг зробити! Якщо у нього з`явиться бажання продовжити роботу, можна разом з ним зробити ще одну гілочку і з`єднати гілочки попарно.

Надалі, (2-8 заняття, нові гілочки треба буде з`єднувати попарно, а потім пари, ще попарно, поки вийде пухнасте дерево. Кількість гілок може бути різний, в залежності від того як відвідувала дитина заняття і наскільки у нього вистачало терпіння зробити гілочок . Зазвичай до новорічного ранки діти підносять батькам пухнасті дерева з бісеру. Вихователь в присутності дітей на останньому занятті по цій темі скручує товсті гілочки, робить петельку з "корінців" на кінці дротів і "садить" в кришечку від питного йогурту, закреп яя пластиліном.

Тема 2: "Квітка".

Техніка "Паралельне плетіння".

Відео: Майстер клас. Корона з бісеру і дроту. Mariya Zaulovskaya

Мета: Навчити дітей користуватися новим прийомом виконання робіт, синхронно просмикуючи кінці дроту назустріч один одному через ряди намистин.

Кількість занять по даній темі: 10-14 (в залежності від віку дитини та індивідуальних особливостей).

На першому занятті з даної теми дитина встигає, за допомогою дорослого, зробити половинку аркуша (або пелюстки). Старші діти можуть зробити і цілий листочок.

Пелюстка вдає із себе ромб, який виконується за наступною схемою: Дріт довжиною 24-25 см скласти навпіл, нанизати на один кінець 1 намистину і зробити "замок" точно в середині згину дроту. Для цього правий кінець дроту зігнути і пропустити в отвір намистини зліва направо. Стежити, щоб намистина залишалася точно посередині згину.

Нанизати на лівий кінець дроту 2 намистини, зігнути правий кінець і пропустити його назустріч лівому кінця через 2 намистини, підтягнути дріт з двох сторін. Вийшов трикутник (нагадати дітям назва цієї фігури).

Потім нанизати 3 намистини на лівий кінець, а правий кінець пропустити через ці 3 намистини. Підтягнути. Трикутник став більше.

Нанизати 4 намистини на лівий кінець, а правий пропустити через ці 4 намистини назустріч лівому кінця.

Потім нанизати 5 намистин і повторити операцію.

Далі знову нанизати 5 намистин і повторити.

Потім нанизати 4 намистини, пропустити правий кінець, потім 3, 2, 1, кожен раз нанизуючи намистини на лівий кінець, а пропускаючи в намистини правий кінець. Дріт після останньої намистини скрутити. Вийшов ромб. (Нагадати назву цієї фігури дітям). Бажано, щоб маленькі діти 3, 5-4 років, вважали кількість намистин вголос і якщо допускали помилку, знімали зайві намистини самостійно.

Дати дітям помилуватися своєю роботою!

За одне заняття дитина може зробити 1 листик, старші діти 2-3.

Всього для даної роботи буде потрібно 3 зелених листочка, 5-6 пелюсток червоного, синього, блакитного, рожевого кольорів (Можна навіть зробити квітку-семицветик, і 6 тичинок жовтого або оранжевого, чорного кольорів. Вони виготовляються за принципом гілочки "дерева". Збирає квітка вихователь у присутності дітей. Листочки або пелюстки скручуються по 3. у середину пелюсток поміщаються тичинки, скручуються разом з пелюстками, через 1-2 см до них приєднують 3 скручених листочка і далі скручують до кінців дроту. На кінцях роблять петельку, розправляють д ля стійкості і "садять" в кришечку від йогурту, закріплюючи пластиліном.

Старші діти роблять 2 такі роботи. Одна квітка вони дарують мамам до 8 березня, а другий залишають на виставку в групі.

Тема 3: "Бабка".

Ця робота цікава тим, що робиться дітьми по схематичного малюнку самостійно. Значить і мета формулюється як:

Навчити дітей працювати самостійно з опорою на малюнок-схему.

Крім того одним із завдань буде: розвиваючи математичне мислення вчити рахувати до 10 і десятками (1, 2, 3, 4, 5-й десяток).

За одне заняття дитина встигає зробити "тулуб" бабки або одне "крило". Кількість занять по цій темі, в залежності від віку дитини, буде 3-5. (Якщо старші діти будуть робити по 2 крила за одне заняття + тулуб, то буде потрібно 3 заняття).

Хід виконання роботи:

Дріт довжиною 26-28 см складається навпіл, в середині робиться замок, просмикуючи правий кінець дроту в намистину на лівому кінці дроту, точно в центрі згину зліва направо.

Далі нанизуються 2 намистини на лівий кінець дроту, а правий кінець пропускають назустріч лівому через ці 2 намистини, отримуємо трикутник. Так, нанизуючи по 2 намистини і пропускаючи через них правий кінець дроту, повторюємо 12 раз. Стежимо, щоб дріт не звисала з боків. Хвіст бабки готовий.

Потім послідовно надягаючи і пропускаючи правий кінець дроту в кожну з 3-х великих намистин, робимо "спинку".

Надягаємо на лівий кінець маленьку намистину, як на "хвості" і пропускаємо в неї правий кінець. Вийшла "шия". Потім надягаємо 1 велику, 2 маленьких, 1 велику намистини і пропускаємо правий кінець відразу в 4 намистини. Підтягуємо з 2-х сторін дріт. Виходить "голова".

Надягаємо 2 маленьких намистини і пропускаємо в них правий кінець дроту. Вийшов "ротик". Закручуємо залишилися кінці дроту, зайве відрізаємо. Тулуб готове.

Тепер треба зробити "крила".

Беремо дріт довжиною 40-45 см, в залежності від діаметру бісеру для крил і пропускаємо в намистинку-шию, вирівнюємо кінці з двох сторін і кожен кінець акуратно пропускаємо назустріч один одному через велику намистину.

Основа для крил готова. Тепер нанизуємо 9 намистин прозорих або блакитних, зелених, а 10 намистину іншого кольору або більшу. Нанизуючи намистини, діти вважають вголос до 10 (9 + 1). Так повторюють 5 разів. Перевіряючи кількість десятків, називають: 1 десяток, 2 десятка, 3 і т. Д. Потім пропускають залишився кінець дроту в той же отвір великий намистини і закріплюють, пропускаючи в отвір другий великий намистини у напрямку до "хвоста".

Відео: Дріт і волосінь в бісероплетіння. Частина 2/2. Anna # 39; s Perlen. Wire for beaded flowers and trees

Крило навпроти першого роблять за таким же принципом. Потім роблять також ще 2 крила. Кінці дроту скручують і зайве відрізають.

Промовляючи рахунок від 1 до 10 і рахунок десятками, діти краще його запам`ятовують.

Тема 4: "Метелик".

Робота виготовляється за таким же принципом як і "Стрекоза", але відрізняється формою "хвоста" (як пелюстка, але 1, 2, 3, 3, 3, 2, 1 намистини) і наявністю "вусиків" на "голові" метелики.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Бісероплетіння на дроті »